Co ludzi od wieków ciągnie do zbrodni? Żądza bogactwa, frustracje, wewnętrzne głosy? Czy człowiek popełniający zbrodnię stawia się ponad prawem ludzkim i boskim, czy wykonuje moralny imperatyw, czy też jest ślepym narzędziem zdegenerowanego umysłu?
Na podstawie kilkudziesięciu casusów opisanych w książce Historie kryminalne. Wiek XIX. każdy może wyrobić sobie własne zdanie na powyższe pytania. Dzięki ogólnoludzkim rozważaniom i pytaniom zadawanym sprawcom przez autorów możemy próbować zrozumieć motywy i cele działania sprawców.
A spektrum spraw, nad którymi pochylają się autorzy, jest bardzo szerokie, od motywowanych zazdrością morderstw, poprzez sąsiedzkie waśnie, po polityczne niesnaski… Bogactwo materiału jest imponujące.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2017-10-10
Kategoria: Historyczne
ISBN:
Liczba stron: 230
Język oryginału: polski
Kolejna dawka historii kryminalnych i obyczajowych. Wiek XIX. Publikację wzbogaca, spora ilość ilustracji Historie tragiczne, przeplatają się z tymi o...
Przeczytane:2019-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,
Bardzo przyjemnie się czytało. Książka zawiera szerokie spektrum zbrodni i różnorodne motywy sprawców. Pokazuje obraz ówczesnej społeczności oraz funkcjonowanie sądów i egzekowanie prawa. Niektóre historie są pełne dramatyzmu i okrucieństwa a niektóre humorystyczne. Bardzo wartościowa pozycja. Ogromnym plusem są fotografie w tej książce.