Jak Moon Fuentez zakochała się we wszechświecie

Czasem łatwiej zakochać się we wszechświecie niż pokochać siebie.

Moon od zawsze była tą ,,gorszą" bliźniaczką. Star, uwielbiana przez ich mamę i dziesiątki fanów w social mediach, jest jej całkowitym przeciwieństwem. Wspólne wakacje, na których Star ma spotykać się z fanami, a Moon sprzedawać fanowskie gadżety i robić zdjęcia siostrze, brzmią jak koszmar, ale mogą okazać się czymś całkowicie innym.

Najbardziej godny uwagi wydaje się jej współlokator i nemezis, Santiago Phillips. Moon jest pewna, że nienawidzi Santiago, a on odwzajemnia to uczucie. Ale gdy przypadek (a może przeznaczenie?) sprawia, że ścieżki tych dwojga zawsze się przecinają, Moon zaczyna wierzyć, że być może jest to jej pisane. Zaczyna kwestionować swoją rolę niewidzialnej, gorszej siostry, za którą się uważała.

Zawsze z tyłu. Zawsze ,,ta druga". Czas, żeby Moon napisała własną historię!

Informacje dodatkowe o Jak Moon Fuentez zakochała się we wszechświecie:

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-09-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

??

Star i Moon - dwie bliźniaczki, zupełnie od siebie różne. Star jest chrześcijańską influencerką uwielbianą przez tłumy i własną mamę. Moon to ta ,,gorsza córka", która żyje w cieniu siostry jako jej prywatna fotografka.

Pewnego dnia dziewczyny otrzymują propozycję wyjazdu na tournée z innymi twórcami internetowymi, gdzie Star ma być jedną z gwiazd, a Moon - sprzedawać gadżety na stoisku. Choć perspektywa nie wydaje się kusząca, wkrótce okazuje się, że wyjazd będzie miał ogromny wpływ na Moon. To właśnie tam otworzą się przed nią nowe perspektywy i to właśnie tam pozna Santiago - skrytego, nieco gburowatego chłopaka, z którym jednak zacznie ją łączyć coraz wiecej.

??

Poproszę więcej takich wspaniałych książek i takich silnych bohaterek jak Moon! Ta dziewczyna, mimo że od małego poniżana przez własną matkę, stara się kochać siebie najlepiej jak potrafi. Nie boi się własnych pragnień i żyje w zgodzie ze sobą, odrzucając formy, w które próbowano ją wtłoczyć. Jest ambitna, szalenie twórcza i inspirująca.

Doceniam tę książkę przede wszystkim za jej przesłanie dotyczące samoakceptacji i sek$pozytywności, a także za piękny, artystyczny styl. Na pochwałę zasługuje też ciekawie poprowadzony wątek romantyczny oraz reprezentacja LGBTQ+ i OzN.

Choć z uwagi na trudne tematy lektura miejscami była bolesna, ostatecznie zostawiła mnie z ogromem miłości, nadziei i magii w serduszku ?

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska