reklama

Greckie wakacje

Izę z dnia na dzień zostawia chłopak, który miał być miłością jej życia. Na zaplanowany jakiś czas temu wyjazd do Grecji dziewczyna zabiera swoją od lat niewidzianą przyjaciółkę... Bo jeśli cierpieć, to chociaż na gorącej plaży z drinkiem w ręku. W Grecji czekają na nie piękne krajobrazy, wspaniała kuchnia i intrygujące znajomości.

Choć każda pragnie czego innego, wszystko rozbija się o miłość. Czy dziewczyny spełnią swoje marzenia? Czy ułożą sobie życie już po powrocie do Polski, a może wszystko zagmatwa się jeszcze bardziej?

Pełna humoru i dająca wiele do myślenia komedia romantyczna.

Informacje dodatkowe o Greckie wakacje:

Wydawnictwo: Purple Book
Data wydania: 2023-06-28

Tagi: romans

Kup książkę Greckie wakacje

Greckie wakacje - opinie o książce

POD RĘKĘ Z NADZIEJĄ

„Greckie wakacje” Klaudii Paź to utrzymana w wakacyjnym klimacie powieść obyczajowa, która ukazala się nakładem wydawnictwa Purple Book.

Izę z dnia na dzień porzuca chłopak. Mimo, iż wali jej się świat, dziewczyna nie rezygnuje z wyjazdu do Grecji, który zapłanowała już dawno temu. Zamiast partnera, który się ulotnił, zabiera ze sobą Angelę – przyjaciółkę, z którą niegdyś była bardzo blisko, ale od roku ich relacje się poluźniły. Malownicze krajobrazy Grecji, słońce, relaks i … przystojni mężczyźni. Czy Izie uda się poskładać złamane serce i rozpocząć nowe życie?

Wakacyjna, lekka i kolorowa. Taka w założeniu autorki miała być ta powieść. Uważam, że to słodko – gorzka i dająca dużo do myślenia historia. Klaudii Paź udało się pod płaszczykiem wakacyjnego romansu przemycić sporo trudnych tematów. Tęsknota za nieobecnym ojcem, relacje między dwiema kobietami i poszukiwanie miłości. Zasadniczo to ta ostatnia kwestia jest chyba motorem napędowym każdego z nas. Wszyscy chcemy być kochani, akceptowani i mieć na świecie osobę, dla której jesteśmy najważniejsi. I wszyscy chyba cierpimy tak samo, gdy relacja, którą budowaliśmy oddając całych siebie, zostaje przez kogoś przekreślona jednym ruchem. Iza, dzięki wsparciu przyjaciółki, powoli odzyskuje wiarę w siebie, a dzięki przypadkowemu spotkaniu w trakcie urlopu, także nadzieję na nowe uczucie.

Zgrabnie skreślone portrety postaci. Nieśmiała Iza i ognista Angela – pozornie są jak ogień i woda, ale w rzeczywistości perfekcyjnie się uzupełniają. Relacja, która łączy je całe życie jest silniejsza niż cokolwiek innego. Kto lepiej zemści się na twoim byłym jeśli nie twoja najlepsza przyjaciółka? Opowiedziana w ładnym stylu, pełna humoru opowieść, w której wszystko to, co ważne, dotyczy każdego z nas. Klaudia Paź posiada umiejętność prowadzenia lekkiej narracji w uroczym stylu. Bardzo przyjemnie się tę książkę czyta. Można tu zarówno się uśmiechnąć jak i uronić łezkę. Podoba mi się ta historia. Jest przyjemna, zabawna, ale i refleksyjna. To dobra lektura właśnie na urlop – hamak i drink w ręku. To jednocześnie książka, która pozostawia po sobie ślad. A dzięki sprawnemu nakreśleniu bohaterów, odnajdujemy w nich cząstkę siebie. Paź pisze ze swadą, przyjemnie, ale potrafi umiejętnie podrzucać trudne wątki. I robi to w zawadiackim stylu.

Perypetie Izy to historia wielu młodych kobiet. Warto się cieszyć tą opowieścią. Czerpać z niej i radość i smutek, Jest życiowa, pełna humoru, ale i łez. Tu nikt nie jest perfekcyjny, a dylematy bohaterów, to problemy każdego z nas. Klaudia Paź potrafiła prostą historię oblec w ciekawe literackie ramy. Bardzo podoba mi się zakończenie tej książki. I pole do domysłów, które pisarka daje czytelnikowi. „Greckie wakacje” to lekarstwo na ból serca i przede wszystkim dobra rozrywka. Myślę, że każdy odnajdzie w postaci Izy coś swojego, polubi ją i wraz z tą dzielną dziewczyną przeanalizuje swoje życiowe wybory. Bardzo polecam tę powieść wszystkim tym, którzy mieli kiedyś złamane serce i nie potrafili się podnieść. Ta wiejąca optymizmem,ciepła i zabawna powieść pozwala oderwać się od trosk i rozerwać w promieniach greckiego słońca.

Sympatyczna, dobrze napisana i mądra powieść nie tylko dla kobiet. Letnia, ale aktualna w każdej porze roku. Dająca nadzieję i okraszona dużą dozą humoru. Diabeł gorąco poleca

Chciałam przeczytać coś lekkiego przed urlopem, nastroić się już mocno wakacyjnie. Niestety "Greckie wakacje" okazały się wyjątkowo ciężkostrawne. Nie wiem, czy cokolwiek dobrego mogę powiedzieć o tej książce, nic nie przychodzi mi do głowy. Schemat goni schemat, a więc, będąc w połowie, równie dobrze sami możemy sobie dopisać ciąg dalszy. Nieśmieszne żarty upchnięto na siłę, ani razu się nie uśmiechnęłam. Ciężko wytrzymać poziom głupotek i robienia dramatów z niczego. Nie polecam, nawet na wakacyjny relaks, jest duża szansa, że prędzej się zirytujecie, niż odprężycie.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2024-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 2024,
Szanowny Panie...
Klaudia Paź0
Okładka ksiązki - Szanowny Panie...

Laura, na pozór naiwna i infantylna, ma dwa wielkie marzenia: zostać poczytną pisarką i spotkać miłość życia. Swoje myśli i szeroko zakrojone plany powierza...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung