Onizuka dostaje szansę na zachowanie posady nauczyciela. Musi zdać egzamin dla gimnazjalistów!
Jednak belfer nie radzi sobie z materiałem, więc Fuyutsuki oferuje mu pomoc w nauce. Tymczasem jego uczniowie zmartwieni swoim losem po zwolnieniu ich wychowawcy, planują innego rodzaju ratunek...
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2022-10-21
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 0
ZBOK O ZŁOTYM SERCU
'Scuse me
I apologize
He likes your attitude
He tries it on for size
He spends the afternoon
Between your thighs
How's that for gratitude
I apologize
- Placebo
Tego zboka o złotym sercu nie da się nie lubić. Co tu dużo gadać. A całe ,,GTO" jest jak jej główny bohater, więc bawi, więc śmieszy, emocji dostarczyć potrafi, tak samo jak dynamiki, a i inspirujący też bywa. I taka właśnie powinna być dobra opowieść rozrywkowa, celująca w męski target.
W życiu Onizuki dzieje się wiele i w szalonym tempie. Jego nauczycielski fach jest zagrożony, ale też pojawia się szansa na zachowanie posady. Problem jest jeden: trzeba zdać egzamin. Niby taki dla gimnazjalistów, ale... Właśnie, sami wiecie. Pomoc jest, do tego uczniowie wcielają w życie własny plan, jednak pytanie brzmi: czym może się cały ten bałagan zakończyć?!
https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2022/11/gto-great-teacher-onizuka-5-touru.html
Bohaterem mangi jest były członek gangu motocyklowego, Eikichi Onizuka - osobnik o burzliwej przeszłości naukowej, za którego uniwersyteckie egzaminy zdawał...
Przeczytane:2023-02-28, Ocena: 6, Przeczytałem,
PopKulturowy Kociołek:
Jeśli komuś wydawało się, że seria Great Teacher Onizuka była mocno szalona i widowiskowa w poprzednich odsłonach, to zdecydowanie nie miał on jeszcze do czynienia z szóstą odsłoną serii. To właśnie w tym tomie Toru Fujisawa wynosi stworzoną przez siebie opowieść na jeszcze wyższy/intensywniejszy tor i stawia przed niezwykłym bohaterem mnóstwo wymagających wyzwań.
Wszystko zaczyna się od niespodziewanej kontroli w szkole przewodniczącej rady rodziców i mocno „nietuzinkowego” podejścia do nauczania przez Onizukę. Jak to zwykle w jego przypadku bywa, wplątuje się on w naprawdę poważne kłopoty. Tym razem groźba wydalenia z grona pedagogicznego jest bardzo wysoka. Wszystkie znaki na ziemie i niebie wskazują, że nie uniknie on zwolnienia. Ponownie ma on więcej szczęścia niż rozumu i pojawia się mały promyczek nadziei. Jedyne co musi zrobić to zdobyć najwyższy wynik w krajowym egzaminie. Dla kogoś takiego jak on nie będzie to jednak proste. Może on jednak liczyć na pomoc jednej z nauczycielek, jak i ogromną sympatię uczniów (którzy zrobią wszystko, aby mu pomóc).
W ten oto sposób rozpoczyna się maraton nauki, który ma przygotować Onizukę do zdania testu. Dla niego oznacza to wiele nieprzespanych nocy i ciągle ślęczenie z nosem w książkach. Dla czytelnika zaś gigantyczną porcję najróżniejszych żartów, które czasem przekroczą barierę współczesnej „poprawności” (ale do tego powinien przywyknąć każdy fan serii). Pod koniec albumu historia robi się zaś bardzo dramatyczna i mocno widowiskowa. Wszystko kończy mocny cliffhanger, który zdecydowanie powinien zachęcić każdego czytelnika do szybkiego sięgnięcia po kolejną odsłonę cyklu.
Zwariowane żarty, sytuacje z podtekstem, klimat lat 90tych, szczypta dramatyzmu i widowiskowości. Wszystko to wypełnia kolejne tomy serii i zapewnia czytelnikowi należytą porcję rozrywki. Pod wierzchnią warstwą prostoty kryje się jednak coś więcej. W recenzowanym tomie z wielką przyjemnością obserwuje się bowiem próbę pokazania przez twórcę, że dzięki prawdziwej przyjaźni i wytrwałości można przezwyciężyć wszystkie kłopoty. Kolejny również raz nie brakuje tu kwiecistej krytyki podejścia do młodzieży i bardzo specyficznego zachowania społeczeństwa KKW. Wszystko to podane jest w prostej i bardzo przystępnej formie, której naprawdę trudno jest się oprzeć.