reklama

Historia świata przez ścięte głowy opisana

Ludzka głowa jest wyjątkowa. Niniejsza książka opowiada o głowach oddzielonych od ciała.

W naszej historii jest ich mnóstwo. Słowa "łowcy głów" budzą skojarzenie z egzotycznym, osobliwym i niebezpiecznym światem, odległym od cywilizacji; w rzeczywistości jednak ludzkie głowy nagminnie strącano z tułowi znacznie bliżej, niż mogłoby się nam wydawać. Mamy własne tradycje, godne prawdziwych łowców głów; przez wiele stuleci, ludzkie głowy trafiały do najrozmaitszych przybytków, na szafoty i do katedr, do prosektoriów i do galerii sztuki.

Nasze tradycje w tej dziedzinie są zakorzenione głęboko w historii i nadal żywe, choć dziś wiele się o tym nie mówi.

Przez wieki ludzkimi czaszkami dekorowano kościoły, obwieszano mury miejskie i eksponowano w muzeach - była widoczna w wielu miejscach publicznych. Niektóre z nich trafiały do prywatnych kolekcji osobliwości jako cenny artefakt o dużej wartości handlowej.

Larson przedstawia dziwną historię odciętej głowy i daje nam nowe spojrzenie na naszą historię.

Informacje dodatkowe o Historia świata przez ścięte głowy opisana:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2017-03-09

Kup książkę Historia świata przez ścięte głowy opisana

Historia świata przez ścięte głowy opisana - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-03-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 2023, E-booki, Inne,
Pionierki. Maria Czaplicka i nieznane bohaterki antropologii
Frances Larson0
Okładka ksiązki - Pionierki. Maria Czaplicka i nieznane bohaterki antropologii

Kobiety, które rzuciły wyzwanie nieznanym lądom i swojej epoce Maria majaczyła i raz po raz zapadała w niespokojny sen. Obsesyjnie myślała o krwi...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski