Gra o tron i filozofia: Słowo tnie głębiej niż miecz

Ocena: 2 (1 głosów)

W grze o tron zwycięża się albo umiera

Nadchodzi zima. Wichry wieją z północy, gdzie schroniły się pradawne rasy i żyją starzy bogowie. Minęły już lata pokoju i możnowładcy zaczynają grę o tron. Siedem Królestw pogrąża się w odmętach straszliwej wojny, w której stawką jest Żelazny Tron, czyli władza absolutna. Tymczasem na dalekiej północy budzi się starodawne zło, za Murem w siłę rosną demony…

Powieść George’a R.R. Martina to epicka literatura najwyższej klasy, pełna rozmachu, z błyskotliwie zarysowanymi portretami psychologicznymi bohaterów. To fascynująca mieszanka polityki, seksu i magii. Ta opowieść aż prosi się o pogłębioną interpretację. Jeśli oczarowała Cię Pieśń Lodu i Ognia, jeżeli Gra o tron pochłonęła Cię bez reszty i wciąż mało Ci mrocznych sekretów czy złowieszczych spisków, ten przewodnik po zakamarkach Siedmiu Królestw będzie dla Ciebie prawdziwym objawieniem. Odkryje przed Tobą dobrze schowane ścieżki, wyjawi skrywane tajemnice, pokaże drugą, niespodziewaną stronę medalu.
Zacznij czytać.
Zima nadejdzie, zanim się zorientujesz.

Informacje dodatkowe o Gra o tron i filozofia: Słowo tnie głębiej niż miecz:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2012-10-01
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 9788324652211
Liczba stron: 312
Tytuł oryginału: Game of Thrones and Philosophy: Logic Cuts Deeper Than Swords
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Arkadiusz Romanek

więcej

Kup książkę Gra o tron i filozofia: Słowo tnie głębiej niż miecz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Gra o tron i filozofia: Słowo tnie głębiej niż miecz - opinie o książce

Polubiłam uniwersum serialu #graotron Mam zamiar przeczytać też książki, na podstawie których powstał serial. Lecz nie wiem, kiedy to zrobię. Zamiast tego sięgnęłam po tą lekturę.

Podczas lektury czułam się tak jakbym czytała jakiś podręcznik. Książka nie zachęciła mnie ani do filozofii ani do świata stworzonego przez George Martina (choć bardziej powinna być stworzona, by zachęcić fanów sagi do zgłębienia filozofii). 

Lektura zawiera zbiór filozoficznych esejów napisanych przez różnych autorów. Na podstawie danej sceny, czy postaci znanej z książek i serialu autorzy przedstawiają dane koncepcję. By poprzez swoje tezy sięgają po tych najbardziej znanych filozofów (Nietzschego, Platon, Arystoteles, Kartezjusz, Hobbes). Zabrakło mi współczesnych filozofów.

A skoro już jestem przy współczesnych filozofiach to, czy nie mogło być jakieś eseju o wpływie gry o tron na filozofię, bo patrząc na jej popularność, na jej wpływ na kulturę, mogła (chcąc nie chcąc) wykształcić pewną kulturę. 

Podsumowując - zawiodłam się na tej pozycji. O wiele więcej, a przede wszystkim o wiele ciekawszych artykułów (filozoficznych i nie tylko) o grze o tron można znaleźć w sieci. 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy