“Indiańską ścieżką” może stać się dla wielu czytelników swoistym duchowym przewodnikiem, gdyż przeżycia Katarzyny Georgiou to uczta dla zwariowanych koneserów przygód, wiecznych marzycieli i odkrywców piękna. Indiańskie wojaże autorki z Wyspy Manitoulin, na której gościła trzy razy, to doznanie niemal mistyczne, pełne różnorakich barw, zapachów i nie dającej się opisać słowami wielkiej energii. Te swoiste wyprawy do wnętrza siebie, odniesienia do snów i ich tajemnicy stają się niezwykłymi spotkaniami z magią, o której w codziennym biegu zapominamy. Uczestniczenie wraz z autorką w ceremoniach Pow Wow, Sweat Lodge i medytacjach szamańskich to jedyna w swoim rodzaju możliwość zapoznania się z indiańską kulturą widzianą oczami naszej rodaczki".
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-06-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 110
"Drzewa kochać potrafią" to uzupełnienie tria i zamykająca część cyklu utrzymanego w stylu bajęd. "Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem" i "Komu mruczy...
Katarzyna Georgiou - wrocławska poetka - od lat mieszka w wiejskim Domu Pod Miodną Lipą w Dolinie Baryczy i nie tylko zajmuje się pisaniem. Cze?sto wciela...
Przeczytane:2018-06-21, Przeczytałam, Mam, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu, 52 książki 2018,
"Nasze życie zatacza koło – a bycie człowiekiem oznacza podróżowanie we wszystkich kierunkach (…)".
Wrocławska poetka dedykuje swoją książkę przede wszystkim miłośnikom magii życia codziennego oraz emigrantom – przekazując proste prawdy, o których w codziennym biegu zwyczajnie zapominamy. Z tej książki poetyckiej można i trzeba czerpać garściami, gdyż to prawdziwa skarbnica inspiracji.
Katarzyna Georgiou ukończyła Seneca College w Toronto. Jest nauczycielką wychowania przedszkolnego oraz anglistą. Za jej inicjatywą powstały warsztaty literacko-plastyczne pt. "Strefa Bałaganu". Z zamiłowania jest animatorką kultury, pasjonuje się ezoteryką i szamanizmem.
"Ludzie wszędzie są tacy sami" – tak pisze Katarzyna Georgiou i okrasza te jakże prawdziwe słowa, własnym doświadczeniem spisanym na łamach jej nietuzinkowego pamiętnika emigrantki. Pamiętnika będącego zapisem zupełnie subiektywnych przeżyć autorki, której przygoda z Kanadą trwała 16 lat. Czas ten stał się dla niej wielką lekcją życia oraz mocnym filarem w procesie kształtowania osobowości. Co ważne, nie jest to sielska i cudowna opowieść o tym, jak pięknie żyje się na obczyźnie. To wspomnienia na wskroś prawdziwe, ukazujące życie w innym kraju, jako ciągłą walkę o siebie, o powodzenie, o własną godność.
Historia Katarzyny Georgiou, która rozpoczynała swoją karierę zawodową od posady niani, poprzez sprzątaczkę i kuchtę do nauczyciela wykładowcy skończywszy, to wyborny przykład tego, że marzenia się nie spełniają - marzenia się bowiem spełnia. Autorka udowodniła tym samym, że każde doświadczenie uczy nas czegoś nowego, a najważniejsze wspomnienia towarzyszą nam do końca naszych dni, niczym Łapacz Snów, jaki poetka zrobiła na Wyspie Manitoulin prawie 20 lat temu, a który nadal jest jej nieodłącznym towarzyszem podróży zdobiącym samochód.
"Indiańską ścieżką" może stać się dla wielu czytelników swoistym duchowym przewodnikiem, gdyż przeżycia Katarzyny Georgiou to uczta dla zwariowanych koneserów przygód, wiecznych marzycieli i odkrywców piękna. Indiańskie wojaże autorki z Wyspy Manitoulin, na której gościła trzy razy, to doznanie niemal mistyczne, pełne różnorakich barw, zapachów i nie dającej się opisać słowami, wielkiej energii. Te swoiste wyprawy do wnętrza siebie, odniesienia do snów i ich tajemnicy stają się niezwykłymi spotkaniami z magią, o której w codziennym biegu zapominamy. Uczestniczenie wraz z autorką w ceremoniach Pow Wow, Sweat Lodge i medytacjach szamańskich to jedyna w swoim rodzaju możliwość zapoznania się z indiańską kulturą widzianą oczami naszej rodaczki.
Nie mogę nie wspomnieć także o samym wydaniu książki, które prezentuje się niezwykle okazale. Duży format, miły w dotyku papier, a do tego wplecione w tekst liczne fotografie autorki z jej prywatnego archiwum niewątpliwie przyczyniają się do czerpania przyjemności z lektury tego dzieła.
Emigranckie wspomnienia oraz indiańskie podróże zostały przez autorkę otulone szalem cudownej poezji. Trudno oddać i ująć słowami wielość ludzkiego wnętrza, a jednak Katarzynie Georgiou właśnie tutaj udało się to zrobić. Udało się lirycznymi wierszami, nacechowanymi silnym ładunkiem emocjonalnym i uniwersalnością, oddać magię życia - nawet tego jeszcze nienarodzonego. Bardzo gorąco polecam wam ten zbiór, gdyż warto wybrać się na tę literacką wędrówkę "Indiańską ścieżką".
https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/