Gdybyś tylko...

Każde ryzyko może być szansą. Każdy pocałunek - obietnicą.

Siedem listów, które porwał wiatr.

Siedem tajemnic, które mogą prowadzić do miłości lub złamanego serca.

Senior Sunrise to impreza na plaży, która rozpoczyna ostatni rok liceum. Ale dla Natalii i Ethana to pierwsze spotkanie po tym, co wydarzyło się kilka tygodni wcześniej - kiedy przekroczyli granicę między byciem najlepszymi przyjaciółmi a czymś więcej i wszystko zrujnowali.

Ona próbuje udawać, że wcale jej nie zależy.

On zrobi wszystko, żeby naprawić swój błąd.

Podczas imprezy, zgodnie z tradycją, cała klasa pisze listy do samych siebie. Uczestnicy przelewają na kartki wszystkie swoje uczucia, lęki, marzenia, plany, by potem spalić je w ognisku. Jednak gdy Natalia w panice próbuje odzyskać swoje szczere wyznanie, wiatr rozrzuca siedem listów po plaży.

Teraz Ethan i Natalia muszą współpracować, aby odnaleźć zagubione kartki, zanim jakiekolwiek sekrety zostaną ujawnione - zwłaszcza ich własne.

Siedem osobistych wyznań. Siedem tykających bomb, które każdy może znaleźć. I ostatnia szansa przed wschodem słońca, by tych dwoje się w sobie zakochało...

Informacje dodatkowe o Gdybyś tylko...:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-07-31
Tytuł oryginału: I Wish You Would

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę Gdybyś tylko...

Gdybyś tylko... - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-08-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

Natalia i Ethan przyjaźnią się od dzieciństwa i właśnie mają rozpocząć ostatnią klasę liceum. Niestety na skutek pewnego wydarzenia sprzed kilku tygodni ich kontakty bardzo się rozluźniły i teraz nie wiedzą, jak się zachowywać w swoim towarzystwie.

Podczas klasowej imprezy na plaży wszyscy, zgodnie z tradycją, piszą osobiste listy do samych siebie, w których mówią o swoich uczuciach, lękach i planach. Kartki trafiają do słoika i mają wkrótce zostać wrzucone do ogniska. Natalia, wystraszona tym, jak bardzo się otworzyła, w panice stara się odzyskać swój list, a wtedy wiatr porywa część kartek z wyznaniami jej kolegów i koleżanek z klasy. Dziewczyna jest przerażona i stara się za wszelką cenę odnaleźć zagubione listy, by nie dopuścić do tragedii.

??

Co znajdziecie w tej książce?

? motyw listów

? relacje w klasie

? friends to lovers

? nieporozumienie

? problemy rodzinne

To była naprawdę ciekawa historia!

Bardzo podobał mi się klimat imprezy klasowej na plaży i motyw pisania listów do samych siebie. Od momentu, gdy część z nich została porwana przez wiatr, byłam prawie tak samo przerażona jak główna bohaterka i miałam nadzieję, że uda się je wszystkie znaleźć, zanim ktoś ucierpi.

Jeśli chodzi o wątek romantyczny, jest on zbudowany na nieporozumieniu, którego wyjaśnienie zajmuje sporą część fabuły. Na przykładzie bohaterów widzimy, jak ważna w relacjach jest szczera rozmowa.

Oprócz wątku romantycznego, autorka porusza szereg innych tematów, takich jak wpływ sławy na człowieka, rozpad rodziny czy wzięcie odpowiedzialności za swoje czyny.

Choć początkowo miałam poczucie, że nie do końca rozumiem wszystkie dialogi, im dalej czytałam, tym byłam coraz mocniej zaangażowana w historię Natalii i Ethana.

Jeśli lubicie nastoletnie dramy, plażowe klimaty i wątek licealnej miłości, ta książka jest dla Was.

[współpraca reklamowa z @wydawnictwoyoung]

Mój brat Feliks