JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

Zbliża się weekend, jest pogodnie, wyjeżdżamy więc na wycieczkę! Pojedziemy na wieś i do lasu, połowimy ryby w rzece, pobawimy się w indiańskiej wiosce, zajrzymy też do stajni, a wieczorem zrobimy ognisko oraz potańcówkę pod niebem pełnym gwiazd!
Wybierzcie się z nami pograć w piłkę, pojeździć na rowerze, pouczyć się jazdy konnej, popływać łódką i wybudować tipi... Już czas wyruszyć w drogę, przygoda nas wzywa!

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ to wielkoformatowa książka obrazkowa (picturebook) z twardego kartonu - każda rozkładówka to kolorowa panorama pełna niezwykłych przygód, z której oglądania nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość, rozpoznawać ulubione pojazdy i postacie oraz śledzić niezliczoną ilość zmieniających się szczegółów.

Informacje dodatkowe o JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ - opinie o książce

Wyszukiwanki to tak naprawdę książki z niekończącą się historią, do obrazków można wymyślić opowieści, jakie tylko się chce i tym samym rozbudzać wyobraźnię dzieci.
Jedziemy na wycieczkę to opowieść o rodzinach, które postanowiły odpocząć od zgiełku miasta i wyjechać w spokojniejsze miejsca takie jak wieś, jezioro czy nawet wioska Indian. Mamy siedem różnych scen, a na nich są nowe elementy, ale też takie, które już pojawiły się na poprzednich stronach, także trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby rozpoznać, co już było, a co nie, my z Zuzią poznałyśmy historie gumowego krokodyla, który czasami potrafił się nieźle schować. Na samym końcu książki mamy pokazanych wszystkich bohaterów i przedstawionych ich z imienia, także możemy wybrać sobie bohatera i prześledzić jego historie od początku aż do końca.
Jestem pod wrażeniem tego, jak ta książka jest wspaniale dopracowana nawet najmniejsze detale takie jak ubrania, rzeczy czy inne małe elementy wyglądają jak w rzeczywistości, zostało w to włożone ogrom pracy. Niektórym wydaje się, że wyszukiwanki to takie nieprawdziwe książki, bo nie ma w nich tekstu, tylko same obrazki, ale tak nie jest, bo ta historia jest na każdej stronie, tylko zamiast czytać, trzeba ją zobaczyć i samemu opowiedzieć. Takie książki niesamowicie rozwijają wyobraźnię i pobudzają kreatywność, bo nawet dzieci, które nie znają jeszcze literek, mogą ją czytać, a takie małe pociechy czasami mają naprawdę ciekawe pomysły i często wychodzi z tego przezabawna historia. Dla mnie plusem też jest to, że książka jest o wsi więc to nasze klimaty, możemy wymieniać zwierzątka, które widzimy często na żywo, sprzęty rolnicze czy elementy krajobrazu, który również mamy za oknem.
Za każdym razem, gdy sięgamy po tę książkę, poznajemy nową historię i to jest w tym cudowne, że ona nigdy nam się nie znudzi, bo za każdym razem dostrzegamy coś nowego i zabawa zaczyna się na nowo.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski