Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach

Ocena: 0 (0 głosów)

Zabawne historyjki, które pozwolą zrozumieć dzieciom znaczenie niektórych powiedzeń. 

Czarna owca na manowcach.

Tajemnice kreciej roboty.

Kocia muzyka uszy zatyka.

Nie kracz, bo wykraczesz!

Czy kura naprawdę pisze pazurem?

Gdy kruk kracze, kózka skacze, a bóbr płacze - co to znaczy? Jeśli w twoim domu pojawiają się takie pytania, sięgnij po książkę ,,Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach?". 

W świat powiedzonek o zwierzątkach wprowadza nas 15 historyjek nawiązujących do obszarów rodzimej kultury, języka i tradycji. Ciekawe i nietuzinkowe - czasami rozbawią, czasami skłonią do przemyśleń na temat tolerancji, miłości i zrozumienia, a czasami zachęcą do łamania stereotypów i szukania konstruktywnych rozwiązań w każdej sytuacji i w każdej rodzinie. Dla dzieci stanowią świetną propozycję edukacyjną, dla czytających im rodziców inspirację do budowania jeszcze lepszych relacji z własnymi dziećmi. Bo przecież jabłko nie pada daleko od jabłoni...

Zbiór 15 fabularyzowanych opowieści, których celem jest wyjaśnienie funkcjonujących w języku polskim frazeologizmów odnoszących się do świata zwierząt, oceniam nad wyraz pozytywnie. Napisany jest sprawnym, przystępnym językiem, a owe opowieści są nader udanym pomysłem przyciągającym uwagę młodego czytelnika, który pozna przy tej okazji bardzo ważny fragment leksyki ojczystego języka - fragment, który - co potwierdzają współcześni językoznawcy, a ja całkowicie się z tą obserwacją utożsamiam - odchodzi w przeszłość, a najmłodsze generacje mają z nim coraz więcej kłopotów komunikacyjnych. Taka jest nieuchronna ewolucja cywilizacyjno-kulturowa, ale z wielu powodów - głównie ze względu na tradycję wieków i konieczność zachowania ciągłości językowo-kulturowej - warto ją opóźniać. 

Jan Miodek

Małgorzata Połeć-Rozbicka - polonistka, dziennikarz i logopeda. Przez lata swoją aktywność zawodową budowała wokół szeroko pojętego ,,słowa" - trudniła się publicystyką, komunikacją społeczną i pracą nad rozwojem mowy u dzieci. Obecnie zajmuje się redakcją książek. Mama Kingi i Emilki.

Agnieszka Pilichowska - doktor nauk humanistycznych, polonistka i psycholog, wykłada w jednej z warszawskich szkół wyższych. Autorka poważnych prac naukowych i niepoważnych tekstów rozrywkowych, skierowanych głównie do najmłodszych. Mama niepoważnego i rozrywkowego przedszkolaka.

Informacje dodatkowe o Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-11-24
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380691827
Liczba stron: 128

więcej

Kup książkę Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach - opinie o książce

Recenzje miesiąca
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Pajęczyca
Mariusz Leszczyński ;
Pajęczyca
Gniazdo sierot
Ewelina Miśkiewicz
Gniazdo sierot
Linia oporu
Jacek Dukaj
Linia oporu
Po tamtej stronie rzeki
Ewa Szymańska
Po tamtej stronie rzeki
Już Ci nie uwierzę
Izabela M. Krasińska ;
Już Ci nie uwierzę
Kornélie
Beata Balogová
Kornélie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy