reklama

Inny dom

Sara ułożyła sobie życie. Ma przystojnego męża, piękny dom na wsi i nie chce pamiętać o tragicznych wydarzeniach z dzieciństwa. Jednak morderstwo małego chłopca wstrząsa spokojną, wiejską społecznością. Wszyscy, w tym Sara, zadają sobie pytanie, kto mógł dopuścić się tak okrutnego czynu? Dlaczego tu, w cichej wsi u podnóża Gór Sowich? I dlaczego nikt, oprócz Sary, nie pamięta brata bliźniaka zamordowanego chłopca? Dociekliwa dziewczyna rozpoczyna śledztwo na własną rękę. To sprawia, że po raz kolejny będzie musiała zmierzyć się z demonami przeszłości..

Informacje dodatkowe o Inny dom :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-04-27

Kup książkę Inny dom

Inny dom - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdaKa
MagdaKa
Przeczytane:2023-05-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Lubię dobre kryminały, czytam książki Rogali, Starosty, Janiszewskiej, Kańtoch,  ale o autorce piszącej pod pseudonimem Ina Nacht, do tej pory nie słyszałam. Poszukałam, przeczytałam i spodobało mi się, a mówię tu książce Iny Nacht “Inny dom”.

Ostatnio zainteresowałam się autorka piszącą pod pseudonimem Ina Nacht i przeczytałam jej książkę “Inny dom”.

To rasowy kryminał czy raczej thriller psychologiczny utrzymany w niepokojącym, mrocznym klimacie ze świetną kreacją głównej bohaterki - Sary. Kobieta mieszka wraz ze swoim mężem u podnóża Gór Sowich. Miejsce niby urokliwe, ale skrywające ponurą tajemnicę, w rozwikłanie której zaangażuje się Sara. Zacznie prowadzić własne śledztwo, które wyzwoli w niej traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa. Bolesna przeszłość mocno odcisnęła na Sarze swoje piętno, kobieta nie potrafi się od niej uwolnić.

Autorka wspaniale oddała emocje towarzyszące głównej bohaterce, jej rozemocjonowanie, wewnętrzne rozedrganie, narastający strach, obawy o stan swojej psychiki przeplatane  z bolesnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Czujemy tę duszną atmosferę, narastające napięcie, nie wiemy, na ile Sara może ufać samej, czy na pewno jest poza podejrzeniami?

Nie tylko główna bohaterka zwróciła moją uwagę,  podobał mi się też  naprawdę oryginalny, nieschematyczny pomysł na fabułę, no i ta złowróżbna, gęsta od niedopowiedzeń atmosfera książki.

“Inny dom” to powieść angażująca czytelnika, która dostarczy mu  sporo emocji, zaciekawi i zaintryguje. Ja jestem na “tak”, choć sam epilog tego thrillera nie przypadł mi do gustu, zapewne miał dać odbiorcy do myślenia, uruchomić jego wyobraźnię,  ale do mnie jednak nie przemówił, co nie zmienia jednak pozytywnej opinii o tej książce. Na pewno sięgnę po inne kryminały Iny Nacht.

Po książki Autorki zawsze sięgam z przyjemnością. Podoba mi się klimat jaki panuje w Jej powieściach.

Sara to młoda kobieta, mieszka w domu u podnóża Gór Sowich. Codzienność dzieli z nią jej mąż, jednak nie tylko on. Razem z nimi znalazły tam miejsce duchy przeszłości bohaterki. Stawiając im czoła Sara stara się stworzyć dom, który będzie bezpieczną przystanią. Wszystko gwałtownie się zmienia gdy zostają znalezione zwłoki chłopca. Na dodatek Sara nie jest pewna co do swoich ostatnich wspomnień, a matka chłopca raz traktuje ją jak przyjaciółkę a raz jak wroga.

Weszłam w tę książkę jak nóż w masło, miałam przysiąść na chwilę, tak do herbatki, a z chwili zrobił się maraton. Pogrążyłam się w mroku i niepewności i zaczęłam łaknąć rozwiązania.

Lubię styl pisania Autorki, sposób w jaki jest prowadzona pierwszoosobowa narracja, jak zgrabnie zostają wplecione retrospekcje. Do tego doskonałe kreślenie warstwy psychologicznej i wprowadzanie pytań do warstwy obyczajowej. Nie raz zastanawiałam się czy życie bohaterów to prawda czy obraz w krzywym zwierciadle.

Jeśli wydaje Wam się, że spokojnie można iść po nitce do kłębka, to bardzo się mylicie. Tutaj część się poplątała, część jest ukryta pod powierzchną. Kilka rzeczy na koniec zostaje owianych tajemnicą, a dokładniej to ja mogłam połączyć sznurki. Skoro dostałam narzędzia to nie wahałam się ich użyć.

Kolejne spotkanie z piórem Autorki uważam za niezwykle udane, Ino bardzo gratuluję kolejnej świetnej powieści, a Was zachęcam do lektury.

Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi
Ina Nacht0
Okładka ksiązki - Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi

Kiedy tłumaczka Sonia przeprowadzała się do osady Białe, leżącej w Kotlinie Kłodzkiej, spodziewała się ciszy i spokoju. Stary dom oczarował ją atmosferą...

Sprawdź gdzie kończy się las
Ina Nacht 0
Okładka ksiązki - Sprawdź gdzie kończy się las

Mglista Kotlina Kłodzka i jej mrok, który znowu budzi się do życia.Pierwsze jesienne dni w kotlinie przynoszą niepokojące wiadomości. Morderstwo młodej...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski