Kamieniarz

Kamieniec, miejscowość pomiędzy Krakowem a Tarnowem, gdzie według legendy zdradzona kobieta rzuciła urok na swego kochanka, zamieniając go w kamień. To właśnie tutaj po latach powraca Szczepan, słynny twórca komiksów. Rodzinne okolice oprócz wspomnień przywołują dawne demony, a to, co wydawało się dziecięcą fantazją, staje się namacalną rzeczywistością. Gdy przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć, budzą się dawne koszmary. Już wkrótce Szczepan będzie musiał zmierzyć się z wydarzeniami sprzed lat i dawnym znajomym, którego miał nigdy więcej nie spotkać. Czy powrót do przeszłości okaże się ostatnią wędrówką w życiu Szczepana? „Kamieniarz” to mocny thriller psychologiczny z elementami zjawisk paranormalnych. Karol Fitrzyk – absolwent Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na wydziale politologii. Prywatnie szczęśliwy mąż, sympatyk kultury hip-hop oraz twórczości Stephena Kinga. W 2021 roku zadebiutował powieścią „W ciemności” będącą podróżą w mroczne sfery psychiki.

Informacje dodatkowe o Kamieniarz:

Kamieniarz - opinie o książce

Avatar użytkownika - gosiaczek
gosiaczek
Przeczytane:2023-11-12,

„Kamieniarz” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Karola Fitrzyka i muszę od razu przyznać, że naprawdę bardzo udane

Kamieniec to niewielka miejscowość, z której pochodzi Szczepan, aktualny twórca komiksów. Wyjechał z rodzinnej miejscowości, jednak po latach postanowił się zmierzyć z siedzącym ciągle w nim demonami przeszłości.

Książka, to historia przedstawiona z perspektywy dorosłego Szymona oraz jego, gdy jeszcze był małym chłopcem. To właśnie w ten sposób autor wyjaśnia nam wszystko od podszewki. W miejscowości, z której uciekł młody Szymon krąży legenda o kamieniu, który swoją lokalizację ma nieopodal lasu. Kamienie, które stają znaczącym symbolem w życiu chłopaka, który w pewnym momencie sam nie wie w co wierzyć, a co jedynie jest ułudą.

Książka to naprawdę świetnie napisany thriller. Ciężko jest mi cokolwiek o nim powiedzieć, aby za dużo nie zdradzić i nie popsuć przyjemności z czytania kolejnym zainteresowanym. Autor już od pierwszych stron zbudował napięcie, rozniecił w czytelniku ciekawość, która z każdą kolejną stroną jest tylko potęgowana. Bardzo dawno nie zdarzyło mi się czytać tak świetnie napisanego thrillera, a dodatkową dumą jest to, że autor Karol Fitrzyk, to nasz rodak, którzy w ty gatunku są zdecydowanie niedoceniani! Każdy kto lubi thrillery psychologiczne zdecydowanie powinien sięgną po ten tytuł! Ja jestem zachwycona, z nadzieją na kontynuację polecam serdecznie!

Avatar użytkownika - booksitsmypassio
booksitsmypassio
Przeczytane:2023-10-22, Mam,

Tytuł : Kamieniarz

Autor : Karol Fitrzyk

Wydawnictwo WasPos

Data premiery : 27 wrzesień 2023

Opis książki :

Czy powrót do przeszłości okaże się ostatnią wędrówką w życiu Szczepana?

"Człowiek jest skomplikowanym stworzeniem, poza spełnianiem zwykłych potrzeb szuka rzeczy, których nie widać gołym okiem. Ich źródło zawsze ma początek w drugim człowieku. Tym razem każdy z nas był rzeką z wyschniętym korytem, gdy źródło znikło pośród drzew, obumarłych liści i milczących kamieni".

"Kamieniarz" to thriller psychologiczny, który z każdą kolejną stroną trzyma czytelnika w napięciu. Historię czyta się bardzo szybko, ze względu na wspaniałą fabułę.

Kamieniec, to mała miejscowość, a jak to mają w zwyczaju małe wsie, są też i legendy, jedni w nie wierzą innie nie, a jak jest z Wami? Wierzycie w legendy?

Szczepan wraca w rodzinne strony, gdzie dawne demony przeszłości stają się teraźniejszością.

Historia napisana jest z perspektywy Szczepana, choć jest prowadzona dwutorowo, mamy możliwość poznania teraźniejszych myśli bohatera jak i też jego myśli jako dziecka, co okazuje się strzałem w dziesiątkę.

" Kamieniarz" jest pełen napięcia, emocji, intryg i tajemnic, które po latach wychodzą na jaw.

Autor wciąga Nas w mroczny klimat, gdzie paranormalność miesza się z rzeczywistością - co jest nie lada wyzwaniem, Karol postawił naprawdę wysoko poprzeczkę, nie sądzę aby w najbliższym czasie znalazł się kolejny podobny thriller, który mógłby się z nim równać.

Gorąco polecam.

Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i możliwość zrecenzowania książki.

Gratuluję Karolu sukcesu i życzę samych wiernych czytelników i nieustępującej weny twórczej!

Avatar użytkownika - Chwilapauli
Chwilapauli
Przeczytane:2023-09-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Skończyłam.. I czuję niedosyt. Nie czuję się usatysfakcjonowana z takiego zakończenia ?. Liczę na dalszy ciąg tej historii. Czy to dziwne po przeczytaniu kryminału? Być może. Ale tak się zdarza, kiedy trafimy na wciągającą lekturę.

Jak przeczytałam, że Szczepan wraca do swojej rodzinnej miejscowości Kamieniec, w której krąży legenda o zamienionym w kamień nieszczęśniku, to od razu na myśl przyszedł mi kamień, który nadal znajduje się obok bloku, w którym się wychowałam. Byłam tam akurat przypadkiem, więc od razu postanowiłam zrobić mu zdjęcia, jednak nie zabrałam ze sobą książki, bo to nie był główny cel mojej podróży w tamto miejsce ?. I jak tak popatrzeć, to też wydaje się jakbyśmy patrzyli na twarz zaklętą w kamień, prawda?

Natomiast w Kamieńcu, ów kamień znajdował się w lesie. Lesie, który dla dzieci może wydawać się straszny, przeklęty, magiczny. Cóż.. Ja nadal boję się sama chodzić do lasu ?. Ale wracając do książki..

Szczepan postanawia wrócić do miejscowości, w której się wychował i w której doszło do tragicznego wypadku. Zaginięcia jego najlepszej przyjaciółki, która nigdy nie została odnaleziona, za co chłopiec czuł się odpowiedzialny, ponieważ wypowiedział słowa, które miały wielką moc (tak myślał). Ten powrót budzi demony z dzieciństwa i sprawia, że mężczyzna musi zmierzyć się z wydarzeniami sprzed lat, a także z dawnym znajomym, którego nie liczył, że jeszcze spotka.

"Kamieniarz" to thriller psychologiczny z elementami zjawisk paranormalnych, które mi podobały się chyba najbardziej, czy to znak, że coś jest ze mną nie tak ??

Książka podzielona na jest "Wtedy" i "Teraz", dzięki czemu poznajemy jednocześnie co się wydarzyło w dzieciństwie Szczepana, i co aktualnie przeżywa w dorosłym życiu.

Mężczyzna z pokoju 18
Karol Fitrzyk0
Okładka ksiązki - Mężczyzna z pokoju 18

Dwóch bohaterów, dwie historie i jedno ich źródło. Co łączy recepcjonistę z byłym więźniem? Michał podczas mszy świętej otrzymuje objawienie – na...

W ciemności
Karol Fitrzyk0
Okładka ksiązki - W ciemności

Gdy pozostanie jedynie strach. Gdy z nieba zaczęły spadać tajemnicze żółte płatki, dawny świat, tak dobrze znany i bezpieczny, niemal z dnia na dzień...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski