Kroniki Diuny (Tom 1). Diuna (audio CD MP3)

Diuna F. Herberta w nowym tłumaczeniu Marka Marszała - teraz w wydaniu audio, w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów. Diunę otrzymują w lenno Atrydzi, ich zaciekli wrogowie. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne - przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak połączonych sił Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów, Paul - końcowe ogniwo planu eugenicznego Bene Gesserit - staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i wyciąga rękę po imperialny tron.

Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie SF: Nebula (1965) i Hugo (1966).

,,Diuna jest jedyną w swoim rodzaju powieścią prezentującą złożoność i bogactwo wykreowanego świata. Poza Władcą Pierścieni nie znam niczego, co można by do niej porównać" Arthur C. Clarke

Ponad 24 godziny nagrania! (2 płyty CD mp3)

Informacje dodatkowe o Kroniki Diuny (Tom 1). Diuna (audio CD MP3):

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2023-02-14
Liczba stron:
Tytuł oryginału: Dune

Tagi: Fantastyka naukowa (science fiction) Klasyka fantastyki naukowej

Kup książkę Kroniki Diuny (Tom 1). Diuna (audio CD MP3)

Kroniki Diuny (#1). Diuna, t.1
Frank Herbert0
Okładka ksiązki - Kroniki Diuny (#1). Diuna, t.1

Diuna F. Herberta z obrazem i rysunkami Wojciecha Siudmaka, w tłumaczeniu Marka Marszała. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło...

Kroniki Diuny (#4). Bóg Imperator Diuny
Frank Herbert0
Okładka ksiązki - Kroniki Diuny (#4). Bóg Imperator Diuny

IV tom cyklu ,,Kroniki Diuny" Doskonały towar... Wręcz uderzający do głowy. - ,,Los Angeles Times" Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz