reklama

High end. Dlaczego potrzebujemy doskonałości

Mniej znaczy więcej.

Ludzka kreatywność nie zna granic. Wynalazki i wprowadzane innowacje technologiczne mają oszczędzać nasz czas. Na całym świecie trwa wyścig o tempo i obniżanie kosztów produkcji. Nie ma znaczenia, czy jest to pieczywo, bawełniana koszula czy samochód. Ludzi zastępują roboty i maszyny, które nie popełniają błędów. Szybciej, więcej, taniej.

Stop!

Zwolnijmy i zróbmy krótki rachunek sumienia. Ile z tych przedmiotów zepsuło się i nie można już ich naprawić? Jaki koszt przy takiej eksploatacji zasobów ponosi środowisko? Czy obcowanie z takimi rzeczami sprawia nam przyjemność?

W tej nieustannej pogoni zapominamy, że nic nie zastąpi pracy ludzkich rąk. Wysoka jakość i trwałość wymagają rzemieślniczej dokładności. Poznajmy ludzi i wejdźmy do ich warsztatu, w którym nadają rzeczom ,,duszę".

Informacje dodatkowe o High end. Dlaczego potrzebujemy doskonałości:

High end. Dlaczego potrzebujemy doskonałości - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2023-12-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023, psychologia,

Książka ma podtytuł Dlaczego potrzebujemy doskonałości, ale nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie. Książka to opis zjawiska dlaczego jesteśmy w stanie zapłacić bardzo dużo za towary luksowe wyrabiane ręcznie według ściśle określonych procedur. Mamy tu mnóstwo opisów takich towarów i procedur ich wytwarzania. Najwięcej opowieści z kręgu kultury japońskiej. Pozycja raczej rozczarowująca nie daje rozumienia zjawiska, autor niewiel refleksji wysnywa raczej podaję rozliczne przykłady, trudno dotrwać do końca.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski