Krew i honor

Ocena: 5 (1 głosów)
Dach był opuszczony. Kiedy Enrico wymijał leżącego wołu, el coronel podniósł się, chwytając ramę przedniej szyby, aby przyjrzeć się zwierzęciu. W tej samej chwili Enrico zauważył jakiś ruch na poboczu. Zastanowił się, czy może poza zasięgiem reflektorów leży jeszcze jakiś wół, kiedy dostrzegł błyski wylotu luf dubeltówki. W tej samej chwili coś uderzyło go w głowę. Upadł twarzą na kierownicę. Horch skręcił w lewo, zjechał z drogi i zatrzymał się na słupku podtrzymującym siatkę.

Do samochodu podbiegło dwóch mężczyzn. El coronel Frade klęczał na przednim siedzeniu, szukał pistoletu automatycznego kaliber .45, z którym Enrico nigdy się nie rozstawał. Jeden z mężczyzn strzelił mu dwa razy w pierś i twarz z obu luf dubeltówki dwunastki.

El coronel Frade opadł na plecy Enrica, zsunął się i zatrzymał między oparciem a ciałem ordynansa. Mężczyzna uzbrojony w pistolet maszynowy Thompson spojrzał na zalaną krwią głowę emerytowanego suboficial mayor Enrica Rodrígueza i z pewnością zawodowca zadecydował, że dobijanie go byłoby jedynie marnowaniem amunicji.

Kwiecień 1943 roku. Clete H. Frade, bohater walk o Guadalcanal, zostaje wysłany do Argentyny, oficjalnie jako attaché wojskowy ambasady USA, prywatnie zaś chce pomścić śmierć swego ojca, wpływowego argentyńskiego polityka, który sprzyjał aliantom i został zamordowany przez agentów nazistowskiego wywiadu - obawiano się bowiem, że w nadchodzących wyborach może zostać prezydentem kraju. W tym samym czasie do Argentyny przyjeżdża również oficer SS, który - między innymi - ma nadzorować tajną operację zbierania funduszy dla wysokich rangą oficerów SS na wypadek przegrania przez III Rzeszę wojny. Esesman i Frade prowadzą grę wywiadowczą, której stawką jest nie tylko ich życie, lecz również przyszłość Argentyny...

"Napisany z fabularną sprawnością, jakiej oczekują od Griffina jego czytelnicy, pełen napięcia, prezentujący pełnokrwistych bohaterów na tle gry wywiadowczej w naszpikowanej szpiegami Argentynie thriller wojenny Krew i honor jest kolejnym dowodem słuszności tezy, że Griffin należy do najwybitniejszych współczesnych twórców powieści sensacyjnej". "Publishers Weekly"

W.E.B. Griffin (ur. 10 listopada 1929), amerykański autor powieści sensacyjnych i wojennych. Wychowywał się w Nowym Jorku i Filadelfii. Po wstąpieniu do wojska służył w Niemczech jako podoficer w kontrwywiadzie wojskowym. Po zakończeniu służby uczęszczał na Uniwersytet w Marburgu. Powtórnie powołany w 1951 roku podczas wojny w Korei służył początkowo jako korespondent wojenny, później jako rzecznik prasowy X Korpusu Armii USA.

Po zakończeniu wojny w Korei kontynuował pracę jako cywilny pracownik armii. Był szefem wydziału publikacji w siedzibie lotnictwa US Army w Fort Rucker w Alabamie. Porzucił tę pracę po sukcesie swoich pierwszych trzech powieści. Stworzył następujące cykle powieściowe: "Braterstwo broni", "Korpus", "Ostatni bohaterowie", "Więzy honoru", "Odznaka honoru" oraz "Prezydencki agent".

Informacje dodatkowe o Krew i honor:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7506-287-8
Liczba stron: 664
Tytuł oryginału: Blood and Honor
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Krzysztof Fordoński

więcej

Kup książkę Krew i honor

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Krew i honor - opinie o książce

Avatar użytkownika - mafia
mafia
Przeczytane:2015-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Rubież
W. E. B. Griffin0
Okładka ksiązki - Rubież

Komandor Fleming Pickering zostaje zwolniony ze służby w Marynarce i, w uznaniu zasług dla sekretarza Knoxa, powołany jest ponownie do służby. Organizuje...

Niebezpieczna misja
W. E. B. Griffin0
Okładka ksiązki - Niebezpieczna misja

Prezydencki agent powraca w najbardziej zaskakującej spośród wszystkich książek tej bestsellerowej serii - numeru 1 na listach ,,Wall Street Journal"...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy