Fascynująca historia kosmosu, czarnych dziur, planet, ciemnej materii i czerwonych karłów, opowiedziana w prosty i zabawny sposób, zrozumiały dla każdego (od 9 do 113 lat).
Skąd się wziął wszechświat i jak to możliwe, że z niczego?
Co się tak naprawdę wydarzyło 14 miliardów lat temu?
Dlaczego kosmos wygląda tak jak wygląda?
Co to jest kosmiczna materia, z czego się składa i czemu praktycznie jej nie ma?
Do czego mogą przydać się gluony, a do czego kwarki?
Jak się robi galaktyki?
Czy wszechświat kiedyś się skończy i co wtedy z nami będzie?
Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 160
Język oryginału: polski
Książka Bogusia Janiszewskiego z ilustracjami Maxa Skorwidera z serii „To, o czym dorośli Ci nie mówią” porusza zagadnienia związane...
Nie bój się, poznaj wroga i dowiedz się, jak sobie z nim poradzić. Nowa książka duetu Boguś Janiszewski, Max Skorwider. Jej bohaterem jest Piotrek...
Przeczytane:2022-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu – edycja 2022, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2022 roku, Książki XXI wieku, 12 książek 2022, 26 książek 2022,
Z twórczością autorów Boguś Janiszewski, Max Skorwider książki pt. ''Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią" miałam okazję zapoznać nieco wcześniej w książce pt. '' Emocje. To, o czym dorośli ci nie mówią''. Muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała właściwie pod każdym możliwym względem. Stąd zapragnęłam przeczytać ich kolejną książkę należącą do Cyklu: To, o czym dorośli Ci nie mówią (tom 4) i dowiedzieć się czym tym razem mnie zaskoczą lub nie.
W tej części cyklu autorzy nie nadali numerologii rozdziałom. Opisana została treść, o czym będzie omawiane dane zagadnienie tematyczne związane z nadanym tytułem, który zapowiada się bardzo ciekawie, a w szczególności dla czytelników lubiących odkrywać na nowo to, co ukrywa się sprytnie w oddalonym, gdzieś tam od nas wszechświecie.
Dla mnie jako odbiorcy jest bardzo istotne, w jaki całościowy sposób autorzy podejmą się potraktowania głównego tematu kosmosu, zagadnień, pojęć czy będą umieć zaciekawić językowo, rysunkowo, czy wykazali się kreatywnością podczas tworzenia nowych bohaterów i czy na podstawie zgromadzonej wspólnej wiedzy można spojrzeć humorystycznie i naukowo z perspektywy tego, o czym do tej pory się jeszcze nie wie, gdyż nie zawsze jest okazją do czytania odpowiednio wybranej dobranej literatury z dziedziny kosmosu, która dla jest dla wielu jedną wielką tajemnicą.
Autorzy stanowią wspólnie doskonały przykład na to, że gdy pojawia się pomysł na napisanie książki, że można, pracować w grupie stosując mapę myśli, która ułatwia proces szybkiego powstawania pierwszych przemyśleń i podzielić się nimi. Umiejętnie również można skorzystać z odpowiedniej literatury, która będzie pomocna do rozdziałów.
Ujęło mnie szczególnie to, że przekaz informacji o kosmosie zawartych w tej książce jest opisany językiem zrozumiałym, rysunki są wykonane starannie, a przede wszystkim robi wrażenie odpowiednio dobrana grafika oraz czytelna czcionka ułatwiająca czytanie.
Książki tej nie czyta się szybko.
Ważne jest to, co się zapamięta na podstawie opracowanych ciekawych tematycznych zagadnień i spojrzenie na nie z punktu widzenia autorów.
Warto przeczytać tę książkę.