Krew i honor

Ocena: 5 (1 głosów)
Dach był opuszczony. Kiedy Enrico wymijał leżącego wołu, el coronel podniósł się, chwytając ramę przedniej szyby, aby przyjrzeć się zwierzęciu. W tej samej chwili Enrico zauważył jakiś ruch na poboczu. Zastanowił się, czy może poza zasięgiem reflektorów leży jeszcze jakiś wół, kiedy dostrzegł błyski wylotu luf dubeltówki. W tej samej chwili coś uderzyło go w głowę. Upadł twarzą na kierownicę. Horch skręcił w lewo, zjechał z drogi i zatrzymał się na słupku podtrzymującym siatkę.

Do samochodu podbiegło dwóch mężczyzn. El coronel Frade klęczał na przednim siedzeniu, szukał pistoletu automatycznego kaliber .45, z którym Enrico nigdy się nie rozstawał. Jeden z mężczyzn strzelił mu dwa razy w pierś i twarz z obu luf dubeltówki dwunastki.

El coronel Frade opadł na plecy Enrica, zsunął się i zatrzymał między oparciem a ciałem ordynansa. Mężczyzna uzbrojony w pistolet maszynowy Thompson spojrzał na zalaną krwią głowę emerytowanego suboficial mayor Enrica Rodrígueza i z pewnością zawodowca zadecydował, że dobijanie go byłoby jedynie marnowaniem amunicji.

Kwiecień 1943 roku. Clete H. Frade, bohater walk o Guadalcanal, zostaje wysłany do Argentyny, oficjalnie jako attaché wojskowy ambasady USA, prywatnie zaś chce pomścić śmierć swego ojca, wpływowego argentyńskiego polityka, który sprzyjał aliantom i został zamordowany przez agentów nazistowskiego wywiadu - obawiano się bowiem, że w nadchodzących wyborach może zostać prezydentem kraju. W tym samym czasie do Argentyny przyjeżdża również oficer SS, który - między innymi - ma nadzorować tajną operację zbierania funduszy dla wysokich rangą oficerów SS na wypadek przegrania przez III Rzeszę wojny. Esesman i Frade prowadzą grę wywiadowczą, której stawką jest nie tylko ich życie, lecz również przyszłość Argentyny...

"Napisany z fabularną sprawnością, jakiej oczekują od Griffina jego czytelnicy, pełen napięcia, prezentujący pełnokrwistych bohaterów na tle gry wywiadowczej w naszpikowanej szpiegami Argentynie thriller wojenny Krew i honor jest kolejnym dowodem słuszności tezy, że Griffin należy do najwybitniejszych współczesnych twórców powieści sensacyjnej". "Publishers Weekly"

W.E.B. Griffin (ur. 10 listopada 1929), amerykański autor powieści sensacyjnych i wojennych. Wychowywał się w Nowym Jorku i Filadelfii. Po wstąpieniu do wojska służył w Niemczech jako podoficer w kontrwywiadzie wojskowym. Po zakończeniu służby uczęszczał na Uniwersytet w Marburgu. Powtórnie powołany w 1951 roku podczas wojny w Korei służył początkowo jako korespondent wojenny, później jako rzecznik prasowy X Korpusu Armii USA.

Po zakończeniu wojny w Korei kontynuował pracę jako cywilny pracownik armii. Był szefem wydziału publikacji w siedzibie lotnictwa US Army w Fort Rucker w Alabamie. Porzucił tę pracę po sukcesie swoich pierwszych trzech powieści. Stworzył następujące cykle powieściowe: "Braterstwo broni", "Korpus", "Ostatni bohaterowie", "Więzy honoru", "Odznaka honoru" oraz "Prezydencki agent".

Informacje dodatkowe o Krew i honor:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7506-287-8
Liczba stron: 664
Tytuł oryginału: Blood and Honor
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Krzysztof Fordoński

więcej

Kup książkę Krew i honor

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Krew i honor - opinie o książce

Avatar użytkownika - mafia
mafia
Przeczytane:2015-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Świadek
W. E. B. Griffin0
Okładka ksiązki - Świadek

Czwarta część serii "Odznaka honor"u obfituje w niespodziewane zdarzenia i zwroty akcji. Napad i morderstwo dokonane przez czarnoskórych muzułmanów, być...

Za linią frontu
W. E. B. Griffin0
Okładka ksiązki - Za linią frontu

Siódmy tom cyklu powieściowego Korpus, opisującego dzieje grupy oficerów i źołnierzy piechoty morskiej podczas wojny na Pacyfiku....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy