Oto guzik.
Ciekawe, co się stanie, gdy go naciśniesz.
Znajdziesz tu i guzik do śpiewania, i guzik do łaskotania, a także niegrzeczny guzik oraz tajemniczy biały guzik. Wciśnij je wszystkie i przekonaj się, co cię spotka.
Wyrusz w magiczną podróż, w której drogę wskazują kolory i dobra zabawa. Prawdziwie interaktywna książka pobudzająca wyobraźnię!
Sally Nicholls dorastała w Stockton-on-Tees w Anglii. Po ukończeniu szkoły podróżowała po świecie. Przez pewien czas pracowała w szpitalu Czerwonego Krzyża w Japonii. Jej pierwsza powieść ,,Ways to Live Forever" zdobyła Waterstones Children's Book Prize i znalazła się na listach Guardian Children's Fiction Prize oraz Costa Children's Book Award. Autorka mieszka w Oksfordzie.
Bethan Woollvin ukończyła z wyróżnieniem wydział ilustracji w Cambridge School of Art. Pracuje jako autorka i ilustratorka w Sheffield w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku jej ,,Little Red" wygrała konkurs na książkę dla dzieci organizowany przez wydawnictwo Macmillan. ,,Little Red" została również uznana za najlepszą ilustrowaną książkę dla dzieci 2016 roku przez ,,New York Times".
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 28
Tytuł oryginału: The Button Book
Historia trojga osieroconego rodzeństwa (Jonathan, Holly i Davy), opowiedziana z punktu widzenia Holly. Holly i Davy mieszkają z Jonathanem – jest...
Przeczytane:2020-02-16,
Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci uwielbiają wszelakie przyciski, guziki i włączniki – najlepiej, jeżeli są kolorowe, wielkość i kształt nie ma znaczenia, równie ochoczo naciskają te duże, jak i te całkiem malutkie. „Guzikowa książka”, którą wam dzisiaj pokazujemy z Tosią, jest idealną pozycją dla najmłodszych, szczególnie dla dzieci rocznych i nieco starszych, które fascynują się tym, że ich działania wywołuje konsekwencje.
W „Guzikowej książce” maluchy mają za zadanie klikać w różne guziki – czerwone, żółte, okrągłe i kwadratowe, duże i całkiem malutkie – a takie naciśnięcie powoduje zmianę w rzeczywistości postaci z bajki. Jeden guzik sprawia, że wszyscy się przytulają, drugi, że tańczą, trzeci, że się łaskoczą – oczywiście najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy i rodzic w odpowiednich momentach łaskocze, czy zaczyna tańczyć z małym czytelnikiem. Guziki znajdują się na różnych wysokościach i płaszczyznach, co sprawia, że dziecko ćwiczy spostrzegawczość, szukając ich na nowej stronie.
Nie wiem czy wiecie, ale po skończonym roczku, dzieci stają się niezwykle uczynne – jeżeli poprosimy je, aby coś przyniosły czy podały, to z przyjemnością to zrobią. Na tym też bazuje ta pozycja; zachęcamy malucha do pomocy, a finalnie dziecko ma nauczyć się włączać i wyłączać światło. Tosia już od dobrego pół roku ochoczo pstryka kontaktem, gdy ją o to poproszę, ale jeżeli wasze maluchy jeszcze tego nie opanowały, to „Guzikowa książka” z pewnością będzie w tym względzie pomocna.
Poza tym, to świetna zabawa, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, którzy w czytaniu uczestniczą. No bo powiedzcie mi szczerze… kto nie lubi się przytulać?