Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 2). Zbrodnia w pałacu Buckingham

Jej Królewska Mość na tropie kolejnej zagadki!

Z perspektywy królowej Elżbiety II sprawy nie wyglądają zbyt optymistycznie. Referendum w sprawie Brexitu dzieli naród, w Stanach Zjednoczonych zakończyły się burzliwe wybory, a przy basenie w pałacu Buckingham właśnie odnaleziono ciało jednej z pokojówek. Czy to faktycznie tragiczny wypadek, jak sądzi policja?

Podczas gdy Jej Królewska Mość szuka odpowiedzi na to pytanie, jej zaufana asystentka Rozie wpada na trop zaginionego cennego obrazu. Ale gdy Rozie otrzymuje anonimowy list z pogróżkami, królowa zdaje sobie sprawę, że w pałacu dzieje się coś o wiele bardziej niepokojącego, niż przypuszczała.

W końcu - choć nie wie o tym prawie nikt - jest ona najinteligentniejszym i najdyskretniejszym detektywem. Czasami potrzeba oka samej królowej, aby dostrzec powiązania tam, gdzie nikt inny ich nie widzi...

Informacje dodatkowe o Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 2). Zbrodnia w pałacu Buckingham:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-06-19
Tytuł oryginału: Three Dog Problem. Her Majesty Investigates #2

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 2). Zbrodnia w pałacu Buckingham

Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 2). Zbrodnia w pałacu Buckingham - opinie o książce

Królowa Elżbieta II znów w akcji!

Tym razem dałam się porwać fabule, druga część dużo bardziej mi się podobała niż pierwsza. Specyficzna królowa, gotowa na wszystko pomocniczka i afery, które pojawiają się jak grzyby po deszczu... Czy zagrożenie, które zdaje się wisieć nad Rozie, jest prawdziwe?
Polecam :)

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2024-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Zbrodnia w pałacu Buckingham" S.J. Bennett to drugi tom serii kryminałów cosy crime Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo. Każdy tom serii to oczywiście osobna zagadka kryminalna, więc i da się je czytać oddzielnie. Mnie nieustannie zachwyca kreacja królowej, jaką autorka w niej przedstawia - jest zgodna z tym, co wiedziałam o niej do tej pory, ale dodaje jej fajnego, lekko zadziornego charakteru przez zamiłowanie do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Ale, jak to królowa, nie może się przecież angażować w nie osobiście, więc robi to za pomocą asystentki Rozie. I to kolejna kreacja warta uwagi - to nie tylko odważna kobieta, była wojskowa, ale i postać, która równocześnie porusza dwa tematy nierówności w tym naszym współczesnym społeczeństwie - ciągle jeszcze nie całkiem równoprawne traktowanie kobiet i osób o innym kolorze skóry niż biały. To poważne tematy, ale nie jedyne z jakimi przychodzi mierzyć się w tomie drugim - tutaj skupiamy się na zagadce anonimów, pogróżek jakie dostaje kilka kobiet na królewskim dworze. I pod względem psychologicznym reakcje, strach kobiet autorka oddała naprawdę wiarygodnie, a równocześnie świetnie usadziła na nich zagadkę kryminalną. Na nich, jak i na wątku zaginionych dzieł sztuki, z których jeden obraz przypadkiem wpadł gdzieś królowej w oko... Ten wątek jest nieco bardziej sensacyjny, ale cały czas utrzymuje się w tempie umiarkowanym i prowadzony jest przyjemnie. A to wszystko na tle codziennego funkcjonowania, codziennych problemów, z jakimi muszą sobie radzić pracownicy dworu królowej, jak i ona sama. Bardzo przyjemna, głęboko współczesna historia kryminalna z zacięciem do kryminałów klasycznych.

Morderstwo po królewsku. Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo. Tom 3
S.J. Bennett0
Okładka ksiązki - Morderstwo po królewsku. Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo. Tom 3

W tym roku pobyt w Sandringham będzie zabójczy... Na plaży nieopodal królewskiej posiadłości w Sandringham zostaje znaleziona odcięta ludzka dłoń. Wprawdzie...

Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 1). Tajemnica morderstwa w Windsorze
S.J. Bennett0
Okładka ksiązki - Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 1). Tajemnica morderstwa w Windsorze

Królowa Elżbieta II na tropie mordercy! Początek nowej serii kryminalnej z niezwykłą bohaterką w roli głównej. Zbliżają się 90. urodziny królowej Elżbiety...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;