Klub Koneserów Zbrodni

Ocena: 5.33 (3 głosów)
"Klub Koneserów Zbrodni" to oparta na faktach opowieść o trójce założycieli Towarzystwa Vidocqa w Filadelfii, któremu patronuje słynny francuski detektyw z czasów napoleońskich. To elitarne stowarzyszenie, istniejące naprawdę, od początku lat dziewięćdziesiątych zrzesza najlepszych kryminologów, detektywów, patologów i specjalistów medycyny sądowej. Działa pro bono, rozwiązując zagadki nie wyjaśnionych tradycyjnymi metodami morderstw. Członkowie klubu spotykają się w każdy trzeci czwartek miesiąca przy wykwintnym obiedzie, po którym dyskutują o przypadkach.

Capuzzo śledzi rozwój stowarzyszenia od momentu jego założenia do dnia dzisiejszego. Koncentruje się głównie na karierach trójki założycieli: Frank Bender z niesamowitą intuicją odtwarza twarze niezidentyfikowanych sprawców. Ralph Walter, bazując na wiedzy psychologicznej, opracowuje portrety psychologiczne sprawców i analizuje psychikę morderców. Z kolei William Fleisher to obdarzony melancholijnym poczuciem humoru agent FBI i służb celnych. Trio łączy przyjaźń i niezwykła komitywa, a także cięte poczucie humoru!

W kolejnych rozdziałach jak w kalejdoskopie oglądamy najciekawsze przypadki, którymi się zajmowali na przestrzeni lat i śledzimy proces dochodzenia do prawdy. Każdy przypadek opisany jest tak sugestywnie, że wielu czytelników po lekturze nie będzie mogło sie otrząsnąć! źródło opisu: Wydawnictwo Literackie źródło okładki: Wydawnictwo Literackie

Informacje dodatkowe o Klub Koneserów Zbrodni:

Wydawnictwo: angielskie
Data wydania: 2011-09-21
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-08-04728-6
Liczba stron: 432

więcej

Kup książkę Klub Koneserów Zbrodni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Klub Koneserów Zbrodni - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Klub koneserów zbrodni jest opartą na faktach powieścią o trójce założycieli Towarzystwa Vidocqa w Filadelfii. Już sama postać Vidocqa jest nad wyraz ciekawa. Eugene-François Vidocq był francuskim awanturnikiem i złodziejem, który po ,,nawróceniu" utworzył dział kryminalistyki we francuskiej policji S?reté Nationale. Jest uważany za pierwszego prywatnego detekty- wa oraz za prototyp postaci policjanta Javerta, jednego z bohaterów powieści Nędznicy Wiktora Hugo. Klub koneserów zbrodni to elitarne stowarzyszenie, zrzeszające najlepszych kryminologów, detektywów, patologów, specjalistów medycyny sądowej i profilerów. Ów Klub jest niezwykły. Skupia dokładnie osiemdziesiąt dwie osoby. Członkowstwo jest dożywotnie, a dostać się w poczet koneserów można dopiero, gdy zwolni się miejsce i kandydatura zostanie zaakceptowana przez jej członków. Każda osoba w tym zaszczytnym gronie jest mistrzem w swojej dziedzinie. A do tego stowarzyszenie działa pro publico bono, rozwiązując tajemnice niewyjaśnionych, potwornych zbrodni i polując na groźnych morderców.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-08-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52książki/2014,
Richard Walter -profiler, Frank Bender - genialny rzeźbiarz -plastyk sądowy oraz William Fleicher - agent federalny to założyciele Klubu Vidocqa, elitarnego klubu, zrzeszającego najwybitniejszych, światowych kryminologów, detektywów, patologów sądowych. Patronem jest Francuz który w 1833r założył pierwszą agencję detektywistyczną i stworzył podwaliny nowoczesnej analizy kryminologicznej. Członkowie klubu w liczbie osiemdziesięciu dwóch, podczas comiesięcznych spotkań analizują akta, zgromadzone dane niewyjaśnionych, często przedawnionych morderstw. Większość z nich udaje im się rozwiązać - czy to podczas spotkania, czy po dodatkowych badaniach, podróży, rozmowach ze świadkami wydarzeń. Książka jest wstrząsająca bo oparta na faktach, a wymienione w niej postacie czy rozwiązywane mzagadki kryminalne autentyczne.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Alkestis
Alkestis
Przeczytane:2014-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2014),
"Klub Koneserów Zbrodni" wpadł mi w ręce przypadkowo, podczas wizyty w antykwariacie. Nie mogłam go tam zostawić. Z historią niektórych zbrodni opisanych w książce Capuzzo - z racji mojego zajęcia - zetknęłam się już wcześniej, głównie na sali wykładowej. Już wtedy - przypominały sny za które odpowiadać mógł jedynie Fobetor (syn Hypnosa, bóg snów odpowiedzialny za koszmary senne). Wydawało mi się więc, iż wiem na co się piszę biorąc "Klub..." do ręki. W miarę czytania okazało się, iż muszę zweryfikować swoje poglądy. To nie historia o seryjnych mordercach czy Stowarzyszeniu Vidocqa - to wycinek z historii bestialstwa. O bestialstwie wspominał już Arystoteles w Etyce Nikomachejskiej, twierdząc, iż "(...) tak też rzadkością jest bestialstwo u ludzi, najczęściej zdarza się ono wśród barbarzyńców, bywa jednak też spowodowane chorobą lub kalectwem; to obelżywe miano nadajemy też ludziom, którzy w nikczemności swej przekraczają miarę.."* Od czasów Arystotelesa wiele się zmieniło. Nie potrafię zbrodni opisanych w książce nazwać inaczej niż bestialskimi. Przeraża przede wszystkim zasięg zjawisk opisanych przez Autora. Szczególnie poruszyła mnie historia "Chłopca z Pudełka." Sadyzm w najczystszej postaci. Richard Walter wspomina iż "zarezerwowany kiedyś wyłącznie dla arystokracji, sadyzm stał się współcześnie dostępny dla mas. Dawniej morderca musiał dysponować majątkiem, władzą i pozycją pozwalającą mu poświęcić czas na przygotowanie i popełnienie zbrodni; musiał też mieć dostęp do potencjalnych ofiar. Obecnie wystarczy mu byle jaka stała praca, kawalerka, tania furgonetka, telewizja kablowa z której może czerpać inspirację, oraz pakiet praw obywatelskich*." Przerażająca, bardzo trafna konkluzja. "Klub Koneserów Zbrodni" jest książką poruszającą, autentyczną do bólu, pozostawiającą po sobie wiele pytań o najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki. Książka warta przeczytania, której Autor w sposób rzeczowy, niepowtarzalny kreśli walkę ze Złem, jaką toczą Bohaterowie opowieści. Polecam. * Arystoteles, Etyka Nikomachejska,VII 1`1145 a 27-114 b8,w przekładzie D. Gromskiej, Lwów 1938, str. 236 * "Klub Koneserów Zbrodni" M. Capuzzo, str. 421
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy