Jeszcze większy przypał

Ja, Bella Fisher, jestem tak opanowana, spokojna i pozbierana jak zawsze. Czyli: ANI TROCHĘ.

Powody?

Jesteśmy tylko przyjaciółmi z Fantastycznym Adamem. Moja BFF Tegan zachowuje się megadziwacznie. W soboty pracuję przebrana za ogromnego psa. I, o zgrozo: nowa dziewczyna mojego piekielnego eks jest PRAWDZIWĄ MODELKĄ.

Jakby tego było mało, mama otworzyła lodziarnię dla psiaków - Psierożki. A cała szkoła obserwuje każdy mój ruch w nadziei, że załatwię nam koncert najlepszego zespołu świata.

Co mogłoby pójść źle? A tak, racja. Absolutnie wszystko.

Informacje dodatkowe o Jeszcze większy przypał:

Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Dla młodzieży

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Jeszcze większy przypał

Jeszcze większy przypał - opinie o książce

Od samego początku nic nie idzie po myśli Belli Fisher. Fantastyczny Adam (Fadam) jest TYLKO przyjacielem, jedna z jej najlepszych przyjaciółek zachowuje się bardzo dziwnie, były chłopak jest w związku z modelką, w dodatku mama otworzyła sklep z lodami dla psów – PSIEROŻKI.
Ach, jest jeszcze radiowy konkurs na koncert Helicansów.
Książka od początku mnie nie zachwyciła. Ale po ciężkim dniu w pracy potrzebowałam czegoś lekkiego, co nie wymaga wielkiego skupienia więc sięgnęłam właśnie po nią. I to była dobra decyzja, zadziałała wręcz jak lekarstwo na ciężki dzień. Rozdział pierwszy, drugi i przepadłam…
Główna bohaterka – Bella jest postacią bardzo barwną, choć na pewno nie każdy ją polubi. Ma ogromnego pecha, nie każda jej decyzja jest słuszna, w dodatku zapomina języka w gębie w obecności Fadama. Jednak nie można jej odmówić charyzmy i poczucia humoru. Na szczęście ma dwie wspaniałe przyjaciółki które zawsze starają się wyciągnąć Bellę z opresji.
Cała fabuła opiera się na życiu głównej bohaterki, problemach związanych ze szkołą, rodziną, przyjaciółmi i chłopakiem. Autorka zapewniła nam kwintesencję życia nastolatki, począwszy od miłości do zespołu rockowego, poprzez szkolne przepychanki, na zakochaniu w chłopaku idealnym kończąc. Ponadto, książka jest pełna specyficznego humoru, takiego który na pewno trafi do nastolatki, dorosły czytelnik natomiast raczej nie znajdzie nic pomiędzy wierszami.
Podsumowując, docelowo książka została napisana dla nastolatków, więc raczej na starszych czytelnikach nie zrobi dobrego wrażenia, zwłaszcza tych bardziej wymagających. Chyba że ktoś tak jak ja sięgnie po nią w odpowiednim czasie, czasie w którym potrzebuje czegoś lekkiego, mało wymagającego, z lekkim poczuciem humoru. Ja mimo wszystko ją polecam, dla mnie była czymś co pomogło mi się zrelaksować i zapomnieć o ciężkim dniu.
P.S. Jeszcze większy przypał to teoretycznie tom II, ale bez problemu (tak jak ja) można czytać go bez znajomości części I.
Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2021-07-11,

Kojarzycie ten stan, gdy jesteście totalnie wymęczeni po wszystkich zaliczeniach, egzaminach i innych takich, a jedyne, na co macie ochotę, to totalne odmóżdżenie? No, ja miałam tak w przedostatnim tygodniu czerwca. Sesja i cały ten stres sprawiły, że rozpaczliwie potrzebowałam jakiejś dobrej lektury, przy której zapomnę o różnych troskach, a po prostu będę mogła odpocząć. Spontanicznie z półki ściągnęłam powieść Beth Garrod, czyli Jeszcze większy przypał i no cóż... Przepadłam.

Bella Fischer jest najbardziej pechową dziewczyną na całym świecie. Nie dość, że chłopak, który jej się podoba, publicznie wrzucił ją do worka oznaczonego słowem “Friendzone”, a jej najlepsza przyjaciółka dziwnie się zachowuje, to Bella weekendami musi pracować w lodziarni swojej mamy. Przebrana za psa. Tak, dobrze czytacie. Dodatkowo każdy jej krok jest obserwowany, bo cała szkoła liczy na to, że dzięki niej wygrają koncert najlepszego zespołu świata. Czy cokolwiek może pójść źle? No cóż - wszystko.

Zacznę może od głównej bohaterki, bo to niewątpliwie ona stanowi silny fundament dla całej historii. Bella nie jest postacią, którą polubi każdy. Pokusiłabym się raczej o powiedzenie, że większość czytelników będzie zirytowanych jej zachowaniem, podejmowanymi decyzjami czy samym sposobem bycia. Mnie natomiast Bella bardzo przypadła do gustu i naprawdę się z nią polubiłam. Myślę nawet, że gdybym znała taką dziewczynę w prawdziwym życiu - mogłybyśmy zostać przyjaciółkami.

Jeszcze większy przypał to książka totalnie zakręcona i taka, która z pewnością nie wszystkich zachwyci. Autorka opiera fabułę powieści na głównej bohaterce i jej perypetiach w zwykłym, codziennym życiu. Szkoła, przystojny chłopak, czas spędzany z przyjaciółkami i domowe obowiązki - to wszystko można mieć i w swoim życiu i nie trzeba o tym dodatkowo czytać. Z tym argumentem się zgodzę, jednakże nie mogę tej książce odmówić tego, że jest ona po prostu zabawna i mnie chwilami rozbawiła do łez.

Beth Garrod ma dobre pióro i dobrze prowadzi akcję, więc lektura tej powieści to prawdziwa przyjemność i relaks - zwłaszcza po stresujących tygodniach. Zaczynając ją w niedzielę pod wieczór, nie wiedziałam jeszcze, że kończąc ją w poniedziałek w południe, będę odczuwać realne przygnębienie na myśl, że muszę wyjść z tego świata. Można się ze mnie śmiać, ale takiej właśnie lekkiej i szalenie przyjemnej książki potrzebowałam.

Najbardziej przypadł mi do gustu pomysł z lodziarnią dla psów - przecież to brzmi jak coś genialnego, a przy tym mogącego pomóc pupilom w bardziej gorące dni. Jeśli rzeczywiście powstanie coś takiego, będę bardzo szanować taką inicjatywę. Poza tym, o czymś takim jeszcze nie czytałam, więc dla mnie był to powiew oryginalności.

Jeszcze większy przypał to teoretycznie druga część historii Belli, ale bez problemów można czytać ją oddzielnie. Ja bez znajomości poprzedniej książki bez problemu wciągnęłam się w świat wykreowany przez Beth Garrod i z przyjemnością wrócę do niego w przyszłości. Jeżeli szukacie lekkiej, niezobowiązującej lektury na wakacje czy do leżingu na słońcu - spokojnie mogę Wam polecić ten właśnie tytuł.

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-07-02, Ocena: 3, Przeczytałem,

Mamy tutaj do czynienia z drugą częścią cyklu, w której to wesoła bohaterka Bella Fisher idzie przez nastoletnie życie z szerokim uśmiechem zadowolenia na twarzy, który pozwala jej radzić sobie z codziennymi problemami dorastania. Pomimo tego, że jest to kontynuacja serii, nie ma żadnej przeszkody, aby po tytuł sięgnął ktoś, kto nie miał okazji poznać pierwszej części. Całość została napisana w taki sposób, że nie odczuwa się tutaj w żadnym stopniu fabularnego dyskomfortu.
Treść powieści skupia się na nastoletnim życiu bohaterki i jej problemach. Większość z nich jest dość przyziemna (przyjaźń, miłość, kłopoty w domu, nauka, pieniądze itp.), niektóre z nich mogą dodatkowo czytelnikowi wydawać się mocno trywialne czy wręcz szalone. Fabularnie można więc uznać książkę za lekką i łatwą w odbiorze, chociaż niekoniecznie porywającą. Wszystko to będzie jednak zależnie od danego czytelnika. Ktoś w wieku głównej bohaterki zupełnie inaczej będzie patrzył na jej „problemy” i dużo lepiej będzie akceptował obecny tutaj humor. Na twarzach bardziej wymagających odbiorców może pojawić się jednak grymas niezadowolenia związany ze zbyt dużą „prostotą” treści.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-08-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Szkolnych wspomnień czar

Ach, te szkolne czasy. Trudno nie zacząć ich wspominać z nutką rozrzewnienia czytając o młodych ludziach i ich nastoletnich rozterkach. A właśnie takie młodzieńcze przygody w szkolnych murach otrzymujemy sięgając po "Jeszcze większy przypał". Jest to drugi tom przygód Belli Fisher, którą czytelnicy mieli okazję poznać w tomie pod tytułem "Super przypał". Ale nie musicie się martwić, tomy można czytać osobno.

Bella Fisher ma wiele na głowie, zdecydowanie za wiele. Cała szkola liczy, że załatwi im ona występ najbardziej popularnego zespołu The Helicans, jej mama otwiera własny biznes, a mianowicie lodziarnię dla psów, zwaną Psierożki, jej przyjaciółka Tegan skrywa jakiś sekret, jej były chodzi z prawdziwą modelką, a chłopak jej snów, patrz Fantastyczny Adam, ma jej do zaoferowania tylko przyjaźń. I jak tu nie zwariować ?! Co może pójść nie tak? W przypadku Belli Fisher - wszystko.

"Jeszcze większy przypał" to lektura zdecydowanie dla młodszego czytelnika, który lepiej odnajdzie się w świecie nastoletnich problemów i dramatów. Dla mnie lektura ta była okazją do wspominek swoich czasów szkolnych i nostalgiczną podróżą do chwil gdy uwielbiałam czytać takie zwariowane młodzieżówki.

Powieść napisana jest świetnym stylem, całą historię poznajemy z perspektywy Belli, jest ona naszą przewodniczką, główną narratorką w książce. Jej komentarze co do tego co się wokół niej dzieje są doprawdy zabawne i przeurocze. Bella Fisher to przykład typowej bohaterki młodzieżówek czy amerykańskich komedii romantycznych, a mianowicie przeurocza, przezabawna, słodka, roztrzepana i wpadająca z kłopotów w kłopoty.

Czytając bawiłam się dobrze, przyznam, że autorce udało się wywołać chwilami uśmiech na mojej twarzy. Ale nie ukrywam, że jestem już za stara na takie historie i że nastolatki będą nią zachwycone bardziej. Nie jestem grupą docelową tej powieści. Ale fajnie tak czasem powspominać, powrócić do czasów młodości, a że ja nadal lubię powieści dla młodzieży, to przeczytałam "Jeszcze większy przypał" i nie żałuję. Myślę, że chętnie sięgnę też po pierwszy tom, tak z ciekawości, bo przyznam Wam szczerze, że polubiłam tę zwariowaną bohaterkę i jej świat. Mało takich sympatycznych postaci w dzisiejszej literaturze, więc fajnie jest czytać o ich przygodach. Czy polecam? Tak, jak najbardziej, i to wszystkim, nie tylko młodzieży, przecież trochę starsi czytelnicy, równie chętnie jak ja, dadzą się porwać nurtowi szkolnych wspomnień.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję portalowi nakanapie.pl i wydawnictwu YA!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-04-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,(...) rolki papieru toaletowego(...) tabletki odrobaczające dla psów i supersilny środek czyszczący do muszli klozetowych. Jeśli wózek mógł antyflirtować, to mojemu się to właśnie udało".

Ale to była mega książka! Oczywiście pisana językiem dla młodzieży, ale i ja bawiłam się przy niej przednio. Praktycznie na każdej stronie tytułowa bohaterka miała takie śmieszne sytuacje, że nieraz z oczu wypływały mi łzy. Zdecydowanie to nie były najlepsze dni jej życia. Co chwila coś jej się przytrafiało, co gorsza, zaraz przy jej ukochanym chłopcu. Bywały takie momenty, że sama zapadłabym się pod ziemię gdyby spotkały i mnie.
Książka jest wyśmienita dla nastolatków. Roztrząsa takie problemy jak pierwszy chłopak, stopnie chodzenia ze sobą, szczerość wobec przyjaciół, czy też pieniądze, dzięki którym nastolatkom wydaje się, że mogą zwojować cały świat. Niektóre przypadki pamiętałam z własnego okresu, dlatego uważam, że styl i język jak najbardziej trafiony. Historie faktycznie mogły zdarzyć się naprawdę, co jest kolejnym plusem dla tej powieści. Zdecydowanie widać tutaj nastoletnią rywalizację, której czasem dorośli mogą nie dostrzegać. Nastoletnie problemy, które dla rodziców są drobiazgiem, a dla samych zainteresowanych prawie końcem świata.
Bardzo spodobały mi się skróty dziewczyn, które tylko potwierdziły moją teorię, że nastolatką niestety nie jestem;-)
Fajnie było poznać historię Belli, gdyż teraz nieco bardziej wyrozumiale patrzę na swoją córkę. Dorośli z biegiem lat zapominają jak to było, gdy sami byli dziećmi. Zajęci własnymi problemami nie dostrzegają sygnałów swoich dzieci, które pokazują, że coś jest nie tak. Rzekłabym nawet, że książka nie tylko dla nastolatków, a nawet dla rodziców ich posiadających. Po jej przeczytaniu wiele rzeczy stanie w innym świetle.
Akcja was zaciekawi i sprawi, że częściej będziecie chcieli sięgać po tego typu lektury. Autorka naprawdę godna polecenia i zapamiętania. Może to być nawet prawdziwy hit wśród młodzieży. Bardzo mnie cieszy, że Wydawnictwo Uroboros dało mi szansę przeczytania jej przed premierą.

Super przypał
Beth Garrod0
Okładka ksiązki - Super przypał

Ja, Bella Fisher, wylosowałam bilet w jedną stronę do Krainy Wiecznego Przegrywu. 1.Kiedyś przykleiłam się językiem do pudełka lodów w supermarkecie...

Wybierz mnie!
Beth Garrod0
Okładka ksiązki - Wybierz mnie!

Pełna humoru, wakacyjnego klimatu i miłości lektura, idealna dla miłośników Do wszystkich chłopców, których kochałam i Kissing Booth...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz