Ghost In the Shell (film + książka)

Scarlett Johannson występuje w roli głównej widowiskowym filmie "Ghost in the Shell", osadzonym w świecie przyszłości, w którym technologia pozwala udoskonalać ludzi. Wierząc, że została wyrwana z objęć śmierci, Major (Johannson) staje się pierwszym przedstawicielem nowego gatunku: ludzkim umysłem zamkniętym w sztucznym ciele opracowanym do walki z cyberprzestępczością. Ścigając groźnego przestępcę, dokonuje szokującego odkrycia - twórczy zataili prawdę o jej przeszłości, by mieć nad nią pełną kontrolę. Major nie wie już, w co ma wierzyć, lecz nie cofnie się przed niczym, by poznać swoją prawdziwą tożsamość i zemścić się na korporacji, której miała służyć.

Informacje dodatkowe o Ghost In the Shell (film + książka):

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Muzyka, film

Tagi: kino film Film i kino fantasyka fantasy sci-fi filmy science fiction film superbohaterki cyborgi

Kup książkę Ghost In the Shell (film + książka)

Ghost In the Shell (film + książka) - opinie o książce

Dodatek do filmu "Ghost in the Shell" przedstawia ogólny zarys fabuły, główną problematykę oraz główną kobiecą postać - Major (w tej roli Scarlett Johannson). Znajdziemy tu sporo informacji o produkcji; od miejsc kręcenia (Nowa Zelandia, Hong Kong) przez opis kostiumów, scen walk po garstkę informacji o muzyce Clinta Mansella. Sekcja "O obsadzie" zawiera krótkie życiorysy aktorów występujących w filmie. Niestety dawno nie widziałam tak źle napisanych notek biograficznych. Przykład: notka o Scarlett Johannson, gdzie autor notki rozpoczyna ją od najnowszych filmów, na tych najstarszych kończąc. W rezultacie Scarletr najpierw zagrała w filmie "Avengers", potem w "Między słowami" i zdobywała Złote Globy, później miała lat 8 i zagrała w filmie z Robertem Redfordem... Jakby tego było mało, mamy też tutaj ciągłe powtórzenia słowa "również".

Wydawnictwo umieściło w tym dodatku sporo tekstu pisanego wyraźną, nieirytującą czcionką. Momentami miałam wrażenie, że ta ilość tekstu to takie trochę wodolejstwo złożone z powtórzeń, długich zdań i przytoczeń wypowiedzi twórców filmu (które to cytowane sformułowania nie raz zakrawają o peany pochwalne nad filmem - i to już trochę irytuje po czasie).

Jak w każdym tego typu dodatku, także tu mamy kadry.z filmu. Obrazki są nieduże i nie jest ich wiele. Bardziej skupiono się na tekście, szkoda tylko, że ten tekst jest mierny.

Ocena książki: 3/10
Ocena filmu: 4/10

Opinia opublikowana na moim blogu:

Rodzinna ksiega zagadek
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Rodzinna ksiega zagadek

Jeśii lubisz quizy, pokochasz Rodzinną Księgę Zagadek. Znajdziesz tu tysiące pytań i odpowiedzi z różnorodnych dziedzin, od Geografii i Nauki po Muzykę...

Maluszek poznaje. Na wsi
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Maluszek poznaje. Na wsi

Seria Maluszek poznaje - faworyt rodziców Fantastycznie kolorowe, zawierające bardzo wyraziste fotografie książeczki są najlepszym z możliwych...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz