Książka Bogusia Janiszewskiego z ilustracjami Maxa Skorwidera z serii „To, o czym dorośli Ci nie mówią” porusza zagadnienia związane z kryzysem klimatycznym.
Opowieść rozpoczyna się od objaśnienia, skąd się wzięło życie i czego życie potrzebuje do życia. Dowiadujemy się, skąd się bierze tlen, a skąd dwutlenek węgla; co to jest atmosfera, co się aktualnie z nią dzieje oraz czy człowiek zawsze tak mieszał w naturze.
Poznajemy sposoby, w jaki pozyskuje się energię (węgiel, ropa), oraz skutki zwiększenia poziomu dwutlenku węgla w atmosferze. Przeczytamy o nowych pomysłach na produkcję energii i o tym, które z nich dają efekty. Sprawdzimy także, co z kryzysem robią państwa i organizacje międzynarodowe, a co może zrobić każdy z nas.
Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2020-12-02
Kategoria: Edukacyjne
ISBN:
Liczba stron: 160
Język oryginału: polski
Zabawna, napisana w języku trafiającym do współczesnej młodzieży. Porusza najważniejsze kwestie i problemy, jak np. technologia i zużycie energii. Pokazuje, że postęp nie jest bezwarunkowy, że w końcu nastanie czas kiedy Gaja wystawi nam rachunek za błędy.
Nie bój się, poznaj wroga i dowiedz się, jak sobie z nim poradzić. Nowa książka duetu Boguś Janiszewski, Max Skorwider. Jej bohaterem jest Piotrek...
Fascynująca historia kosmosu, czarnych dziur, planet, ciemnej materii i czerwonych karłów, opowiedziana w prosty i zabawny sposób, zrozumiały dla każdego...
Przeczytane:2021-08-22, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2021 roku,
Klimat, to o czym dorośli Ci nie mówią
Bogusław Janiszewski.
Ilustracje Max Skorwider.
Wydawnictwo Publicat.@publicat_sa
Książka porusza zagadnienia związane z kryzysem klimatycznym.
Opowieść rozpoczyna się od objaśnienia, skąd się wzięło życie i czego życie potrzebuje do życia. Dowiadujemy się, skąd się bierze tlen, a skąd dwutlenek węgla; co to jest atmosfera, co się aktualnie z nią dzieje oraz czy człowiek zawsze tak mieszał w naturze.
Poznajemy sposoby, w jaki pozyskuje się energię (węgiel, ropa), oraz skutki zwiększenia poziomu dwutlenku węgla w atmosferze.
Przeczytamy o nowych pomysłach na produkcję energii i o tym, które z nich dają efekty.
Sprawdzimy także, co z kryzysem robią państwa i organizacje międzynarodowe, a co może zrobić każdy z nas.
Książka pokazuje, że jeśli nie zaczniemy robić czegoś, by pomóc naszej planecie, nikt inny za nas tego nie zrobi, a zmiany będziemy odczuwać coraz dotkliwiej.
Co zatem możemy zrobić?
Nie marnujmy energii.
Zainwestujmy w odnawialne źródła energii.
Sadźmy lasy.
Segregujmy śmieci.
Oszczędzajmy wodę.
To tylko kilka przykładów, a jest ich zdecydowanie więcej.
Wszystko zależy od nas samych.
Uwielbiam serię książek "To o czym dorośli Ci nie mówią"