Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki).Tom 6. Po drugiej stronie lustra.

Starożytny artefakt o niewysłowionej mocy i grupa złoczyńców, która zrobi wszystko, aby go zdobyć – oto przepis na katastrofę. Żeby jej zapobiec, Strażnicy Galaktyki muszą skorzystać z pomocy X-Men. Czy jednak oprą się sile Czarnego Wiru? I co zrobi Peter Quill jako nowy prezydent Spartaksu?

Scenarzystą tej historii jest wielokrotnie nagradzany Brian Michael Bendis (Daredevil. Nieustraszony!, Ultimate Spider-Man, Uncanny X-Men), a za rysunki odpowiadają Frank Cho (X-Men: Rozłam) oraz Valerio Schiti (New Avengers). Historię opowiedzianą w tym albumie dobrze uzupełnić lekturą tomu All-New X-Men: Utopianie.

Informacje dodatkowe o Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki).Tom 6. Po drugiej stronie lustra.:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-07-25
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki).Tom 6. Po drugiej stronie lustra.

Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki).Tom 6. Po drugiej stronie lustra. - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-08-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

STRAŻNICY I X-MENI KONTRA CZARNY WIR

"Czarny Wir" to ostatni event Marvela przed "Tajnymi wojnami" i wielkim restartem oraz odświeżeniem i ujednoliceniem całego uniwersum. Do tego to ciekawa mimo swej wtórności opowieść o Strażnikach Galaktyki i X-Menach, ważna dla serii z tymi postaciami. Tym bardziej więc szkoda, że wydawca nie zdecydował się na opublikowanie w Polsce całości. Na szczęście na czytelników z nad Wisły czekają cztery (z trzynastu) rozdziałów całej opowieści. Wyrwane co prawda ze środka, ale uzupełnione o pewien kontekst wyjaśniający to i owo. Dwa z nich znajdziecie w albumie "All-New X-Men: Utopianie", pozostałe dwa w tym właśnie komiksie, "Strażnicy Galaktyki: Po drugiej stronie lustra", udanym zwieńczeniu serii Bendisa, która mimo rozdarcia całym eventem w satysfakcjonujący sposób doprowadziła całość do końca.

W tym tomie na miłośników serii czekają właściwie trzy fabuły. Na początek w kosmosie, tuż obok Strażników, pojawia się transkopter SHIELD. Skąd się tu wziął, po co i jakie będą tego konsekwencje? Wkrótce potem nasza szalona ekipa miesza się w międzygalaktyczny konflikt, kiedy przedwieczny artefakt Czarny Wir, obdarowujący swoich użytkowników kosmiczną mocą, wpada w ręce ojca Star Lorda. Quill wykrada go jemu i łączy siły z X-Menami w starciu z Władcami Rzezi. Na koniec zaś nasz bohater musi poradzić sobie z konsekwencjami faktu, iż został wybrany prezydentem Spartaksu!

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/08/straznicy-galaktyki-6-po-drugiej.html

Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Mazury i Warmia. Wakacje nie tylko pod żaglami. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1

Warmia i Mazury to region od lat cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem wśród Polaków. Tysiące jezior, malownicze rzeki, nieprzebyte lasy ściągają...

Psi Patrol. Bohaterski wyczyn
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Psi Patrol. Bohaterski wyczyn

Rubble uwielbia filmy o super psie Apollo! Podczas jednej z niebezpiecznych akcji Apollo patrzy z ekranu prosto na Rubble i prosi o pomoc „Psi Patrol”...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung