reklama

Gegenpressing i tiki-taka. Jak rodził się nowoczesny europejski futbol

Ekscytująca podróż po najnowszej historii europejskiego futbolu!

Piłka nożna nie znosi próżni i nieustannie ewoluuje. Jeszcze niedawno zachwycaliśmy się hiszpańską tiki-taką, by za chwilę być świadkami triumfu diabelnie skutecznego gegenpressingu - znaku rozpoznawczego Jürgena Kloppa. Od 1992 roku w europejskim futbolu średnio co cztery lata następuje zmiana dominującego stylu gry.

Michael Cox, autor świetnie przyjętej Premier League. Historia taktyki w najlepszej piłkarskiej lidze świata, wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje. Tłumaczy, w czym tkwiła istota holenderskiego ,,voetbalu", co sprawiło, że Borussia Dortmund na dwa sezony kompletnie zdominowała Bundesligę oraz czy to możliwe, że francuskie pokolenie mistrzów świata wychowali Włosi?

W tej książce poza masą taktycznych niuansów znajdziecie też mnóstwo piłkarskich ciekawostek. Gegenpressing i tiki-taka to pozycja obowiązkowa zarówno dla kibiców zafascynowanych takimi pojęciami jak periodyzacja taktyczna, jak i dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, co się za tym kryje i jak zbudował na niej sukces José Mourinho.

Informacje dodatkowe o Gegenpressing i tiki-taka. Jak rodził się nowoczesny europejski futbol:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2020-05-20
Kategoria: Sport
Tytuł oryginału: Zonal Marking. Tha Making of Modern European Football

Tagi: bóg piłka nożna

Kup książkę Gegenpressing i tiki-taka. Jak rodził się nowoczesny europejski futbol

Gegenpressing i tiki-taka. Jak rodził się nowoczesny europejski futbol - opinie o książce

Horrendalne horrory
Michael Cox 0
Okładka ksiązki - Horrendalne horrory

Znacie hity horroru wszech czasów? `Pies Baskerville`ów` - opowieść o demonicznym psie mordującym na wrzosowiskach członków starego arystokratycznego rodu...

Odlotowa muzyka. Monstrrrualna erudycja
Michael Cox0
Okładka ksiązki - Odlotowa muzyka. Monstrrrualna erudycja

Dostrój się do rewelacyjnych muzycznych wydarzeń od narodzin bluesa do pierwszej maszyny rejestrującej dźwięk. Sprawdź, co łączy skrzypce Stradivariusa...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung