Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają. Marudzenie, kłótnie, histeria, bunt i inne wyzwania dzieciństwa

Ocena: 6 (1 głosów)

W znanej i niezwykle cenionej przez rodziców serii książek, ukazuje się kolejny tom poświęcony komunikacji z dziećmi. W teorii wszystko jest jasne, tylko praktyka często rozmija się z teorią. Autorki poradnika-po kilkudziesięciu latach współpracy z rodzicami, nauczycielami, pedagogami - przedstawiają w książce niezbędne narzędzia, jak poradzić sobie z nieuniknionymi konfliktami pomiędzy dorosłymi i dziećmi. Część pierwsza książki to jak zwykle praktyczne (również rysunkowe) wskazówki, jak zachowywać się w sytuacjach konfliktowych dorosłych z dziećmi, i to począwszy od przedszkolaków, a na nastolatkach skończywszy. Każdy rozdział kończy się praktycznymi ćwiczeniami. W części drugiej autorki poruszają trudne tematy dotyczące komunikacji międzypokoleniowej, o których poruszenie prosili czytelnicy. Prezentują historie z życia wzięte i na ich podstawie próbują znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące najtrudniejszych wyzwań, jakie postawiły przed dorosłymi dzieci.

Książka bardzo pomocna dla każdego dorosłego, który ma kontakt z dziećmi.

Informacje dodatkowe o Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają. Marudzenie, kłótnie, histeria, bunt i inne wyzwania dzieciństwa:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Psychologia
ISBN: 9788382650457
Liczba stron: 432
Tytuł oryginału: How to talk when kids won't listen

więcej

Kup książkę Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają. Marudzenie, kłótnie, histeria, bunt i inne wyzwania dzieciństwa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają. Marudzenie, kłótnie, histeria, bunt i inne wyzwania dzieciństwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-02-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jeżeli zdarzyło ci się zrujnowałaś komuś dzień prosząc o założenie skarpetek lub podając kubek w niewłaściwym kolorze to ta książka jest właśnie dla ciebie.

"Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają " to zbiór praktycznych wskazówek dla rodziców oraz opiekunów, którzy chcą lepiej porozumieć się z dziećmi i zbudować harmonijne relacje oparte na wzajemnym szacunku.

Autorki skupiają się na omówieniu skutecznych technik komunikacyjnych, które pomagają w radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami dzieci, główny nacisk kładąc na akceptację uczuć oraz budowanie odpowiedniego klimatu dla zażegnania konfliktu. Praktyczne przykłady, ćwiczenia oraz scenariusze pomagają zastosować omawiane techniki w praktyce.

Potrzeba dobrej woli, aby zażegnać konflikt bez walki. Akceptacja negatywnych uczuć daje dziecku poczucie zrozumienia i usprawnia codzienną komunikację pogłębiając relację oraz budując solidną podstawę na przeszłość, a umiejętne wyrażanie uzasadnionych oczekiwań pomaga rozwiązywać problemy bez nakręcania spirali negatywnych emocji i agresji słownej.

"Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają" zawiera cenne wskazówki wspierające umiejętność aktywnego słuchania, komunikacji bez krytyki oraz prawidłową regulację emocji.
Nie dostaniemy tu magicznych, gotowych rozwiązań sprawiających, że dzieci zaczną zachowywać się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, ale wcielając w życie sugestie autorek możemy zbudować szczere i bezpieczne relacje rodzinie, w których trudne sytuacje i konflikty będą rozwiązywane na zasadzie dialogu, a nie walki opartej na zakazach i nakazach bez poszanowania uczuć drugiej strony.

Link do opinii
Inne książki autora
Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały
Julie King0
Okładka ksiązki - Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały

Podręcznik niezbędny dla każdego, kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi, poprzedzony przedmową Adele Faber, jedną z autorek bestsellerowego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy