Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy


Tom 4 cyklu Zwykli-niezwykli mieszkańcy
Ocena: 4 (1 głosów)

Tym razem autorka zabiera małych czytelników w podróż na górskie szczyty i przełęcze. W prostych słowach opowiada o tym, skąd się biorą góry, doliny i górskie jeziora.

A tam aż roi się od zwierząt! Niedźwiedzie, kozice, rysie, świstaki, sarny, łasice, myszołowy, orły, pomurniki, wydry czy norniki – wszyscy mieszkańcy Tatr mają specjalne zdolności, dzięki którym mogą przetrwać w surowym górskim klimacie. Które z nich są towarzyskie, a które wolą samotność? Jak długo wydra może wytrzymać pod wodą? Czy kozica umie wdrapać się na pionową skałę?

Z książką Justyny Styczyńskiej można przygotować się na wycieczkę w góry, ale można też puścić wodze fantazji i stworzyć własnych mieszkańców Tatr. Ciekawe, jak myszołów wyglądałby z nosem kozicy? A może niedźwiedź wolałby mieć zęby świstaka?

Naklejki można wielokrotnie przeklejać. Niedźwiedź, gdy się wyśpi, z pewnością chętnie wybierze się nad rzekę. A wydra mogłaby zaprosić wszystkich mieszkańców gór na swoje urodziny.

Przyjazny, odpowiedni dla małych, dziecięcych rączek format, wysoka jakość papieru, atrakcyjne ilustracje i naklejki wielokrotnego użytku sprawiają, że książeczka może być używana bardzo, bardzo długo.

Książka powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Informacje dodatkowe o Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2018-03-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-947309-4-9
Liczba stron: 44
Język oryginału: polski
Ilustracje:Justyna Styszyńska

więcej

Kup książkę Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy - opinie o książce

"Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy" Justyny Styszyńskiej to książeczka z naklejkami dla dzieci, która pobudza wyobraźnię i kreatywność.

Dzieci lubią oglądać i głaskać zwierzęta, a także opiekować się nimi. Niestety nie wszystkie gatunki się do tego nadają. Do tych żyjących w górach lepiej nie podchodzić za blisko, bo mogą zrobić krzywdę nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest oglądanie zwierząt w ogrodzie zoologicznym lub na kartach książki. Godne polecenia są "Góry" Justyny Styszyńskiej.

"Góry" to książeczka dla dzieci, która zabiera małych czytelników w podróż na górskie szczyty i przełęcze. I pokazuje zwierzęta, które tam żyją - m.in. kozice, rysie, świstaki, myszołowy, sarny.

Dzięki niej młodsze dzieci będą miały wspaniałą zabawę w wyklejanki, a starsze dzieci będą mogły poszerzyć swoją wiedzę ze szkoły podstawowej. Muszę przyznać, że niewiele pamiętałam z lekcji geografii czy biologii. Jednak ta niepozorna książeczka sprawiła, że wiadomości zdobyte w szkole wróciły.

Książkę czyta się szybko, gdyż jest opisy Michała Kozińskiego są krótkie i przystępnie napisane. Można poznać podstawowe informacje o górach, szczytach, przełęczy, dolinie, jeziorze, a także zwierzętach tam mieszkających.

Waloru lekturze dodają ilustracje Justyny Styszyńskiej, które pokazują górskie zwierzęta i krajobrazy, a także naklejki, których można użyć do stworzenia główek zwierząt lub stworów (gdy pomiesza się ze sobą części różnych zwierząt) oraz dopełnienia krajobrazów. Jak namawia autorka na okładce: "powyklejaj główki górskich zwierząt lub górskich stworów".

Polecam tę książeczkę dzieciom oraz ich rodzicom. Będzie to dla nich mile spędzony czas na lekturze oraz wyklejaniu, które pobudzi ich kreatywność i wyobraźnię. 

Warto wspomnieć, że "Góry" to czwarta książeczka dla dzieci z serii "Zwykli-niezwykli mieszkańcy". Poprzednie to: "Bieguny", "Lasy", "Łąki".

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Z pamiętnika jeża Emeryka
Marta Wiktoria Trojanowska ;
Z pamiętnika jeża Emeryka
Obca kobieta
Katarzyna Kielecka
Obca kobieta
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Oczy Mony
Thomas Schlesser
Oczy Mony
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy