Jak w niebie

Największy francuzki bestseller ostatnich lat! Po wypadku samochodowym Lauren zapada w śpiaczkę. Kilka miesięcy później jako duch powraca do opuszczonego przez siebie mieszkania. Tam spotyka się z nowym lokatorem - młodym architektem Arthurem, który początkowo nie chce uwierzyć, że rozmawia z osobą z zaświatów. Szybko okazuje się, że tylko on jeden widzi dziewczynę. Wzajemna fascynacja stopniowo przeradza się w przyjażń, a potem w głębokie uczucie. Kiedy lekarze postanawiają odłączyć Lauren od respiratora, Arthur musi znaleść sposób, by ją ocalić. Ciało i duszę. Inaczej na zawsze utraci miłość swojego życia.

Informacje dodatkowe o Jak w niebie:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7359-369-1

Kup książkę Jak w niebie

Chcesz zrozumieć, czym jest rok życia? Zapytaj o to studenta, który oblał roczny egzamin. Czym jest miesiąc życia, powie ci matka, która wydała na świat wcześniaka, i czeka, by wyjęto go z inkubatora, bo dopiero wówczas będzie mogła przytulić swoje maleństwo. Zapytaj, co znaczy tydzień, robotnika pracującego na utrzymanie rodziny w fabryce albo kopalni. Czym jest dzień, powiedzą ci rozdzieleni kochankowie, czekający na kolejne spotkanie. Co znaczy godzina, wie człowiek cierpiący na klaustrofobię, kiedy utknie w zepsutej windzie. Wagę sekundy poznasz, patrząc w oczy człowieka, który uniknął wypadku samochodowego, o ułamek sekundy pytaj biegacza, który zdobył na igrzyskach olimpijskich srebrny medal, a nie ten złoty, o którym marzył przez całe życie. Życie to magia [...]

Jak w niebie - opinie o książce

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2013-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Książka - niespodzianka. Niby "urocza komedia romantyczna", w rzeczywistości okazuje się książką, niosącą ważne przesłanie. Wątek główny jest cudownie nierealistyczny (duch kobiety, która zapadła w śpiączkę, nawiedza swoje dawne mieszkanie i nawiązuje kontakt z mieszkającym tam młodym mężczyzną), natomiast cała reszta traktuje o bardzo poważnych sprawach: szczerości wobec siebie i innych, priorytetach w życiu, o wadze przyjaźni i miłości, no i o tym, kiedy kończy się życie i czy inni mogą o tym decydować. Sporo w tej książce jest o śmierci - i o tym, że warto dobrze wykorzystać każdą chwilę życia. Truizm? Być może, ale wg mnie warto się nad tym zastanowić. A ta książka skłania do zastanawiania się nad życiem, nad jego sensem. "Kiedy umiera mama, to jakby spłonęła biblioteka" - ten cytat bardzo mnie poruszył, również ze względu na moje ostatnie przeżycia :(
Avatar użytkownika - justyna39
justyna39
Przeczytane:2019-12-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Lauren była lekarzem pracującym w San Francisco Memorial Hospital. Prowadziła aktywny tryb życia. Podczas prowadzenia samochodu ulega wypadkowi przez co zapada w śpiączkę. Jako duch zjawia się niespodziewanie w mieszkaniu pewnego mężczyzny. Mężczyzna nie jest zachwycony widokiem kobiety - zjawy i pragnie pozbyć się nieproszonego gościa. Początkowo Arthur uważa, iż jest przemęczony i z tego powodu mówi sam do siebie. Jednakże stopniowo jego znajomość z tajemniczą kobietą - zjawą przeradza się w coś głębszego. Arthur postanawia pomóc Lauren w jej problemach. Natomiast Arthura wspiera dobry wspólnik i przyjaciel, Paul.

"Jak w niebie" jest powieścią interesującą, choć niezbyt wymagającą. Niektóre momenty w powieści wydają się być szczególnie interesujące i skłaniające do refleksji ( opowieść Lauren o wielkim darze jakim jest czas ). Sami bohaterowie nie są zbyt skomplikowani podobnie jak sama fabuła. Powieść napisana jest prostym i przystępnym językiem. Nie zalicza się do ambitnej literatury, lecz z całą pewnością może zaciekawić.

Moją uwagę przykuła nietypowa relacja między Arthurem a Lauren, kobietą - zjawą. Arthur próbuje ratować kobietę przed kłopotami. W dodatku sam wiele ryzykuje w swoim życiu. Jednakze darzy Lauren głębokim uczuciem, dzięki czemu jest gotowy na wiele.

Minusem tej powieści jest nieco pośpieszna akcja, przez co historia wydaje się być zbyt krótka i nieco powierzchowna. Brakuje w niej pewnych elementów i głębszych opisów, które mogłyby "uzupełnić" całą historię.

Autorem tej powieści jest francuski pisarz Marc Levy, znany również z powieści takich jak "( Nie ) pamięć", "Ona i on", "Przeznaczenie", "Złodziej cieni" i innych. Pisze powieści fantasy, kryminalne, obyczajowe, romantyczne a także z pogranicza literatury pięknej.

Polecam tę powieść wszystkim zainteresowanym twórczością Marc'a Levy'ego oraz osobom niezbyt wymagającym.

Cała opinia na stronie: https://moichksiazekswiat.pl/jak-w-niebie

Avatar użytkownika - angel92
Przeczytane:2009-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Moi przyjaciele, moje kochanki
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Moi przyjaciele, moje kochanki

Książki Marca Levy`ego sprzedają się we Francji w kilkusettysięcznych nakładach jest też chętnie tłumaczony na inne języki. Pisarz wyspecjalizował się...

Uczucie silniejsze od strachu
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Uczucie silniejsze od strachu

Wysoko w Alpach francuskich, we wraku samolotu, ukrytym od pięćdziesięciu lat pod warstwą lodu, alpinistka Suzie Baker, odnajduje ocalałą torbę z pocztą...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka