Kazirodztwo

Temat Kazirodztwa Christine Angot jest potrójny, każda jego część łamie jakieś tabu: homoseksualizm, kazirodztwo i szaleństwo. Autorka, realizując postulat całkowitej szczerości, zachowuje w tekście rzeczywiste imiona swoich bliskich, przyjaciół i rodziny, dokonuje wiwisekcji własnego wnętrza, której intensywność nikogo nie może pozostawić obojętnym. Angot nie chce tworzyć żadnej literatury, odrzuca artystyczną formę. Jej tekst jest intymnym wyznaniem, pełnym goryczy i złości. Fabułę Kazirodztwa stanowią dwie pogmatwane historie namiętności połączonej z nienawiścią. Pierwsza to zapis homoseksualnej miłości pisarki do lekarki Marie-Christine, druga zaś to dotkliwe w swej drobiazgowości świadectwo kazirodczego związku z ojcem. Bezkompromisowość w ukazywaniu szczegółów erotycznych zbliżeń przyniosła Angot miano skandalistki, a gorączkowy, „szalony” rytm jej prozy – uznanie wśród krytyków. Publikacja Kazirodztwa we Francji wzbudziła dyskusje, które uczyniły z autorki pierwszoplanową postać tamtejszej sceny literackiej.

Informacje dodatkowe o Kazirodztwo:

Kazirodztwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Tematyka ważna i trudna, podobnie jak trudne jest skupienie uwagi na tej książce. Przerost formy nad treścią. Chęć popisania się nieszablonowym stylem i pomysłem w mojej ocenie zakończona porażką. Jedna z tych książek, które zapamiętam na długo, niestety jako tą, która wymęczyła mnie i zawiodła.
Avatar użytkownika - zielony_motyl
zielony_motyl