reklama

Kazania pasyjne

Wielki Post to czas wsłuchania się w słowa Pana. Czas dostrojenia się do Jego głosu. Czas otwarcia oczu i odczytania konkretnych znaków czasu.

Dlaczego właśnie z historii starcia Ehuda z Eglonem opisanej w Starym Testamencie możemy się nauczyć, jak dziś toczyć walkę duchową z największym przeciwnikiem ludzkości? Co przepowiedziała Matka Boża w Quito i dlaczego Jej słowa są tak ważne? Czym jest wielki czas odstępstwa, o którym mówił święty ojciec Pio?

Ksiądz prof. Robert Skrzypczak w Kazaniach pasyjnych przeprowadza czytelnika przez historie spisane w starotestamentowej Księdze Sędziów i zestawia je z wydarzeniami, których jesteśmy dziś świadkami. Podążając śladem Antychrysta, autor demaskuje jego destrukcyjną obecność w Kościele, na uczelniach i w rodzinach. Stara się prześwietlić korzenie kryzysu, który dotknął wiele katolickich krajów i który dziś dotyka nasz kraj. A co najważniejsze - wskazuje miejsca, w których powinniśmy szukać duchowego ratunku.

Ks. prof. Robert Skrzypczak - ceniony rekolekcjonista, autor i tłumacz wielu książek, m.in. ks. Dolindo Ruotolo, W twej duszy jest niebo. Konferencje i świadectwa. Jeden z pierwszych popularyzatorów osoby ks. Dolindo w Polsce. Profesor Akademii Katolickiej w Warszawie. Wyróżniony nagrodą Totus (2013) za propagowanie nauczania św. Jana Pawła oraz Medalem sw. Edyty Stein (2017). Współpracuje z redakcją ,,Gościa Niedzielnego".

Biskup Carlo Ferrari powiedział kiedyś, że ,,najgroźniejszym ateistą jest chrześcijanin żyjący tak, jakby Boga nie było". Czterysta lat temu, w 1610 roku, w Quito, w Ekwadorze, Maryja objawiła się hiszpańskiej misjonarce, s. Mariannie de Jesús Torres. Pozostawiła zakonnicy przesłanie, które miało się urzeczywistnić czterysta lat później. O tym, co Maryja wtedy powiedziała, zapomniano. Zostało to przykryte grubą warstwą kurzu. Jednak im bliżej było naszych czasów, tym chętniej sobie przypominano tamto zdarzenie. O czym mówiła wtedy Maryja? Że za czterysta lat Kościół na świecie będzie przeżywał straszny kryzys. (...) Jesteśmy w tym właśnie miejscu.

FRAGMENT

Kup książkę Kazania pasyjne

Chrześcijanin na rozdrożu
Ks. Robert Skrzypczak0
Okładka ksiązki - Chrześcijanin na rozdrożu

Współczesne kryzysy w Kościele powodują, że wiele osób powoli traci do niego zaufanie. Owce zaczynają wierzgać i uderzają w swojego pasterza. Chrześcijanie...

Pomiędzy Chrystusem a Antychrystem
ks. Robert Skrzypczak 0
Okładka ksiązki - Pomiędzy Chrystusem a Antychrystem

Pomiędzy Chrystusem a Antychrystem to zbiór fascynujących esejów dotyczących barwnych, kontrowersyjnych postaci współczesnych, których życie, choć nieraz...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung