Jak żyć bez lęku. 101 sposobów, aby się uwolnić od niepokoju, fobii, ataków paniki

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Lęk i niepokój mogą nas osaczać, zniechęcać do działania i ograniczać nasze decyzje. Kiedy natrętne myśli i rozedrgane emocje zyskują nad nami kontrolę, często nie umiemy sobie z nimi poradzić. Książka prezentuje plan, który pomoże Ci uwolnić się od pułapki, jaką jest życie w ciągłym napięciu.

Dzięki poradnikowi zyskasz m.in.:

praktyczne ćwiczenia, aby powstrzymać lęk przed życiem narzędzia do pokonania lęku w twoich związkach kontrolę nad twoimi codziennymi zmartwieniami ulgę w nadmiernym rozmyślaniu skuteczne sposoby radzenia sobie z lękiem w pracy lub w szkole porady, które pomogą ci odzyskać kontrolę nad życiem

Przestań walczyć z lękiem i podejmij skuteczne działania, by żyć autentycznie. Wykorzystaj metody zawarte w poradniku, zapanuj nad niepokojem i zacznij żyć pełnią życia.

Już teraz rozpocznij nowy rozdział w swoim życiu!

Tanya J. Peterson

Jest certyfikowanym doradcą zajmującym się zdrowiem psychicznym. Autorka cenionych i nagradzanych powieści (Losing Elisabeth, My Life in a Nutshell, Twenty-Four Shadows) oraz poradników z zakresu pomocy psychologicznej. Współpracuje z portalem poświęconym zdrowiu psychicznemu HealthyPlace.com.

Informacje dodatkowe o Jak żyć bez lęku. 101 sposobów, aby się uwolnić od niepokoju, fobii, ataków paniki:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2020-02-26
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381321525
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: 101 Ways to help Stop Anxiety

Tagi: bóg Asertywność motywacja i poczucie własnej wartości

więcej

Kup książkę Jak żyć bez lęku. 101 sposobów, aby się uwolnić od niepokoju, fobii, ataków paniki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak żyć bez lęku. 101 sposobów, aby się uwolnić od niepokoju, fobii, ataków paniki - opinie o książce

NIestety okazuje się, że książka nie była dla mnie bardzo odkrywcza. Powoli tracę nadzieję, że czytanie tego typu książek ma sens. Uważam, że z lęku i fobii nie da się wyjść za pomocą literatury. Potrzebna jest pomoc profesjonalistów. Chociażby pierwszy kontakt z psychiatrą, a później wspieranie się właśnie książkami. 

One zdecydowanie poszerzają horyzonty i pozwalają zrozumieć zawiłości ludzkiego umysłu. Zrozumieć siebie i dojść do sedna, dlaczego zachowujemy się tak, a nie inaczej. Jednak są one tylko wsparciem dla głębszego problemu.

Na pewno na duży plus zasługuje właśnie te 101 sposobów, bo każdy może odnaleźć cząstkę dla siebie i znaleźć złoty środek na chwilowy atak paniki. Na rozładowanie emocji i poskromienie lęku. Krótkie, zwięzłe informacje zdecydowanie ułatwiają odbiór. Zwłaszcza w momencie, gdy umysł wariuje. Być może właśnie ta chwila zastanowienia pozwoli się uspokoić.

Link do opinii

Zanim rozpoczęłam czytać książkę pt. ''Jak żyć bez lęku. 101 sposobów, aby się uwolnić od niepokoju, fobii, ataków paniki'' autorstwa Tanya J. Peterson przekonałam się o tym na sobie, jak wielką rolę odgrywa stres w moim życiu.

Szukałam wielu na samym początku rozwiązań, aby pokonać lęk, by poczuć się, że zostałam od niego na zawsze uwolniona.

Nie sądziłam nigdy, że można znaleźć aż 101 sposobów na to, by móc spróbować wykorzystać podane przez autorkę metody w ćwiczeniach, które to otwierają nowe horyzonty, w pokonaniu tych niepotrzebnych lęków. Choć w praktyce wygląda to nieco inaczej, gdyż my te lęki pokazujemy na zewnątrz, a nie chowamy ich, by nikt nie dostrzegł naszych zmartwień.

Podoba mi się w tej książce, że autorka spogląda na opisane przez nią zagadnienia w perspektywie aspektów pozytywnych, jak również tych negatywnych oraz zdaje sobie ona z tego sprawę, że podane przez nią metody na unikanie lęku mogą być bardziej przydatne, a drugie mniej.

Podejście do skonstruowanych tematycznych zagadnień, które mogą zmienić coś w naszym życiu codziennym, pomogą spojrzeć na nie z innej strony tej pozytywnej, gdyż stanowi to początek tego, że możemy mieć inne nastawienie do wielu spraw.

Ujmujące było dla mnie również to, że mogłam bliżej zapoznać się z tematyką, która skrywa tak naprawdę wiele tajemnic w dziedzinie lubianej przeze mnie, a jest nią psychologia.

Oprócz dobranych odpowiednio dla nas ćwiczeń zamieszczone są do wykonania zadania na dziś. Uważam, że jest to pomocne, aby można było unikać życia w lęku poprzez powtarzalność ćwiczeń.

Wiele z zaproponowanych przez autorkę ćwiczeń nie jest mi znane, ale pozwalają one na to przyjrzeć się im, abyśmy mogli spróbować wyjść z tego negatywnego dla nas samych stanu i mogli dać sobie na nowo szansę, by powiedzieć problemom nie.

Jak najbardziej podoba się ta książka, gdyż można do niej powrócić o każdej porze roku, gdy pojawiają się nowe lęki podczas ciągłych zmian w życiu zawodowym, jak i prywatnym, które są niestety nieuniknione.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki pt. ''Jak żyć bez lęku. 101 sposobów, aby się uwolnić od niepokoju, fobii, ataków paniki'' autorstwa Tanya J. Peterson.

Warto przeczytać tę książkę.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2022-12-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022,

W tym poradniku odnajdziemy 101 sposobów jak radzić sobie w różnych sytuacjach stresujących nas, te krótkie rozdzialiki zmuszają do przemyślenia i rozważnienia jak opanować własny organizm aby powrócił na spokojne tory, ćwiczymy i wypracowujemy sobie techniki radzenia ze stresem, które przydadzą się w kontaktach z innymi osobami, jak również w sytuacjach które nas przerastają. W każdej chwili możemy powrócić do dowolnego rozdziału.

Link do opinii

"Jak żyć bez lęku. 101 sposób, aby uwolnić się od niepokoju, fobii, ataków paniki". Książka, którą dawno już kupiłam, do której kilkakrotnie się zabierałam, do której wrócę oraz do której mam mieszane uczucia. 

 

Zacznijmy od początku...

Kupiłam ją w Empiku, gdy nie potrafiłam sobie poradzić z swoimi demonami, że tak to ujmę. Miała być ratunkiem. Po jakimś czasie zrozumiałam, że sama z książką sobie nie pomogę. Ale to nieważne. ?

 

Za to ważnym jest, że kilkakrotnie się do niej zabierałam. Na początku, po zakupie, później była przerwa, przeglądanie, aż wreszcie przeczytanie jej całej teraz. I tak - samo przeczytanie nie pomoże. Ale przynajmniej poznałam metody, które mogę stosować. I zobaczyłam, że niektóre sposoby są powtórką wcześniejszych. 

 

I to między innymi dlatego mam do niej mieszane odczucia. Z jednej strony widzę jej potencjał. Wiem, że może pomóc osobom, które dopiero zaczynają szukać sposobów na radzenie sobie ze stresem i niepokojem. Ale znów ktoś, kto wcześniej czytał inne książki psychologiczne, interesował się tematem, szukał sposobów, które pomogą mu przetrwać kolejny dzień, zawiodą się, bo te metody już spotkał w innych książkach. 

 

Dwie główne metody to:

- oddychanie, medytacja

- technika uważności

 

Znaleźć je można wszędzie. Choć przyznam, iż niektóre sposoby z książki na technikę uważności będę stosować. 

 

Są też i inne sposoby, jak zadbanie o swoje rytuały, dietę. Każdy niby je zna, ale jednak czasem jak ktoś o nich napisze to może to pomoc. 

 

Dla mnie ta książka będzie moją towarzyszką. Czasem do niej zajrzę, niektóre metody zagoszczą u mnie na stałe. I choć widzę jej minusy, dostrzegam też plusy. 

 

Język, dzięki któremu nie czujemy się winni, że borykamy się lękami. Autorka zajmuje się zdrowiem psychicznym i to widać w poradniku. 

 

Okładka jest cudowna, to ona mnie najbardziej zauroczyła. 

 

I metody - choć znałam techniki, to niektóre sposoby wykorzystam. Bo metoda uważności jest w tak wielu sposobach, że aż trudno nie wykorzystać jej w tak przyjemny sposób jak spacer z psiakiem. 

 

A tak przy okazji - psiak też pomaga w lękach. Przytulenie się do czworonożnego przyjaciela dużo potrafi dać. ?

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Agata89
Agata89
Przeczytane:2020-04-17, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2020,
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy