Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. Każda rada w niej zawarta wydaje nam się oczywista. Wiedza o życiu, człowiecza mądrość tkwi w naszej podświadomości. Sztuką jest wydobycie tej mądrości i zastosowanie w działaniu. Niewielu to potrafi. Carnegie tak. Po mistrzowsku. Jest prawie pewne, że studiując jego dzieło, kierując się zapisanymi w nim regułami odniesiesz sukces.
Wydawnictwo: Studio Emka
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 296
Tytuł oryginału: How to Win Friends and Influence People
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Przeczytana w oryginale ma wiele dobrego smaczku i humoru. Ale domyślam się że tłumaczenie mogło dodać coś od siebie.
Liczący ponad 80 lat poradnik. Jednak jego treści nie straciły na akualności. Szkoda, że znając opisane w nim reguły budowania relacji międzyludzkich tracą niejednokrotnie na wartości na rzecz technik manipulacji stosowanych coraz powszechniej. A może warto by było kolejno lub wyrywkowo poznawać zawartość kolejnych rozdziałów i zacząć rzeczywiście wdrażać zawarte w nich podpowiedzi.
Nawet mi się podobała, ale nie na tyle, żebym uznawała tę książkę za wyrocznię. Rady były proste, i dość szybko się zorientowałam, że większość z nich stosowałam w swoim życiu już wcześniej. Nie ukrywam, że to jednak bardziej pozycja dla dorosłych, którzy nie radzą sobie z partnerami biznesowymi, przykładów z życia rodzinnego było mało. No i wszechobecna historia Stanów Zjednoczonych nie ułatwia lektury polskiemu czytelnikowi nie zainteresowanemu tematem.
Ta książka to biblia dla każdego człowieka, który chce umieć żyć w społeczeństwie. Więcej, ta książka jest nawet dla tych, którym wydaje się, że taka wiedza nie jest im w ogóle potrzebna do szczęścia. To rozłożona w punktach odpowiedź na pytanie jak nauczyć się żyć szerząc szczerą życzliwość i przyjaźń do innych ludzi. Naprawdę każda osoba powinna chociaż raz w życiu zetknąć się z tą książką, bo często tak banalne rzeczy jakie są w niej zawarte są dzisiaj pomijane.
Rozwijanie własnej kariery można rozumieć na wiele sposobów - może to być osiąganie coraz wyższych stanowisk kierowniczych lub budowanie silnej...
Niemal każdy marzy o ciekawszej egzystencji. Zwłaszcza jeśli wiedzie monotonne i bezbarwne życie, spędza lata w męczącej pracy, która nie daje...
Przeczytane:2019-03-10, Mam,
Sukcesem tej książki jest prostota. Reguły tu zawarte są proste, a co najważniejsze - nie są tylko teorią. Autor udowadnia, że działają one magicznie. Pokazał przykłady, że ich praktyczne zastosowanie zmieniło życie wielu ludzi. Carnegie zrozumiał, że człowiek żyje w ciasnych, wyznaczonych przez siebie samego granicach. Posiada najróżniejsze możliwości, których nie wykorzystuje.
Podstawowym przesłaniem tej książki jest to, aby "umieć zrozumieć drugiego człowieka". To jest klucz do technik mających na celu zjednanie sobie ludzi. Jedna z podstawowych zasad mówi: nie krytykuj, nie potępiaj, nie pouczaj. Zanim to zrobisz, spróbuj wczuć się w położenie swojego rozmówcy. Ludzie lubią, kiedy mówi się o rzeczach, które ich bezpośrednio dotyczą. Nie lubią być krytykowani. Nie lubią też słuchać o czyichś zmartwieniach.
Inną ciekawą tezą postawioną przez autora jest twierdzenie, że "klasę człowieka można mierzyć tym, co go wyprowadza z równowagi". Pada pytanie: jaką cenę będę musiał zapłacić za zwycięstwo w kłótni? Czy to naprawdę będzie zwycięstwo, jeśli udowodnię z siłą walca drogowego komuś, że nie ma racji? Może najlepszym sposobem na zwycięstwo w kłótni jest unikanie jej? Autor przekonuje nas, że najlepiej w kontaktach międzyludzkich jest umieć stosować samokrytykę.
Autor zaleca nam, aby jego książkę czytać dwukrotnie, nawet kilkakrotnie. Każdy rozdział musimy dokładnie przemyśleć. Takie podejście pozwoli nam dobrze poznać zasady rządzące stosunkami międzyludzkimi. Pozwoli także na praktyczne wykorzystanie w naszym życiu zbioru tych prostych reguł.