Prawa do książek Leeny Lehtolainen sprzedane zostały do 28 krajów!
Seria książek, której bohaterką jest Maria Kallio, przetłumaczona została na 27 języków.
"Niezwykła umiejętność Leeny Lehtolainen - połączenie wciągającego kryminału z dobrze opowiedzianą historią o naszych czasach - jest znakiem firmowym pisarki (...). Czapki z głów, kto je nosi". - "Lapin Kansa"
Maria Kallio poleciała do Afganistanu na otwarcie nowo powstałej szkoły policyjnej, co niemal kosztowało ją życie. Po powrocie do Finlandii musi się zmierzyć ze sprawą zniknięcia w Espoo trzech młodych muzułmanek.
W niedługim czasie w śniegu zostają znalezione zwłoki czwartej muzułmanki - dziewczyna została uduszona własną chustą. Czy te przypadki coś łączy? Czy dziewczęta padły ofiarą seryjnego mordercy? A może to ich rodziny mają coś wspólnego z zaginięciami?
"Gdzie się podziały dziewczęta?" to surowy opis zderzenia odmiennych tradycji we współczesnej, wielokulturowej Finlandii. Kto ma rację w sytuacji, w której dochodzi do konfrontacji dwóch prawd?
Leena Lehtolainen jest jedną z najpopularniejszych i najpoczytniejszych fińskich pisarek, a także krytykiem i badaczem literackim. Sławę i uznanie przyniosła jej seria kryminalna z prawniczką i policjantką Marią Kallio - REBIS opublikował z tej serii powieść "Na złym tropie".
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-04-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN:
Liczba stron: 328
Tytuł oryginału: Minne tytot kadonneet
Język oryginału: fiński
Tłumaczenie: Sebastian Musielak
Przyznam szczerze, że początkowo bardzo trudno było mi się przekonać do tej powieści. Po tytule spodziewałam się tak naprawdę czegoś zupełnie innego. Cieszę się, że po przeczytaniu paru stron nie odłożyłam książki.
Maria Kallio pomagała budować szkołę policyjną w Afgnistanie. Po powrocie jednak nie odpoczywa ale otrzymuję ofertę pracy w komendzie w Espoo, gdzie ma zająć stanowisko szefowej w specjalnej komórce zajmującej się nietypowymi sprawami.
Pierwszą sprawę jaką otrzymuje to zaginięcie trzech muzułmanek. Tylko czy tak naprawdę doszło do zaginięcia skoro żadna z rodzin nie zgłasza tego na policję ? Krótko po tym zostaje znalezione ciało czwartej muzułmanki.
Od razu pojawiają się pytania czy dziewczyny coś łączyło, czy rodziny mają coś z tym wspólnego.
Książka jest o tyle ciakawe, ponieważ autorka wplotła wątki obyczajowe, różnice kulturowe, motyw pojmowania tolerancji.
W rodzinnym majątku Rosbergów mieści się ośrodek terapeutyczny dla kobiet. Właścicielka, Elina, to znana radykalna feministka i psycholog, która...
Nadkomisarz Maria Kallio wraca do pracy po urlopie macierzyńskim i dowiaduje się, że jej dawny kochanek zginął po upadku ze skały do morza. Wszystko świadczy...
Przeczytane:2015-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2015,