Korzenie Lilli. Tom 1

Ocena: 4 (1 głosów)

Gdy światem rządzą kłamstwa, największym bohaterstwem jest ich zdemaskowanie

Kończy się rok 2029. Europa, jaką znamy, chyli się ku upadkowi, a rosyjskie i niemieckie służby wywiadowcze coraz śmielej poczynają sobie na terenie Polski. Tymczasem w małej bieszczadzkiej wiosce niespełna 30-letni Antek niecierpliwie czeka na sylwestra. Zgodnie ze złożoną rok temu obietnicą, właśnie tego dnia jego wuj Bonawentura ma zdradzić mu swój plan, dzięki któremu młody mężczyzna będzie mógł wstąpić do Polonorum - najstarszej polskiej tajnej organizacji podziemnej. Okazuje się jednak, że to nie takie proste: w strukturach Polonorum zaszły poważne zmiany, a Antek zostaje uznany przez ludzi w niej działających za źródło zagrożenia. Na domiar złego niespodziewany nalot nieproszonych nieznajomych na jego dom stanie się początkiem długiej walki, jaką będzie musiał stoczyć w obronie życia i honoru. Przeciwnik jest bezlitosny, uzbrojony i ma wiele twarzy. Czy młodzieńczy spryt i siła wystarczą, by w porę rozpoznać każdą z nich?

Informacje dodatkowe o Korzenie Lilli. Tom 1:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-05-05
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788383134444
Liczba stron: 716
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Korzenie Lilli. Tom 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Korzenie Lilli. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2023-06-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Korzenie Lilii. Tom 1." to debiutancka powieść Piotra Moskali.  Premiera książki miała miejsce 10 maja, dostępna jest też w formie e-booka.

 Głównym bohaterem powieści jest niespełna trzydziestoletni Antek. Od trzeciego roku życia był on przygotowywany do wstąpienia do Polonorum - najstarszej polskiej tajnej organizacji podziemnej. ,,To były niezliczone godziny nauki: dziesięć języków z dwudziestoma różnymi dialektami, topografia światowych metropolii i najbardziej zapalnych miejsc na świecie w jednym palcu, setki tysięcy godzin fizyki, rusznikarstwa, mechaniki, chemii pirotechnicznej i hakingu."  Przewyższał siłą, zręcznością i przebiegłością  Chucka Norrisa, Jamesa Bonda czy Bruce Lee. ,,Potrafi niespotykanie improwizować. Jakimś cudem zawsze wychodzi cało nawet z najgorszych opresji." Większość członków Polonorum wywodziła się ze ,,Świtezi. ,,Świteź" obejmowała głownie wyjątkowo uzdolnione dzieci z sierocińców oraz tym podobnych placówek, ale co jakiś czas oddawano do niej także dzieci z wpływowych szlacheckich rodów, które od wielu pokoleń działały na rzecz organizacji."

Akcja rozpoczyna się w dzień sylwestrowy 2029 roku, a więc wybiega kilka lat w przyszłość. Książka do cienkich nie należy, ma 716 stron i mały druk, trzeba przeznaczyć na czytanie więcej czasu niż zwykle. Zdecydowanie jednak warto, fabuła  jest dynamiczna z dużą ilością zwrotów akcji. Oprócz brawurowych potyczek bohaterów z rosyjskimi i niemieckimi wywiadami dostaje czytelnik odniesienia do dawnej historii Polski. Zdarzenia historyczne podkoloryzowane przez autora fikcją. Z kolei przyszłość to odniesienia do funkcjonowania Unii Europejskiej. Czy spełni się w 2030 roku  to, co opisuje autor? Raczej bym tego nie chciała. To książka, która łączy kilka gatunków literackich; fantastyki, sensacji, thrillera i literatury przygodowej. Bohaterowie są dobrze wykreowani, zarówno Antek jak i tytułowa Lilli skromnością nie grzeszą, ale można ich polubić. Przewiduję, że między nimi narodzi się bliższa więź. Zakończenie niczego nie wyjaśnia, ale na szczęście powstaje drugi tom. Już nie mogę doczekać się dalszego  ciągu tej historii. Pierwszy tom czytałam wykorzystując nawet czas, kiedy na kuchence nastawiony był obiad.

 

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy