Korona szaleńca

Słynny władca Bawarii Ludwik II, zwany też Łabędzim Królem, rządził przez dwadzieścia dwa lata. Uważany za szaleńca, był miłośnikiem sztuki i wybudował wiele ekstrawaganckich zamków. Legenda głosi, że Ludwik II Bawarski zgromadził niewyobrażalną fortunę - kufry pełne złota i diamentów. Od czasów śmierci króla w 1886 roku nic nie potwierdziło prawdziwości tego podania. Aż do teraz...W przypadkowo odkrytym tajnym bunkrze z okresu drugiej wojny światowej znajduje się kilkadziesiąt skrzyń. W jaki sposób trafiły tam trzy obrazy van Gogha, skąd pochodzą sztaby złota z symbolem łabędzia? Dwaj specjaliści Johathon Payne i David Jones  muszą rozwikłać tę zagadkę i poznać sekret śmierci Ludwika II.

Informacje dodatkowe o Korona szaleńca:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2013-06-04

Kup książkę Korona szaleńca

Korona szaleńca - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-03-11, Mam,
Payne i Jones są wojskowymi z tajnej jednostki, którzy wyruszają do Garmisch-Partenkirchen, gdzie odkryto stary bunkier. Wszystko wskazuje na to, że jest on z czasów II Wojny Światowej. Okazuje się on być znacznie starszy. Należał on do szalonego, jednak lubianego przez wszystkich króla Ludwika Bawarskiego, tego samego szaleńca który wybudował Neuschwanstein - malowniczy, bawarski zamek. Legenda mówi, że król został zamordowany, a przed swoją śmiercią zdążył ukryć skarb. W bunkrze odkryto złoto ze znakiem czarnego łabędzia, który był znakiem króla, to nie koniec poszukiwań. Dzięki staremu dziennikowi Payne, Jones i Ulster podążają śladami Ludwika. Kiedy wszystko zaczyna się układać do akcji wkraczają uzbrojeni gangsterzy. Strzelanina kończy się korzyścią dla poszukiwaczy, do których dołączy Heidi, przewodniczka znająca Ludwika od podszewki. Zbliżają się do poszukiwanego skarbu... Książka jest bardzo ciekawie napisana. Czytając ją mamy wrażenie, że szukamy skarbu razem z Payne`m i Jones`em. Wszystko jest realistyczne, łącznie z przeplatającą się tu historią Ludwika Bawarskiego. Akcja trzyma w napięciu, choć przyznam, że na początku się obawiałem, że będzie zgoła inaczej. Chris miał bardzo dobry pomysł na książkę i myślę, że go zrealizował. Książkę polecam tym, którzy lubią akcję trzymającą w napięciu, rozwiązywanie zagadek i trochę historii.
Trochę scenariuszowy styl pisania, ale akcja wartka i dużo ciekawostek historycznych na plus.
Avatar użytkownika - Lucas
Lucas