Klątwa złotego smoka. Kroniki Archeo

Dlaczego w Londynie giną japońskie dzieła sztuki? Jakie tajemnice kryje statek widmo? Kim jest starzec sączący kufel grogu w zadymionej tawernie? I co ma wspólnego z piratem Blackiem Willem? Czy ostatni ronin zdoła ocalić cudowny wachlarz? I czy klątwa złotego smoka dosięgnie każdego, kto odnajdzie skarb? A co jeśli Natoka Matsuzawa nie jest przyjacielem, za jakiego uważa go Bartek?

Kraj Kwitnącej Wiśni i japońskie baśnie, które stają się prawdą, okrutni wojownicy ninja i tajemniczy ronin, a w tle nieustraszeni piraci. To tylko część przygód, jakie tym razem czekają na Ostrowskich i Gardnerów. Wszystko bowiem dzieje się w zawrotnym tempie, a stawka jest bardzo wysoka! Tym razem gra toczy się o… nieśmiertelność!

Informacje dodatkowe o Klątwa złotego smoka. Kroniki Archeo:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2012-05-02

Kup książkę Klątwa złotego smoka. Kroniki Archeo

Klątwa złotego smoka. Kroniki Archeo - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-12-10, Ocena: 5, Przeczytałam, detektyw, kryminał, dla dzieci,
Wszystko zaczyna się od kradzieży japońskich dzieł sztuki przez ninja. Jak się okazuje zawierają one wskazówki do skarbu. Dzieciaki były zainteresowane sprawą, ale mieli zakaz wmieszania się w nie. Wszystko się jednak zmienia, gdy porywają rodzinę Gardnerów. Ostrowscy jadą im na ratunek, a także spróbują rozwiązać zagadkę.
Serią Archeo zainteresowałam się zwłaszcza przez ten tom, którego akcja toczy się w dużej części w Japonii. Poznajemy tamtejsze mity i legendy, a także fakty historyczne. Chociaż dla mnie, w miarę obeznanej z kulturą japońską samuraje, ninja i gejsze w tej książce przedstawieni są w sposób bardzo stereotypowy, ale może to zaciekawić młodych czytelników, którzy dopiero zapoznają się z kulturą tego kraju. Na brak akcji nie można narzekać, chociaż z tomu na tom coraz bardziej zauważam jej schematyczność.

Zdecydowanie najlepsza z części, które dotychczas przeczytałam. Znajdziemy tu intrygę, tajemnicę, zagadkę a wszystko to naszpikowane niesamowitą historią oraz starymi legendami.
Na Londyński Dom Aukcyjny napadają ninja kradnąc trzy obrazy malowane na jedwabiu. Następnego dnia za sprawą tych samych osobników dochodzi do kradzieży w British Museum.
Do akcji wkracza detektyw Gordon Archer - najlepszy śledczy Jej Królewskiej Mości. Niczym Sherlock Holmes z dociekliwym umysłem, wraz ze swym nieodłącznym kompanem Wotsonem.
Gdy inspektor pracuje nad sprawą, piątka przyjaciół prowadzi własne dochodzenie, a wszystkie ślady prowadzą do Kraju Kwitnącej Wiśni.
Lektura wciąga od pierwszej strony. Wątek goni za wątkiem. Nie można się od niej oderwać.Już sama okładka wabi kolorem czytelnika.Ilustracje uzupełniają wydarzenia zawarte w książce.
Autorka zalawirowała fabułą sprawiając, że w pewnym momencie nie wiadomo kto jest pozytywną, a kto negatywna postacią.
Oczywiście nie byłaby sobą , gdyby nie wprowadziła kilku zagadnień związanych z japońską historią i kulturą.
Świadome połączenie edukacji z przyjemnością zmienia naukę w proces przynoszący szybki efekt. Wiele interesujących informacji znajduje się w ramkach, wraz z wyjaśnieniem trudnego słownictwa.
Agnieszka Stelmaszyk w każdym tomie dodaje osobę, która pomaga dzieciakom przy śledztwie . I tak mamy tym razem. Detektyw jest ową postacią opisaną w bardzo humorystyczny sposób.
Czym zaskoczy mnie następny tom Kronik Archeo ? Nie wiem. Lecę sprawdzić.

Wesołe przypadki kociej gromadki
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Wesołe przypadki kociej gromadki

Poznaj szalone przygody gromadki siedmiu niesfornych, ale bardzo wyjątkowych kotów małego Krzysia. Ich niezwykłą cechą jest to, że potrafią mówić...

Kto mnie przytuli? Dropsik dzielny terierek
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Kto mnie przytuli?  Dropsik dzielny terierek

Dropsik i Beza szukają nowych domów Dwie wzruszające historie z serii Kto mnie przytuli? Piesek i kotek, mieszkańcy przytuliska dla zwierząt, szukają...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski