Koniec epoki kredy

Ocena: 5.5 (2 głosów)
Jak uczyć, kiedy uczniowie nie stawiają pytań, bo mają Wikipedię? Czy fizyka może być ciekawsza niż kolejny odcinek „Mam talent”? Nie ma wątpliwości, że dziś trudniej być nauczycielem niż kiedykolwiek wcześniej. Dużo trudniej także być uczniem. To szkoła powinna nauczyć, jak przetrwać w natłoku informacji i zbyt prostych odpowiedzi na skomplikowane pytania. Nauczyciel może być przewodnikiem i wskazywać, jak sobie radzić w świecie nieustannych zmian. Bez tej wiedzy nowe pokolenia wychodzą w świat, biegle posługując się Google’em, ale bezbronne.

Aby być wzorem, nauczyciel powinien nauczyć się internetu jak języka obcego. Facebook, YouTube, Wikipedia świetnie nadają się do szkoły. Aleksandra Pezda wyjaśnia nie tylko to, dlaczego warto z nich korzystać. Opisuje także tych, którzy już to robią z sukcesami - od nauczycielki nauczania przedszkolnego, po profesora uniwersytetu.

Ta książka jest dowodem na to, że wraz z rozwojem nowych technologii rola nauczyciela... rośnie. Przed wami, nauczyciele, wielki sprawdzian - spróbujcie go nie oblać!

Pracuję w muzeum kredy. Uczniowie są jak przyrośnięci do sieci, żyją w awatarze, a polska szkoła udaje, że internet nie istnieje. Grzegorz Lorek, nauczyciel biologii

Tradycyjny szkolny program oparty jest na błędzie - uczymy w szkole banalnych rzeczy metodami, które od uczniów wymagają o wiele za dużych kompetencji. Internet może nam pomóc. Łukasz Badowski, Centrum Nauki „Kopernik”

Uczniowie nie przestaną szukać podpowiedzi w internecie. Od nas zależy, czy będą przepisywali zadania domowe żywcem i będą wierzyć, że wszystko, co widzieli w internecie, jest wiarygodne, czy jednak nauczymy ich krytycznego podejścia. Paweł Jochym, fizyk i ojciec polskiej Wikipedii.

To jedyna książka, jaką znam, która w tak prosty sposób opisuje zawiłe zagadnienia. Nawet ten, kto w ogóle nie zna się na komputerach, zrozumie, o co chodzi. Informatyk też znajdzie tu coś dla siebie. Dla nauczycieli? Nie tylko! Również dla uczniów i dla rodziców. Wciąga. Zupełnie nie jak podręcznik. Zachęca i mobilizuje do działania. Jedyne, czego mi w niej zabrakło, to przycisku „Lubię to!”. Andrzej Grzybowski, anglista, informatyk koordynator projektu „Jarocin - Kreatywna Szkoła”

Informacje dodatkowe o Koniec epoki kredy:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2011-10-01
Kategoria: Dydaktyka
ISBN: 978-83-268-0517-2
Liczba stron: 256

więcej

Kup książkę Koniec epoki kredy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Koniec epoki kredy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Katarzyna78
Katarzyna78
Przeczytane:2013-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
"Koniec epoki kredy" to według mnie obowiązkowa lektura dla wszystkich nauczycieli, którzy boją się Internetu i wszelkich multimediów na swoich lekcjach. To świetny poradnik, który uzmysławia, że już się nie uczy tak jak kiedyś. Świat się zmienia, uczniowie żyją w "innym świecie", a my chcąc ich zachęcić do szkoły i nauki musimy ten świat przynajmniej w minimalnym stopniu rozumieć i w miarę sprawnie w nim poruszać. Książka pełna jest: przykładów jak zastosować "social media" na różnych lekcjach, wypowiedzi nauczycieli, którzy od dawna stosują TIK na swoich lekcjach oraz sporo prostych instrukcji i przykładów jak zabrać się do rzeczy :)I choć technologia informacyjna nie jest mi obca, sama skorzystam z pewnych rozwiązań zaprezentowanych w książce. POLECAM wszystkim belfrom :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - en-ca_minne
en-ca_minne
Przeczytane:2011-10-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Zdrowaś Mario. Reportaże o medycznej marihuanie
Aleksandra Pezda0
Okładka ksiązki - Zdrowaś Mario. Reportaże o medycznej marihuanie

REPORTAŻ INTERWENCYJNY ALEKSANDRY PEZDY Astma. Choroba Leśniowskiego-Crohna. Padaczka lekooporna. Stwardnienie rozsiane. Migrena. Nowotwory. Przewlekłe...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy