reklama

Instrumenty klawiszowe dla bystrzaków. Wydanie II

Świat w pełnej harmonii:

Wybór odpowiedniego instrumentu Czytanie zapisu nutowego Optymalne wykorzystanie czasu przeznaczonego na ćwiczenia Popisywanie się talentem przed publicznością Płyta CD z utworami omawianymi w książce

Spacer po białych i czarnych klawiszach

Instrumenty klawiszowe mają w sobie siłę i delikatność. Są w stanie najsubtelniej przekazywać uniwersalne prawdy za pomocą drewna, metalu i wibracji powietrza. Jeśli na dźwięk fortepianu coś się w Tobie budzi i myślisz: "Ach, gdybym ja też tak potrafił...", koniecznie sięgnij po tę książkę. Dowiesz się z niej, jak ujarzmić bestię i skłonić ją do wydobywania z siebie pięknej muzyki. Zaczniesz zaklinać pianina, fortepiany, organy i keyboardy. Jednak nim podniesiesz klapę instrumentu...

rozejrzyj się po sklepie - poznaj różnice i podobieństwa między akustycznymi i elektrycznymi instrumentami klawiszowymi; sięgnij po zapiski - naucz się interpretować różne symbole, linie i kropki, które składają się na zapis nutowy; przygotuj się do rozgrzewki i skorzystaj ze wskazówek dotyczących grania - najpierw tylko prawą ręką, następnie obiema, a w końcu także przy użyciu stóp; ciesz się życiem w pełnej harmonii - dowiedz się, co to jest harmonia i jak można za jej pomocą wzbogacić utwór.

Jak z nut:

Praktyczne podpowiedzi, techniki ćwiczeń i przykłady. Gamy, pasaże i wprawki. Wskazówki pomagające w utrzymywaniu rytmu. Ćwiczenia na palce, prawą i lewą rękę, postawę ciała oraz użycie stóp. Sztuczki i ozdobniki stylistyczne, wzbogacające Twoje wykonanie. Gamy i akordy durowe oraz molowe. Przydatne schematy akompaniamentu, ciekawe wstępy i finały.

Informacje dodatkowe o Instrumenty klawiszowe dla bystrzaków. Wydanie II:

Wydawnictwo: Septem