Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska

Ocena: 4.75 (4 głosów)
Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska – opowieść bardzo kulturalna z satyrycznym zacięciem – wzięła się z miłości Autorki do jednego z najpiękniejszych zakątków na świecie - Gruzji. Decyzja o jej napisaniu zapadła równo dwadzieścia pięć lat po tym, jak po raz pierwszy „tanecznie” tam zawitała…

W pierwszej, bardzo osobistej części spoglądamy na Gruzję oczami zauroczonej nią Autorki. Znajdziemy tu wzruszającą historię jej pierwszej miłości, magię tańca kartuli i przygody związane z realizacją filmu Tańcząca z Gruzją.

Część druga to wielka biesiada - supra, na którą Kasia Pakosińska zaprosiła Gruzinów. Przy stole zastawionym gruzińskimi przysmakami toczą się rozmowy, przeplatane toastami, anegdotami i wspomnieniami.

Napisana niepowtarzalnym językiem, wzruszająca, dowcipna, szczera i mądra – taka właśnie jest Książka pakosińsko-gruzińska.

Informacje dodatkowe o Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2012-11-07
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788376420554
Liczba stron: 352

więcej

Kup książkę Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska - opinie o książce

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam, WYZWANIE 52 KSIAZKI 2016,
Lbie Katarzynę Pakosińska za talent aktorski, a tutaj dodoatkowo miałam przyjemność poznania jej niewiarygodnej historii miłosnej z Gruzinem w tle. Jako nastolatka pojechałą do Gruzji ze swoim zespołęm folklorystycznym, gdzi poznałą Rusłana. Wspólne zauroczenie miało zmienić ich życie, bo chłopak obiecał przyjechać do Polski. Niestety mimo spełnienia obietnicy nie wywióżł jej do Gruzji jako swojje żony, a po kilkunastu latach Pakosia miałą zrealizować film o swoich poszukiwaniach Rusłąna,no i przybliżyć Polakom ten wspaniały kraj. Ten subiektywny przewodnik po atrakcjach nie tylko Batumi, ale po zapierających dech górach, kwietnych dolinach, maleńkich sanktuariach opatrzony jest cudownymi zdjęciami. Ciesże się, że mogłam poznać tę opowieść, że Katarzyna spotkała się z Rusłanem, oboje dzieciaci, więc nie obyło się bez komplikacji. Podróżnikom zdecydowanie polecam, sama nabrałam ochoty na podróż w gruzińskie strony, przesiąknięte duchem Wschodu. .
Link do opinii
Avatar użytkownika - Bibliofilka
Bibliofilka
Przeczytane:2013-01-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
Tam, gdzie góry dotykają nieba i schodzą do łagodnego jak baranek morza. Można tu podziwiać w miniaturze wszystkie krajobrazy kontynentu europejskiego: góry, morze, jeziora, pustynie. A w ciągu 48 godzin przeżyć wszystkie cztery pory roku. Maleńkie miejsce, które zajmuje 0,047% całej planety. Mowa o Gruzji. To właśnie w tym kraju autorka zakochała się jako młoda dziewczyna, a miłość ta i fascynacja przetrwała do dziś. Najpierw na antenie TVP2 w 2009 roku pojawił się serial dokumentarny
Link do opinii
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2018-01-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Malina cud-dziewczyna
Katarzyna Pakosińska0
Okładka ksiązki - Malina cud-dziewczyna

To według Autorki najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących Europę Środkową. Napisana została w myśl sentencji prezydentowej Roosvelt, że...

Malina miód-dziewczyna
Katarzyna Pakosińska0
Okładka ksiązki - Malina miód-dziewczyna

Trzecia część literackiej przygody dla najmłodszych autorstwa Katarzyny Pakosińskiej jest kontynuacją najśmieszniejszej lektury dla dziewczyn i chłopaków...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy