Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki.
Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie nieustannie knujący intrygi ród Corrinów, Leto II objął rządy w Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak. Trzy i pół tysiąca lat narzuconego spokoju zmieniło jednak niewiele. Bene Gesserit, Tleilaxanie, Ixanie i Gildia Kosmiczna - trzymani w ryzach groźbą odcięcia dostaw życiodajnego melanżu - gotowi są zrobić wszystko, by w końcu pozbyć się człowieka-czerwia.
Syn legendarnego Muad'Diba staje w obliczu najbardziej diabolicznego spisku w historii. Spisku, który może doprowadzić nawet do śmierci Boga...
Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu ,,Kroniki Diuny", który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.
Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki - Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka). W obsadzie znalazły się takie gwiazdy światowego kina, jak Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-09-15
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN:
Liczba stron: 536
Tytuł oryginału: God Emperor of Dune
Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha...
Specjalna edycja z opracowaniem graficznym autorstwa Wojciecha Siudmaka, Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji...
Przeczytane:2021-12-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021,
Książka pełna bardzo mądrej, filozoficznej i bogatej w ciekawe przemyślenia treści dotyczącej życia, przemiany i natury ludzkiej.
Niestety, jest to zarazem lektura bardzo ciężka, w dużej mierze przegadana w bardzo bezpośredni sposób, nie tyle wymagający od czytelnika wysiłku poznawczego co determinacji w przebrnięciu przez mniej więcej dwie trzecie jej objętości. Dalej robi się nieco ciekawiej.