Kołowrotek

Dziewczęce dywagacje z realiami socjalizmu w tle.

Informacje dodatkowe o Kołowrotek:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1975 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
ISBN: b.d
Język oryginału: Polska

Tagi: Dziennik

Kup książkę Kołowrotek

Kołowrotek - opinie o książce

Haliny Snopkiewicz czytałam, we czasach wczesnej młodości, chyba jedynie "Słoneczniki". Lepiej w tym czasie poznałam powieści Krystyny Siesickiej.
I gdyby nie wyzwanie czytelnicze nie przeczytałabym jej "Kołowrotka", który trafił do domowej biblioteczki z biblioteczki rodzinnej mojej drugiej połowy.
Już nie czytam książek dla młodzieży ani o młodzieży, ale tym razem z przyjemnością powróciłam w odległe czasy gdy sama nią byłam. Nawet wciągnęły mnie : opowieść bohaterki o dniu codziennym dzielonym między zajęcia w szkole a pomoc rodzicom w gospodarstwie, jak również jej dywagacje na różne tematy związane z domem, szkołą i tym jak można by zmienić świat, by stał się lepszy ....Jakież to wszystko inne niż dzisiejsza rzeczywistość...bardziej jednak normalne, gdyż żyło się po prostu wolniej, bez zbędnego pospiechu a także bez tych wszystkich gadżetów, które nie tylko zabierają czas, ale co najgorsze pozbawiają osobistych kontaktów  z otoczeniem.

Do pewnego stopnia
Halina Snopkiewicz0
Okładka ksiązki - Do pewnego stopnia

...

Paladyni
Halina Snopkiewicz0
Okładka ksiązki - Paladyni

"Wyrosłam z pamiętnika, jak ze szkolnego fartucha i w kalendarzyku obok terminów kolokwiów i randek napisałam: W życiu kobiety lata między osiemnastym...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun