Inna jasność. Opowieści z podróży na najdalszą Północ (seria: Polskie drogi)

Barwna relacja z podróży po najbardziej wysuniętych na północ krańcach Europy. Pełna refleksji, pastelowa opowieść człowieka, który szuka duchowego pierwiastka w przyrodzie i w napotkanych po drodze ludziach. Kilkanaście rozdziałów książki wyznaczonych przez kolejne etapy podróży łączy głęboka zdolność obserwacji, poparta dużą erudycją i wrażliwością na piękno świata i ludzkiej duszy. Wyprawa zaczyna się w Sztokholmie, a kończy na Lofotach. Opowieści o odwiedzanych krainach i niezwykłych ludziach są przeplatane historiami zaczerpniętymi z mitologii nordyckiej. Ta podróż w przestrzeni i w czasie staje się rodzajem intelektualnej wędrówki, na którą Zygmunt Barczyk zaprasza czytelnika poszukującego metafizycznych przeżyć. Autor przejawia wyjątkowy dar narracji reporterskiej, sporą dozę dowcipu i autoironii, dlatego trudno się uwolnić od skojarzeń z prozą Ryszarda Kapuścińskiego.Książka ozdobiona akwarelami Larsa Lerina – wybitnego szwedzkiego malarza i grafika.

Informacje dodatkowe o Inna jasność. Opowieści z podróży na najdalszą Północ (seria: Polskie drogi):

Wydawnictwo: Videograf II
Data wydania: b.d
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-71-83460-8

Kup książkę Inna jasność. Opowieści z podróży na najdalszą Północ (seria: Polskie drogi)

Inna jasność. Opowieści z podróży na najdalszą Północ (seria: Polskie drogi) - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2018-07-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

bardzi interesująca podróż przez lądy północnej Skandynawii, przeplatane historią i opowieściami jak warkocz, tym bardziej wciągająca, jeśli wczytując się w tekst znajduję wspomnienia Śląska:)

Stworzeni dla losów szczęśliwych
Zygmunt Barczyk0
Okładka ksiązki - Stworzeni dla losów szczęśliwych

Po latach do Polski przylatuje grupa przyjaciół, opozycjonistów z czasów PRL-u. Pretekstem do podróży jest Orient, charyzmatyczny lider ich niegdysiejszej...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz