reklama

Klątwa żercy

Historyczne dark fantasy, którego akcja rozgrywa się na Pomorzu podczas misji chrystianizacyjnej Ottona. Apostoł Pomorza wspomagany przez oddziały Bolesława i Warcisława zdobywa Szczecin i przystępuje do niszczenia słynnej świątyni Trygława.

Czy kapłani Trygława zdołają ocalić idola?
Czy da się powstrzymać bezgłowego upiora, mszczącego się za obrazę majestatu Bogów?
Czy Otton zdoła utrzymać w swoich rękach Szczecin, a misja chrystianizacyjna Pomorza się powiedzie?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w ,,Klątwie żercy" - książce pełnej zwrotów akcji i dramatycznej walki starej wiary z nową.

Informacje dodatkowe o Klątwa żercy:

Wydawnictwo: Planeta Czytelnika
Data wydania: 2022-11-15

Tagi: darkfantasy

Kup książkę Klątwa żercy

Klątwa żercy - opinie o książce

Kochacie słowiańskie klimaty w grozie? Jeśli tak, dobrze trafiliście. Przychodzę dziś z książką pt. "Klątwa żercy" autorstwa Maćka Szymczaka.

Wszystko zaczyna się, gdy Otton podczas misji chrystianizacyjnej Pomorza zdobywa Szczecin, a przy okazji niszczy słynną świątynię Trygława. Kapłanom pogańskiego bóstwa udaje się uciec z bezcennym posągiem idola, ale czy ominą siepacze biskupa?

Jakby tego było mało, w okolicy postrach sieje bezgłowy upiór. Przerażające straszydło, które tak szybko pojawia się, jak i znika, orając twarze nieszczęśników, którzy zapuścili się poza bezpieczne mury miast.

Maciejowi udało się stworzyć wciągającą dark fantasy, gdzie w jednej chwili zostajemy wciągnięci w wir strasznych i krwawych wydarzeń. Chrześcijańscy najeźdźcy są bezwzględni i brutalni. Zaciekła walka starej wiary z nową trwa w najlepsze, a w powietrzu czuć zapach dawnej magii. Kocham takie klimaty.

Na szczególną uwagę zasługują opisy walk. Widać ogrom pracy jaką wykonał Szymczak, by to wszystko wyglądało realnie. Sięgając po "Klątwę żercy" sami możemy poczuć się jakbyśmy sami znajdowali się w centrum zdarzeń.

Granica między światem żywych, a umarłych przenika się, tworząc specyficzną aurę. Postać bezgłowego potępieńca w swej gnijącej powłoce także robi niesamowite wrażenie i wzbudza niepokój. Do tego stosy trucheł wojowników rozdziabywanych przez kruki stale rosną i wcale nie zapowiada się, żeby na całą krainę spłynął nagły pokój.

"Klątwa żercy" to przede wszystkim wyjątkowa wycieczka w średniowieczne ziemie dzisiejszej Polski. Jak już wyżej wspomniałam autor ma talent i potrafi przenieść czytelnika w czasie. Ówczesne zwyczaje, wierzenia, dialogi - wszystko to po prostu miazga!

Genialne ilustracje Dawida Boldysa tylko mocniej oddziałują na wyobraźnię czytelników i wrażenia podczas lektury.

"Klątwa żercy" to krótka, ale intensywna przygoda. Życzyłabym sobie więcej takich historii i gorąco polecam nie tylko fanom historycznego dark fantasy.

Katooola patronuje tylko sztosom!
Dziękuję Wydawnictwu za zaufanie!

Ostatni berserk
Maciej Szymczak 0
Okładka ksiązki - Ostatni berserk

„Ostatni berserk” to mroczna opowieść fantasy osadzona w średniowiecznej Skandynawii. Po upadku pogańskiej rebelii Swena Blota berserkowie...

Seryjni.pl
Maciej Szymczak0
Okładka ksiązki - Seryjni.pl

Osiem opowiadań zainspirowanych życiorysami największych polskich seryjnych morderców. Zwyrodnialcy, gwałciciele, sadyści, kaci i mordercy. Bestie mordujące...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski