Kaczogród - Carl Barks - Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata - miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców - za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego ,,Gnata", a Will Eisner nazwał go ,,Andersenem komiksów".

,,Kaczogród" Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Informacje dodatkowe o Kaczogród - Carl Barks - Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-05-05
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby P spor etter enhjrningen og andre historier fra 1950

Kup książkę Kaczogród - Carl Barks - Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950

Kaczogród - Carl Barks - Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-05-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

KACZKI I PRZYGODY

Kolejny tom „Kaczogrodu” to, jak już zapewne wiecie nauczeni doświadczeniem lektury poprzednich części, rewelacyjna rozrywka, która mimo upływu ponad siedemdziesięciu lat, nic się nie zestarzała. Carl Barks stworzył jednak nie tylko rzecz ponadczasową, która bawi najmłodszych niezależnie od czasów, w jakich żyją, ale też i dzieło, które na równi fascynuje i satysfakcjonuje także dorosłych. I nie ma znaczenia, czy sięgacie po te najsłynniejsze opowieści, czy – jak w przypadku tego albumu – nieco mniej znane (choć jest tu kilka legend), zabawa jest tak samo wyśmienita, a czytelnik nie tylko pochłania całość dosłownie na raz, ale ma ochotę na więcej i więcej.

Co tym razem czeka nasze rządne przygód Kaczki? Jak wskazuje sam tytuł, wyprawa w poszukiwaniu mitycznego jednorożca to oczywiście jedynie początek. Dalej bohaterowie mają okazję spędzić wakacje… Ale, właśnie, jaki to będzie dla nich wypoczynek? Na horyzoncie pojawia się też szalony naukowiec, chcąc na kaczkach poznać sekrety egzystencji i tego, co czeka nas po śmierci. Na tym jeszcze nie koniec, bo już czeka na nich magiczna klepsydra, pojawią się cyrkowcy, a także – nie mogłoby być inaczej – dostaniemy kolejną świąteczną opowieść. I wiele, wiele więcej!

Troskliwie misie - Poszukiwacze i zdobywcy
Okładka ksiązki - Troskliwie misie - Poszukiwacze i zdobywcy

Książka powstała w oparciu o animowany serial przedstawiający grupę uroczych, futrzanych przyjaciół, z których każdy ma do spełnienia...

Piłkarska kolorowanka
Okładka ksiązki - Piłkarska kolorowanka

Kolorowanki o tematyce piłkarskiej to doskonały pomysł na umilenie czasu dla wszystkich fanów piłki nożnej. Koloruj, ozdabiaj i spędź czas w miłej atmosferze...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung