Scarlett Johannson występuje w roli głównej widowiskowym filmie "Ghost in the Shell", osadzonym w świecie przyszłości, w którym technologia pozwala udoskonalać ludzi. Wierząc, że została wyrwana z objęć śmierci, Major (Johannson) staje się pierwszym przedstawicielem nowego gatunku: ludzkim umysłem zamkniętym w sztucznym ciele opracowanym do walki z cyberprzestępczością. Ścigając groźnego przestępcę, dokonuje szokującego odkrycia - twórczy zataili prawdę o jej przeszłości, by mieć nad nią pełną kontrolę. Major nie wie już, w co ma wierzyć, lecz nie cofnie się przed niczym, by poznać swoją prawdziwą tożsamość i zemścić się na korporacji, której miała służyć.
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Muzyka, film
ISBN:
Liczba stron: 20
Mary-Kate jest przekonana, że Ashley, jej siostra bliźniaczka, zawsze będzie jej przyjaciółką od serca. Zupełnie niespodziewanie pojawia się jednak Nicole...
Jedenaście opowieści pełnych akcji, które przeniosą cię do odległej galaktyki. Mistrz Yoda włada mieczem świetlnym, Luke Skywalker i Rebelianci podejmują...
Przeczytane:2021-01-06, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam, Ukończone w roku 2021, Gatunek: Albumy/malarstwo/rysunek/sztuka,
Dodatek do filmu "Ghost in the Shell" przedstawia ogólny zarys fabuły, główną problematykę oraz główną kobiecą postać - Major (w tej roli Scarlett Johannson). Znajdziemy tu sporo informacji o produkcji; od miejsc kręcenia (Nowa Zelandia, Hong Kong) przez opis kostiumów, scen walk po garstkę informacji o muzyce Clinta Mansella. Sekcja "O obsadzie" zawiera krótkie życiorysy aktorów występujących w filmie. Niestety dawno nie widziałam tak źle napisanych notek biograficznych. Przykład: notka o Scarlett Johannson, gdzie autor notki rozpoczyna ją od najnowszych filmów, na tych najstarszych kończąc. W rezultacie Scarletr najpierw zagrała w filmie "Avengers", potem w "Między słowami" i zdobywała Złote Globy, później miała lat 8 i zagrała w filmie z Robertem Redfordem... Jakby tego było mało, mamy też tutaj ciągłe powtórzenia słowa "również".
Wydawnictwo umieściło w tym dodatku sporo tekstu pisanego wyraźną, nieirytującą czcionką. Momentami miałam wrażenie, że ta ilość tekstu to takie trochę wodolejstwo złożone z powtórzeń, długich zdań i przytoczeń wypowiedzi twórców filmu (które to cytowane sformułowania nie raz zakrawają o peany pochwalne nad filmem - i to już trochę irytuje po czasie).
Jak w każdym tego typu dodatku, także tu mamy kadry.z filmu. Obrazki są nieduże i nie jest ich wiele. Bardziej skupiono się na tekście, szkoda tylko, że ten tekst jest mierny.
Ocena książki: 3/10
Ocena filmu: 4/10
Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2021/12/ghost-in-shell-film-ksiazka.html