Intruzi

Trudne historie potrzebują mądrych słów

Pewnej nocy, gdy na niebie jaśniał księżyc w pełni, do brzegu nieopodal lasu przybiła łódź. Jej pasażerowie przypłynęli z dalekich stron. Przemierzyli góry, pustynie i morza, kierując się Gwiazdą Polarną. Na ich widok wszyscy krzyknęli: INTRUZI!

Baśń o otwartości, czułości i tolerancji.

Opowieść, której zakończenie wybiera samo dziecko. I w tej książce. I w prawdziwym życiu.

Susanna Isern jest uznaną autorką literatury dziecięcej. Zdobyła wiele nagród, między innymi Moonbeam Children's Book Awards. Jej książki zostały przetłumaczone na 30 języków. Profesjonalnie zajmuje się psychologią; jest profesorem psychologii na Universidad Europea del Atlántico w Santander.

Informacje dodatkowe o Intruzi:

Intruzi - opinie o książce

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-08-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Intruzi" to książeczka, której opowieść mówi przede wszystkim o tolerancji i otwartości. Nie raz i nie dwa na pewno zdarzyło się Wam oceniać kogoś po wyglądzie, czy mieć o nim wyrobione zdanie ze względu na swoje poglądy. A jeszcze inaczej... Kiedy jest się w grupie, ciężko przychodzi nam wpuszczenie do niej nowej osoby.
W lesie pojawiły się nowe zwierzęta, które kierując się Gwiazdą Polarną postanowiły znaleźć sobie nowy dom. Jednak mieszkańcy lasu od razu nazwali ich intruzami. Nie znając przyczyny ich przybycia poprosili, by sobie poszli. Jak skończyła się ta historia?
Książka formatu A4 jest moją ulubioną, jeśli chodzi o literaturę dziecięcą, ponieważ mogę spodziewać się wielu ilustracji i ich większego formatu. Tak jest też w przypadku "Intruzów", których ilustracje są po prostu piękne. Od razu zwracają uwagę dziecka jak i rodzica. Ponadto skłaniają do dyskusji, co dzieje się na danej przedstawionej ilustracji. Treści jest mało, ale przekazuje najważniejsze wartości, które powinniśmy przekazywać naszym pociechom.
Temat tolerancji i otwartości na nowych ludzi, ich styl życia, zwyczaje nadal jest z poziomu tych trudnych. "Intruzi" w mądry sposób przekazują, jak nasze działania wpływają na kolejne wydarzenia w naszym życiu. Ja i moje córki byłyśmy zaskoczone, że ta krótka, ale jakże treściwa i mądra książka ma dwa zakończenia. Nietypowa forma, a jednak pokazuje, jak decyzje wpływają na przyszłość.
Jesteśmy zachwycone tą książeczką i jeszcze wielokrotnie do niej wrócimy. Dzieci, które zaczęły już przygodę z czytaniem nie będą miały problemu z odczytaniem treści przez większą czcionkę i przejrzystość tekstu. Bardzo polecamy.

Siedem łóżek malutkiej Popielicy
Susanna Isern0
Okładka ksiązki - Siedem łóżek malutkiej Popielicy

Malutka Popielica każdej nocy zakrada się do domu któregoś z przyjaciół i wypróbowuje różne łóżka: pojemnik na marchew...

Wielka księga superskarbów. To, co naprawdę się liczy
Susanna Isern0
Okładka ksiązki - Wielka księga superskarbów. To, co naprawdę się liczy

Nowa książka autorek bestsellerowej ,,Wielkiej księgi supermocy"! Rodzina, wspomnienia, nauczyciele, przyroda, zwierzęta, przyjaciele, marzenia... Najważniejsze...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun