Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę?
Jędrek to koleś, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności!
,,Albo jesteś kimś, albo nikim" - mawia siostra Jędrka, zwana przez niego Wyjcem. Nie żeby była krynicą mądrości, ale, jak to mówią: raz do roku i ślepej kurze trafia się ziarno. Więc może tym razem siorka ma rację?
Jest taka dziedzina, w której Jędrek chce być kimś - to futbol. Chłopak jest gotów zrobić naprawdę wiele, by zdobyć opaskę kapitana szkolnej drużyny piłkarskiej...
Trzeci tom znakomitej serii, która zachwyci fanów ,,Dziennika cwaniaczka"!
Szukacie ciekawej i mądrej historii? No to znaleźliście. Jędrek to chłopak z rodzaju tych fajniejszych, ma siostrę z rodzaju tych bardziej upierdliwych i rodziców, którzy są całkiem spoko. Szkoła też wydaje się spoko... do czasu. Zawody w piłce nożnej są tłem dla sensacyjnej akcji z nastoletnimi kibolami i celebrytami, a we wszystko mieszają się media, czyli redakcja szkolnej gazetki. Jędrek będzie musiał zrozumieć, co jest ważne, a co się ważnym tylko wydawało. Powiem po prostu: to się fajnie czyta.
Rafał Kosik
Seria ,,Hej, Jędrek!" to strzał w dziesiątkę! I wcale nie mówię tak dlatego, że od lat uwielbiam, jak Rafał Skarżycki pisze, a Tomasz Lew Leśniak rysuje. ,,Jędrek" jest wciągający, szczerze zabawny, a dodatkowo perfekcyjnie łączy formy literacką i komiksową. A mówiłem już, że uwielbiam, jak Rafał Skarżycki pisze, a Tomasz Lew Leśniak rysuje? Aha...
Tomasz Samojlik
Rafał Skarżycki - zawodowo pisarz i scenarzysta, prywatnie mąż, tata dwóch córek i właściciel psa. Publikuje od blisko dwudziestu lat i tylko dzięki temu, że debiutował jako siedemnastolatek, nie jest jeszcze w wieku emerytalnym. Los zetknął go z Tomkiem Leśniakiem w liceum - znajomość zaowocowała przyjaźnią i profesjonalną współpracą, początkowo komiksową. W głowie Rafała narodziły się takie postaci komiksowe jak: Jeż Jerzy, Tymek czy Mistrz. Oprócz scenariuszy komiksów pisze także scenariusze filmowe, opowiadania oraz powieści.
Seria ,,Hej, Jędrek!" pozwala mu łączyć to, co jako twórca kocha najbardziej: literaturę i komiks.
Tomasz Lew Leśniak - zawodowo rysownik i reżyser animacji, prywatnie mąż, tata dwóch córek i właściciel kota. Debiutował wspólnie z Rafałem Skarżyckim, którego rozpraszał podczas lekcji, namawiając do pisania kolejnych scenariuszy. Nadał wygląd postaciom komiksowym takim jak: Jeż Jerzy, Tymek czy Mistrz. Obecnie, oprócz rysowania komiksów, zajmuje się animacją i reżyserią filmów animowanych (niektórzy z was mogą się już domyślać, kto pisze scenariusze...).
Seria ,,Hej, Jędrek!" to dla niego okazja, by udowodnić, że jest nie tylko świetnym komiksiarzem, lecz także wybornym ilustratorem.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-03-02
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 224
To już moje trzecie spotkanie z Jędrkiem, jego rodziną i kolegami. Troszkę obawiałam się, czy nie będzie ono monotonne, wydawało mi się, że wszystko co potrafi, pokazał już w poprzednich tomach. I swoją młodą, skomplikowaną naturę jak i moc zwariowanych pomysłów jakie powstają w jego głowie. Zapomniałam jednak o jednym, Jędrek uwielbia sport a zwłaszcza piłkę nożną, i właśnie o tej jego fascynacji, jest ta część przygód.. Zbliżają się międzyszkolne zawody, i chłopca dopada stres związany z najważniejszym meczem. Przecież przeciwnik jest nie lada, i odgrażał się, że w tym roku, na pewno on będzie na najwyższym podium. Jak potoczą się losy meczu nie będę zdradzać, lecz muszę przyznać, że będą one dość zaskakujące. Jędrek na własnej skórze przekona się, że z kibolami ciężko dojść do porozumienia i że nawet na podwórku szkolnym, to oni grają często główną rolę. Pozna również z bliska życie celebrytów, którym do tej pory ogromnie zazdrościł. Czy faktycznie miał czego? Spróbuje pracy w mediach, a dzięki swojej siostrze, doskonale pozna znaczenie takich słów jak pijar czy kreowanie. Czeka go również zderzenie z pewnymi wyobrażeniami, ocena jak i ich przewartościowanie. Mój dziewięcioletni syn uwielbia przygody Jędrka, i był bardzo obrażony, jak nazwałam ją dobrą lekturą dla „opornych”. Lecz tak właśnie jest. Przez swój troszkę komiksowy charakter, ta książka trafia zdecydowanie łatwiej i szybciej do młodych czytelników. Rysunki Tomasza Lwa Leśniaka fantastycznie uzupełniają tekst, są momentami jego składowymi. Ilustracje są ogromnie zabawne, realne i świetnie obrazują perypetie głównego bohatera. Najważniejsze jednak jest to, że poruszane przez autora problemy, są aktualne dla młodego człowieka, i szybko się z nimi utożsamia. Bo tak naprawdę takie przygody jak przeżywa Jędrek mogą wydarzyć się każdemu, nie ma w nich nic bardzo spektakularnego, są jednak ogromnie humorystycznie przedstawione przez co wydają się dla czytelnika zabawnymi lecz trzeba pamiętać, że dla głównego bohatera problemy jakie napotyka na swojej drodze takimi już nie są, stają się poważne i sa zmorą dnia codziennego. Dlatego jeśli ktoś szuka dla swojego dziecka lektury lekkiej a mądrej, to cykl o Jędrku zdecydowanie można polecić. Jego zaletą jest również to, że i dorośli fantastycznie bawią się poznając perypetie życiowe głównego bohatera.
Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę? Jędrek to koleś, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko...
Wakacje to najlepszy czas na przygodę! Przynajmniej według Jędrka i jego paczki: Witka, Grubego i Karoli. A ponieważ z podziwu godną łatwością pakują...