reklama

Intymne życie Adama P.. Audiobook

Hmm... Długo nad tym myślałem, co napisać, aby zachęcić Was, Drogie Czytelniczki, do przeczytania mojej wersji wydarzeń intymnego życia z Moniką P. Do tej pory to żona rozdawała karty i kontrolowała całą grę. Przyszedł czas na kontrę! Ciekawe, czy po zapoznaniu się z moją historią, dalej będziecie bronić Moniki, a mnie obwiniać za wszystko, co, złe? Poznajcie odpowiedzi na nurtujące Was pytania: o mój homoseksualizm, fetysz przebieranek i zdrady, których się dopuściłem. Obiecuję, będę zawsze szczery do bólu i powiem Wam, Drogie Czytelniczki, co tak naprawdę my, faceci, myślimy o kobietach... Mam tylko jedną prośbę. Nie oceniajcie tej książki po okładce...

Informacje dodatkowe o Intymne życie Adama P.. Audiobook:

Wydawnictwo: selfpublishing
Data wydania: 2024 (data przybliżona)
Czyta:
Tytuł oryginału: Intymne życie Adama P.
Język oryginału: Polski

Tagi: Erotyk Obyczaj

Kup książkę Intymne życie Adama P.. Audiobook

Intymne życie Adama P.. Audiobook - opinie o książce

Zaczytujecie się czasami w prostych i krótkich romansach?

Od premiery minęły już trzy miesiące, pragnę przypomnieć wam, że dzięki uprzejmości autora mój blog objął patronatem medialnym najnowszą książkę Dawida Przybysza ,,Intymne życie Adama P.” . Mamy tu  opisany męski punkt widzenia, jednym słowem historia widziana okiem faceta. Jest to kontynuacja pełnej emocji książki ,,Intymne życie Moniki P.’’

Dawid Przybysz nie odpuszcza, praz drugi wrzuca nas w wir intymności, kontynuuje niesamowicie życiową historię. Tak w pierwszej jak w drugiej części, nie boi się trudnych i kontrowersyjnych tematów, z którymi spotkamy się nie jednokrotnie.

Z miłością jest jak z roślinką, niepelengowana, marnieje i usycha.  Trzeba sobie uświadomić, że miłość nie jest nam dana na zawsze. Wymaga ona nieustannego zaangażowania i to z dwóch stron.
Partnerstwa kobiety i mężczyzny, niestety nie uda się zbudować bez odpowiedniego porozumienia, języka dialogu, który będzie pozwalał na zrozumienie i uwzględnienie każdej perspektywy.

Główni bohaterowie to Monika i Adam, połączyło ich gorące uczucie, ale sytuacja, miejsce i ich rodziny nie pozwoliły na pełny rozkwit związku, który zbyt szybko został wystawiony na próbę.  Wbrew pozorom przeciwności losu zbliżają bohaterów do siebie i powodują wzmocnienie uczucia, które ku zaskoczeniu wszystkich miałoby szansę przetrwać, ale niestety los nie jest łaskawy i uderza w najmniej oczekiwanym momencie.

Na pozór prosta historia, ale jakże dająca do myślenia. Romans obyczajowy, przy którym można się zrelaksować, ale warto mieć na uwadze, też i to, że są momenty trudniejsze. Sam język i styl pisania są bardzo przyjemne, co powoduje, że całą historię czyta się bardzo szybko. Ja przeczytałam ją jednym tchem, trudno mi było ją odłożyć.

Książki z tej serii najczęściej gwarantują niezapomniane przeżycia i doznania, opisując miłość gorącą i pełną namiętności. Jednak ta historia zbudowana jest wokół różnej, jakże szeroko pojętej miłości. Przede wszystkim mamy tu zagubienie na życiowych zakrętach i odnalezienie tej właściwej drogi prowadzącej do szczęścia.

RECENZJA PATRONACKA
„INTYMNE ŻYCIE ADAMA P.”

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
AUTOR: DAWID PRZYBYSZ
Wydawnictwo: Self Publishing

***
Gdybym mógł cofnąć czas, na pewno wiele rzeczy zrobiłbym inaczej. Ale nie posiadam takiej mocy....
Nikt jej nie ma, dlatego pamiętajcie, Drogie Czytelniczki, by nie działać pod wpływem emocji. Nie bez powodu mówi się, że są one złym doradcą. I, jak się okazuje, nie tylko kobiety pozostają pod ich wpływem...
****

„Intymne życie Adama P.” to poruszająca, nietuzinkowa, pełna emocji, wielowymiarowa historia, pokazana oczami mężczyzny w formie pamiętnika, która zaskoczy, was w bardzo pozytywnie. Muszę przyznać, że ja jestem zachwycona, ponieważ napisana jest w bardzo realnie, wręcz namacalny sposób. Możemy uczestniczyć w tej opowieści i razem z bohaterami przeżywać całą gamę emocji. Czasami możemy być zbulwersowani postępowaniem Adama, nie zgadzać się z  jego wyborami, postępowaniem, ale z drugiej strony, kto z nas nie popełnia błędów.  Przeszłości nie da się cofnąć, ale ważne jest, żebyśmy nie popełniali tych samych błędów. Autor wyjaśnił nam tutaj wszystkie wątki, które nurtowały nas po pierwszej części.
W tej książce dowiemy się jak kłamstwa, brak szczerych rozmów doprowadza w małżeństwie do kryzysów i pokazuje, że możemy nie zauważyć rzeczy, które mamy tuż przed samymi oczami tak widocznych i oczywistych.
Książka została podzielona na trzy części i jest zaadresowana do nas czytelniczek.
Najfajniejsze jest to, że Adam niczego nie koloryzuje, nie ubarwia i nie kreuje się na kogoś idealnego, tylko mówi, jak było naprawdę z jego punktu widzenia. To było bardzo ciekawe doświadczenie i fajnie było poznać tę, historię właśnie oczami Adam i dowiedzieć się, co myśli i czuje.  Mogliśmy w ten sposób całkowicie zrozumieć jego tok myślenia, ale czy tak na pewno możemy zrozumieć mężczyzn i ich postępowanie.

Postać Adama została świetnie nakreślona, bardzo realnie, poznamy jego wady, zalety.
Możemy utożsamić się z głównym bohaterem.

Autor ma lekkie i przyjemnie pióro, które niesamowicie wciąga, a swoją powieść,  przedstawia, nam w intrygujący sposób pokazując myślenie mężczyzny.

***
Płakałem jak głupi, nie kryjąc przed przyjaciółmi żalu, smutku i bólu, który nie opuszczał mnie nawet na krok. Siedzieliśmy w ciszy i Karol znowu polał. Wypiłem duszkiem kolejną porcję alkoholu. Nie minęło dziesięć minut i urwał mi się film.
***
Przyszedł czas na kontrę i tym razem zapoznamy się z historią, którą opowie nam właśnie Adam, to on teraz zabiera nas w podróż przez jego życie i przedstawia nam swój punkt widzenia, jego spojrzenie na to co działo się, wokół jego małżeństwa z Moniką. Teraz to no rozdaje karty i kontroluje całą grę. Zobaczymy, jak przeżył czas żałoby po śmierci żony i jak dalej ułożyło mu się życie. Dowiemy się smaczków z jego życia, co w nim siedziało, co czuł i podzieli się, z nami najbardziej intymnymi chwilami w jego życiu i odkryje przed nami wszystkie skrywane tajemnice.

-Dlaczego Adam swoje małżeństwo traktował jak grę?
-Co wpłynęło na małżeństwo Adama i Moniki?
-Czy Adam podniesie się po śmierci żony i znajdzie siłę, by zmagać się z codziennością?
-Czy zaakceptujecie wybory i zachowanie Adama?
-Czy dla Adama wyjdzie słońce i będzie szczęśliwy?

Polecam.
Zapoznajcie się z historią Adama i poznajcie odpowiedzi na nurtujące Was pytania i zobaczcie,  co tak naprawdę myślą mężczyźni o kobietach.

"Intymne życie Adama P.'' Dawid Przybysz to kontynuacja powieści ,,Intymne życie Moniki P.'' Tym razem poznajemy wydarzenia z perspektywy Adama,męża Moniki ale też dowiadujemy się nowych faktów .

"Przeszłości już nie zmienimy,ale mamy realny wpływ na to,co tu i teraz .Skupmy się więc na tym,żeby na co dzień otaczać się cudownymi,szczerymi ludźmi..."

Adam P. opowiada nam historię swojego życia ze swojej perspektywy. Dowiadujemy się wyjaśnień kilku sytuacji . Między innymi możemy nakreślić sobie obraz małżeństwa

z Moniką. Adam naprawdę kochał swoją żonę . Poznamy odpowiedzi dlaczego on zdradził żonę, dlaczego wymyślał jej przebieranki do sypialni i jak doszło do incydentu z mężczyzną. Adam opowie nam swoją wersję ,bez owijania w bawełnę.I choć czytając pierwszą część byłam na Niego zła,teraz rozumiem jego zachowanie. Nie warto oceniać książki po okładce....

"Pamiętajcie ,że po każdej nocy przychodzi dzień,po każdej burzy wychodzi słońce".

Dajcie się porwać tej historii. Poznajcie ją z perspektywy Adama i wtedy oceńcie. Dla mnie mężczyzna przeszedł ogromną zmianę . Często wyciągamy lekcje z popełnionych błędów i właśnie mężczyzna to zrobił . Poruszane tematy w książce mogą być nam bliskie i czytając ją mogą nam się otworzyć oczy na niektóre aspekty naszego życia.

Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2024-06-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

"INTYMNE ŻYCIE Adama P" autorstwa Dawida Przybysza to kontynuacja powieści "INTYMNE ŻYCIE Moniki P". Jest to wyjątkowa podróż do świata Adama, który ukazuje swoją perspektywę na życie z Moniką P. Dawid Przybysz ponownie przyciągnął mnie swoim lekkim i przystępnym stylem pisania, tworząc historię, która wciąga od pierwszych stron.

"I Want To Know What Love Is" - słowa tej piosenki towarzyszyły mi podczas lektury, zyskując na sile i znaczeniu. Autor doskonale wykorzystuje formę pamiętnika, która pozwala na głębokie zanurzenie się w myśli i emocje bohatera.

Książka została podzielona na trzy części:

Po Śmierci Moniki, Perspektywa Adama, Życie Po Monice.

Adam dzieli się swoim bólem i chaosem, jaki zapanował po śmierci żony. Przybysz z ogromnym wyczuciem ukazuje żałobę i samotność Adama, co sprawiło, że zaczęłam odczuwać empatię i współczucie.

Powtórne przeżyłam znane wydarzenia, tym razem z punktu widzenia Adama. Dostałam szansę zrozumieć motywacje i decyzje Adama, które wcześniej mogły wydawać się niezrozumiałe czy wręcz karygodne. To, co wcześniej postrzegane było jako kontrola Moniki, teraz nabiera innego wymiaru - pokazuje, jak często brak komunikacji i wzajemne niezrozumienie mogą zniszczyć związek. Czy zmieniłam zdanie o Adamie? Trochę go polubiłam.

Autor ukazał próby bohatera w odnalezieniu siebie i zbudowaniu nowego życia. To fascynująca analiza przemiany człowieka, który stara się pogodzić z przeszłością i znaleźć drogę do przyszłości.

Dzięki narracji w pierwszej osobie, emocje do Adama są niemal namacalne. Z jednej strony czułam do niego współczucie i zrozumienie, z drugiej złość i dezaprobatę. Ta emocjonalna dynamika sprawia, że książka jest niezwykle wciągająca i prawdziwa.

Fabuła książki zmusza do refleksji nad małżeństwem, komunikacją w związku oraz różnicami w postrzeganiu rzeczywistości przez mężczyzn i kobiety.

Przybysz, poprzez szczere i często bolesne wyznania Adama, zmusił mnie do zadania sobie trudnych pytań o własne relacje.

"INTYMNE ŻYCIE Adama P" to książka, która nie tylko dostarcza emocji i wzruszeń, ale również skłania do głębszych przemyśleń. Dawid Przybysz stworzył historię, która jest pełna życia, emocji i prawdy. To lektura, która pozostanie w mojej pamięci na długo.

Dla każdego, kto chce poznać prawdę o intymnym życiu Adama i Moniki, ta książka jest pozycją obowiązkową. Przybysz obiecuje szczerość do bólu - i dotrzymuje słowa, tworząc historię pełną siły i autentyczności.

Intymne życie Moniki P.
Dawid Przybysz0
Okładka ksiązki - Intymne życie Moniki P.

Dobra, bez zbędnego pieprzenia. Mam na imię Monika i chcę Wam opowiedzieć krótką historię mojego życia. Obiecuję, że będzie śmiech, łzy i dobry seks (słaby...

Czyste zło. Potęga Nieumarłych
Dawid Przybysz0
Okładka ksiązki - Czyste zło. Potęga Nieumarłych

Sojusz Nieumarłych został rozbity. Okrutnego króla stracono, a wszystkie osłabione martwe rasy rozpierzchły się po całym świecie. Po kilku latach arcylisz...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung