Scarlett Johannson występuje w roli głównej widowiskowym filmie "Ghost in the Shell", osadzonym w świecie przyszłości, w którym technologia pozwala udoskonalać ludzi. Wierząc, że została wyrwana z objęć śmierci, Major (Johannson) staje się pierwszym przedstawicielem nowego gatunku: ludzkim umysłem zamkniętym w sztucznym ciele opracowanym do walki z cyberprzestępczością. Ścigając groźnego przestępcę, dokonuje szokującego odkrycia - twórczy zataili prawdę o jej przeszłości, by mieć nad nią pełną kontrolę. Major nie wie już, w co ma wierzyć, lecz nie cofnie się przed niczym, by poznać swoją prawdziwą tożsamość i zemścić się na korporacji, której miała służyć.
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Muzyka, film
ISBN:
Liczba stron: 20
Udostępniamy nauczycielom oraz uczniom zarówno oryginalne arkusze maturalne z egzaminów przeprowadzonych w latach 2005-2007, jak i arkusze, które zostały...
Intensywny kurs języka angielskiego z CD przeznaczony jest zarówno dla osób, które chcą się uczyć języka angielskiego od podstaw, jak i dla osób pragnących...
Przeczytane:2021-01-06, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam, Ukończone w roku 2021, Gatunek: Albumy/malarstwo/rysunek/sztuka,
Dodatek do filmu "Ghost in the Shell" przedstawia ogólny zarys fabuły, główną problematykę oraz główną kobiecą postać - Major (w tej roli Scarlett Johannson). Znajdziemy tu sporo informacji o produkcji; od miejsc kręcenia (Nowa Zelandia, Hong Kong) przez opis kostiumów, scen walk po garstkę informacji o muzyce Clinta Mansella. Sekcja "O obsadzie" zawiera krótkie życiorysy aktorów występujących w filmie. Niestety dawno nie widziałam tak źle napisanych notek biograficznych. Przykład: notka o Scarlett Johannson, gdzie autor notki rozpoczyna ją od najnowszych filmów, na tych najstarszych kończąc. W rezultacie Scarletr najpierw zagrała w filmie "Avengers", potem w "Między słowami" i zdobywała Złote Globy, później miała lat 8 i zagrała w filmie z Robertem Redfordem... Jakby tego było mało, mamy też tutaj ciągłe powtórzenia słowa "również".
Wydawnictwo umieściło w tym dodatku sporo tekstu pisanego wyraźną, nieirytującą czcionką. Momentami miałam wrażenie, że ta ilość tekstu to takie trochę wodolejstwo złożone z powtórzeń, długich zdań i przytoczeń wypowiedzi twórców filmu (które to cytowane sformułowania nie raz zakrawają o peany pochwalne nad filmem - i to już trochę irytuje po czasie).
Jak w każdym tego typu dodatku, także tu mamy kadry.z filmu. Obrazki są nieduże i nie jest ich wiele. Bardziej skupiono się na tekście, szkoda tylko, że ten tekst jest mierny.
Ocena książki: 3/10
Ocena filmu: 4/10
Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2021/12/ghost-in-shell-film-ksiazka.html