reklama

Komiks dla Pixela 64+

Sześć lat temu ukazał się pierwszy numer magazynu PIXEL, a w nim plansza pod hasłem „Komiks Dla Pixela” autorstwa Michała „Śledzia” Śledzińskiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych twórców komiksowych.

Wówczas jeszcze nikt nie mógł wiedzieć czy i jak długo PIXEL utrzyma się na coraz trudniejszym rynku wydawniczym i czy nasza współpraca z Michałem będzie „na stałe”. Magazyn znalazł wygodne miejsce na półkach salonów prasowych oraz zyskał rzeszę wiernych Czytelników, a my zdążyliśmy się ze Śledziem zaprzyjaźnić. Rytm naszych kontaktów wyznacza comiesięczny deadline związany z drukarnią, urozmaicony spotkaniami prywatnymi czy choćby podczas kolejnych edycji Festiwalu Pixel Heaven.

Powstał wyjątkowy album komiksowy, opisujący sześć lat z życia autora – artysty, gracza, w końcu ojca. Uzupełniony o crossover, którego nikt się nie spodziewał, ale każdy potrzebował – Komiks Dla Pixela x Osiedle Swoboda. 18-stronicowy epizod, w którym Niedźwiedź i Smutny spotykają mistrza gry w Komumony (popularnej wśród patriotycznej młodzieży rządowej aplikacji rozrywkowej)...

Wyjątkowa lektura dla wszystkich, niekoniecznie fanów gier wideo!

Informacje dodatkowe o Komiks dla Pixela 64+:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-03-04, Ocena: 4, Przeczytałem,

KOMIKS, GRY… OSIEDLE SWOBODA

Co prawda zapowiadane na zeszły rok „Osiedle Swoboda 3” jak dotąd jeszcze się nie ukazało, ale Śledziu, jeden z najważniejszych i najlepszych rodzimych komiksiarzy nie pozwala o sobie zapomnieć. Jakiś czas temu mogliśmy przeczytać drugi tom jego opowieści „Czerwony Pingwin musi umrzeć”, teraz zaś w nasze ręce trafia album „KDP: Komiks dla Pixela 64+”. I jest to album, który absolutnie warto poznać, bo nie dość, że oferuje nam zbiór krótkich form Śledzińskiego stworzonych na potrzeby pisma „Pixel”, to jeszcze dostajemy tu mnóstwo materiału premierowego, w tym to, co najważniejsze, czyli nigdzie dotąd niepublikowany najnowszy epizod „Osiedla Swobody”.

Michał „Śledziu” Śledziński. Kultowy autor komiksów, miłośnik gier i popkultury. Ojciec. W krótkich historiach pokazuje nam sześć lat ze swojego życia, swoje wspomnienia, miłości, pasje, sentymenty. A także nowy epizod „Osiedla Swobody”, w którym bohaterowie stworzeni na potrzeby tej serii wchodzą w kontakt ze światem „Pixela”, stając do walki w wirtualnej rzeczywistości, gdzie osiedlowe klimaty spotkają się z iście metafikcyjnym podejściem do tematu!

Czerwony Pingwin musi umrzeć
Michał Śledziński0
Okładka ksiązki - Czerwony Pingwin musi umrzeć

Najnowszy komiks Michała "Śledzia" Śledzińskiego, autora słynnego Osiedla Swoboda, czy Na szybko spisane. Tym razem rysownik i scenarzysta zabiera czytelnika...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung