Chociaż po pojawieniu się edytorów tekstów i upowszechnieniu komputerów osobistych kilka firm produkujących maszyny do pisania musiało ogłosić bankructwo, dawne nawyki wolno odchodzą w przeszłość. Wiele osób przyzwyczajonych do tych urządzeń, nadal korzysta z komputerów w niewłaściwy sposób. Komputer nie jest maszyną do pisania i nigdy nie będzie działał jak taka maszyna. Jest to przyczyną nie tylko nieprofesjonalnego wyglądu wielu dokumentów tworzonych za pomocą edytorów tekstów i programów do składu publikacji, ale także frustracji ich twórców.
Od lat dziesięciu z górą "Jak składać tekst. Komputer nie jest maszyną do pisania" jest jedną z najpopularniejszych książek wśród użytkowników komputerów domowych. W niniejszym, poprawionym wydaniu Robin Williams pokazuje, jak proste, a zarazem niezastąpione zasady typograficzne nadają naszym dokumentom wygląd profesjonalny i wyrafinowany. Na podstawie prostych przykładów Robin wyjaśnia kolejno każdą z nich i przedstawia, w jaki sposób można zastosować je do naszych publikacji.
W trakcie lektury książki dowiesz się, dlaczego i jak stosować:
pojedyncze spacje pomiędzy wyrazami i zdaniami, podkreślenia i wytłuszczenia, prawidłowe cudzysłowy, łączniki, półpauzy i myślniki, dzielenie wyrazów, czytelne czcionki, tabulatory i wcięcia, kerning, interlinię i odstępy między akapitami, justowanie tekstu, górne i dolne indeksy.Ta książka jest nieodzownym podręcznym poradnikiem, który nie sprawi trudności początkującym, a profesjonaliści będą do niego regularnie powracać.
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2003-10-21
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 120
Poznaj praktyczne zasady projektowania dokumentów! Czego dotyczy zasada drzewa Jozuego? Jakie kontrastować pisma? Jak projektować wizytówki, foldery...
Robin Williams przez lata kształciła kolejne pokolenia projektantów. Systematyczne podejście do wiedzy oraz wzbogacanie toku wykładu o ilustracje i jasne...
Chcę przeczytać,