Najzabawniejszy i najmniej przydatny poradnik napisany przez genialnego autora niezwykle popularnego komiksu internetowego xkcd oraz bestsellerów ,,What If? A co, gdyby?" i ,,Tłumacz rzeczy". Zgłębiając najbardziej skomplikowane metody wykonywania prostych czynności, Munroe nie tylko utrudnia zadanie sobie i swoim czytelnikom - tak jak w fascynujący sposób czynił to w ,,What If? A co, gdyby?", tak i tu zachęca do eksplorowania najbardziej absurdalnych rozwiązań. Dzięki błyskotliwym infografikom i zabawnym ilustracjom ,,How To? Jak?" w absorbujący intelektualnie sposób pomaga lepiej zrozumieć naukę i technologie towarzyszące nam każdego dnia we wszystkim, co robimy.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-05-20
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN:
Liczba stron: 306
Tytuł oryginału: How To
Jeden z największych fenomenów czytelniczych ostatniego roku. Książka, która zebrała świetne recenzje w najważniejszych światowych mediach, poczynając...
Autor bestsellerów What if? A co gdyby? i How to? Jak? z listy ,,New York Timesa" udziela odpowiedzi na najdziwniejsze pytania, których nigdy nie przyszłoby...
Przeczytane:2020-05-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2020 roku,
Nie czytam poradników, nie żebym uważała, że już wszystko wiem, ale ich unikam. Jednak ostatnio w moje ręce wpadł taki nietypowy, bo pełen absurdów. Zapytacie - po co komu poradnik, który niczego nas nie uczy? Bo chyba każdy wie jak wykopać dół czy napełnić basen, ale co trzeba zrobić, aby utrudnić sobie te zajęcia?
Ta książka to oczywiście całkowicie nietypowy zbiór porad, zagadnień i pełnych humoru rozwiązań. Totalnie niepotrzebnych. Ale gdy zastanowimy się głębiej, dlaczego nie możemy przejść przez rzekę w brud, albo przenieść domu przy pomocy helikoptera? No tak, niby to logiczne, bo tak się nie da, ale dlaczego się nie da? I właśnie autor odpowiada na takie pytania. Pod warstwą śmiesznych rysunków i wyjaśnień, kryje się wiedza z zakresu fizyki, chemii czy matematyki. Może to głupie, ale działa, a jak działa to nie może być głupie.
Nie jest to pozycja, którą można przeczytać na raz, raczej przyjemniej ją sobie dawkować. Będzie śmiesznie, dziwacznie i wbrew pozorom bardzo mądrze. Myślę, że to pozycja idealna nawet dla dzieci rządnych wiedzy jak i dla dorosłych, którzy lubią zagadnienia naukowe. Ja przy czytaniu bawiłam się świetnie i Wam też bardzo polecam poznać autora.