reklama

Kota, do nogi!

Hau, poznajmy się! Mam na imię Kota i mieszkam ze swoją kochaną rodzinką. Wesoło nam się żyje. Wszyscy są dla mnie bardzo mili i troskliwie się mną zajmują. Nie lubię tylko, kiedy trzeba iść do pana doktora, bo on mi robi niemiłe rzeczy. Tatko mówi, że to dla mojego dobra, no ale co poradzę, że nie przepadam za tym, gdy ktoś wkłada mi się rurkę w… Uch, nieważne. W każdym razie najprzyjemniejsze są chwile, kiedy wychodzimy na spacerek. Świat jest pełen zapachów, a ja uwielbiam wąchać. Tak, wąchanie to moje hobby. I spanie. Szczególnie lubię złapać drzemkę przed telewizorem. Mój braciszek chyba też, bo często próbuje zepchnąć mnie z fotela. Uwielbiam też pomagać, zwłaszcza siostrzyczce, kiedy odprawia ten swój dziwny rytuał, który nazywa „gimnastyką”. A ciasta mamci są najlepsze na świecie. Nie mogę się doczekać swojej porcji, więc zdarza się, że „pożyczam” ją z talerza braciszka lub siostrzyczki. Albo wszystkich naraz. Wszyscy mnie potem ganiają i wymachują rękami. Mówię Wam, w mojej rodzince jest super!

Informacje dodatkowe o Kota, do nogi!:

Wydawnictwo: Kotori
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Kota, do nogi!

Kota, do nogi! - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-10-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

NIBY KOTA, A PIESEŁ

Pies co zwie się Kota. No po japońsku nie brzmi to jakoś dziwnie, ale po polsku od razu z kotem się kojarzy. No ale nie o żadnych słownych skojarzeniach miałem tu pisać, a o ,,Kota, do nogi!", czyli tej pogrubionej jednotomówce (pogrubionej, bo w oryginale to w dwóch tomikach wyszło, u nas wydawca zaś złączył to w jeden i fajnie), a ta okazuje się bardzo przyjemna, ciekawą i sympatyczną opowieścią. Lepiej co prawda wypadała poprzednia manga autora, ,,O psie, który strzegł gwiazd", ale nadal to warta uwagi nie tylko dla miłośników psiaków rzecz.

Fabuła? Właściwie nie ma tu jednej, bo rzecz złożona jest z różnych krótkich historii, których głównym bohaterem jest tytułowy pies Kota. No i właśnie na jego codziennych perypetiach i relacjach z rodziną, do której należy no i jego rozwój, od najmłodszych właściwie lat. I jak to na przestrzeni tych lat się wszystko toczyło.

O psie, który strzegł gwiazd
Takashi Murakami0
Okładka ksiązki - O psie, który strzegł gwiazd

Fusuke Shimomura to przeciętny, borykający się z brakiem pieniędzy młody biznesmen. Uparcie próbuje odnaleźć szczęście w miłości i odnieść sukces, ale...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski